Bylą išnagrinėjus sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, kaltinamiesiems visiškai pripažinus kaltę, bausmės sumažintos vienu trečdaliu ir abiem skirta po 5 metus laisvės atėmimo.
28-erių E. J. ir 24-erių A. K. buvo kaltinami tuo, kad pernai birželio 29 d. iš Klaipėdos a. VPK areštinės parašė du laiškus Šiaulių apygardos teismui, kuriuose terorizavo šio teismo pirmininką, teisėjus ir darbuotojus, grasino juos subadyti, žiauriai nužudyti, sunkiai sutrikdyti jų sveikatą. Kad to nepadarytų, vyrai reikalavo perduoti jiems į pataisos namus vokus su pinigais – iš viso 53 tūkst. eurų.
Kaltinamųjų laiškuose buvo nurodyta, kad neįvykdžius jų nurodymų, bus pripilta gyvsidabrio Šiaulių apygardos teismo posėdžių salėje ir teismo pirmininko kabinete, o visas teismo pastatas bus užminuotas.
Panevėžio apygardos teismas, pripažinęs A. K. ir E. J. kaltais dėl turto prievartavimo, kaltinamuosius išteisino dėl grasinimo nužudyti, sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, terorizavimo ir melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų, nurodęs, kad šių veikų kaip atskirų nusikaltimų jie nepadarė.
Teismas pažymėjo, kad 53 tūkst. eurų reikalavę kaltinamieji negavę pinigų iš tiesų grasino nužudyti bei sunkiai sutrikdyti teismo darbuotojų sveikatą, taip pat užminuoti Šiaulių apygardos teismo pastatą bei pripilti ten gyvsidabrio. Tačiau šiuos grasinimus teismas įvertino kaip siekį paveikti Šiaulių apygardos teismą perduoti jiems reikalaujamą turtą ir juos pripažino pavojingesnio nusikaltimo, už kurį skiriama ir žymiai griežtesnė bausmė (laisvės atėmimas iki dešimties metų), t. y. turto prievartavimo, sudėtine dalimi.
Skirdamas bausmes A. K. ir E. J., teismas atsižvelgė į tai, kad jie nusikaltimus padarė atlikdami laisvės atėmimo bausmes, abu yra daug kartų teisti už panašias veikas, nusikalto veikdami kaip bendrininkai.
Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.