Prancūzijoje prasidėjo ATP „Challenger“ serijos „Open de Roanne“ vyrų teniso turnyras, kurio pirmajame kvalifikacijos rate 34-erių Ričardas Berankis (ATP-325) per 1 valandą 21 minutę 4:6, 4:6 pralaimėjo prieš prancūzą Tristaną Lamasinę (ATP-403).

R.Berankiui tai buvo pirmas mačas nuo rugsėjo 3 d. Lietuvis kiek daugiau nei mėnesį negalėjo žaisti dėl nugaros skausmų.

T.Lamasine į priekį išsiveržė penktajame geime, kai antru bandymu realizavo „break pointą“. Prancūzas įgytą persvarą išlaikė iki seto pabaigos, o R.Berankiui nepavyko susikurti nė vieno „break pointo“.

Antrojo seto trečiajame geime prancūzas turėjo dvi progas tašku laimėti lietuvio padavimų seriją, bet R.Berankis šį kartą atsilaikė. Dar du „break pointus“ T.Lamasine susikūrė penktajame geime ir sugebėjo perimti iniciatyvą. Devintajame geime R.Berankis 3 kartus buvo ant prarajos ribos, ne sykį skundėsi teisėjavimu, bet atlaikė 3 „match pointus“ (4:5). Tada eilė paduoti atėjo prancūzui. T.Lamasine savo padavimų metu laimėjo visus 4 taškus ir šventė pergalę.

Prancūzas po pirmųjų savo padavimų laimėjo net 92 proc. įžaistų kamuoliukų, o lietuvis – 62 proc.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo žaidę.

T.Lamasine karjeros aukštumas pasiekė dar 2015 m., kai ATP vienetų reitinge buvo 181-as. Per karjerą prancūzas yra laimėjęs 5 profesionalų vienetų turnyrus: 4 – ITF ir 1 – ATP „Challenger“. Pastarąjį titulą T.Lamasine iškovojo būtent 2015 m.

Šiemet prancūzo rezultatai ATP „Challenger“ ture labai kuklūs. T.Lamasine tik sausio pradžioje Portugalijoje pasiekė ketvirtfinalį, o visais kitais atvejais iškrisdavo dar anksčiau. Pagrindiniame ATP „Challenger“ turnyrų etape T.Lamasine neiškovojo pergalių jau 5 kartus iš eilės.

R.Berankiui už žaidimą turnyre atiteko 300 eurų.

ATP „Challenger“ turnyro Prancūzijoje prizų fondą sudaro 120,95 tūkst. eurų.