• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po moksleivio žūties – perėjų revizija

Parko gatvėje, pėsčiųjų perėjoje, automobiliui partrenkus nepilnametį, kuris mirė greitosios automobilyje, policija prabilo, kad šioje gatvėje per daug perėjų, tačiau kol kas mažinti jų skaičiaus nesiruošia.

Parko gatvėje, pėsčiųjų perėjoje, automobiliui partrenkus nepilnametį, kuris mirė greitosios automobilyje, policija prabilo, kad šioje gatvėje per daug perėjų, tačiau kol kas mažinti jų skaičiaus nesiruošia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Važiuoti dviračiu per perėją nedraudžiama

„Aš žinau, ką reiškia laidoti savo vaiką. Todėl vyriausiam savo anūkui nuolat kaldavau į galvą būti labai atsargiam gatvėje. Dabar tą patį kartoju jauniausiam, trečiaklasiui. Ir svetimus vaikus, lekiančius per gatvę į parką, drausminu, grasinu, kad apskųsiu tėveliams. Matyt, aš jiems atrodau pikta tetulė. Nesvarbu. Negaliu ramiai žiūrėti, kaip vaikai žaidžia su mirtimi“, – „Sekundei“ sakė Parko gatvės 33-iajame name gyvenanti Ona Strigienė.

REKLAMA

Moterį labai sukrėtė netoliese gyvenančios šeimos, balandžio 25-ąją netekusios vienturčio penkiolikmečio sūnaus, lemtis.

Avarija Parko gatvėje, ties 27-uoju namu, netoli ekstremalaus sporto mėgėjams įrengtos aikštelės, įvyko penktadienio vakarą, kelios minutės po 21 val. Nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje nuo miesto pusės važiavęs BMW automobilis, vairuojamas 34 metų panevėžiečio A.G, partrenkė moksleivį. Pirminiais duomenimis, vaikinas per perėją važiavo dviračiu ir buvo be šalmo.

REKLAMA
REKLAMA

Automobilis sustojo tik už kelių dešimčių metrų nuo avarijos vietos. Per susidūrimą paauglys užkrito ant priekinio stiklo, kuris sudužo. Paskui moksleivis buvo nublokštas ant gatvės. Greitosios pagalbos automobiliu jis buvo išgabentas į ligoninę, tačiau pakeliui nuo traumų mirė.

Po avarijos automobilio vairuotojas į alkoholio matuoklį pripūtė 0,22 promilės. Ligoninėje paimtame jo kraujo mėginyje rasta 0,19 promilės alkoholio. Po apžiūros, per kurią vairuotojui teko atlikti tam tikrus testus, gydytojai konstatavo, kad jis kliniškai blaivus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjus kelioms dienoms po nelaimės, žurnalistams BMW vairuotojas prisipažino net nestabdęs, nes pėsčiųjų perėjoje vaikino nepastebėjo. Anot jo, staiga iš kairės pusės kažkas sušmėžavo, o paskui jis nieko nebematė, tik dūžtantį stiklą.

REKLAMA

Panevėžio apskrities VPK Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio viršininko Einiaus Kudžmos teigimu, avarijos priežastys ir aplinkybės paaiškės tik baigus tyrimą. Kol nėra ekspertizės išvadų, pareigūnai nekomentuoja, ar vairuotojas viršijo leistiną greitį ir, jei taip – kiek.

REKLAMA

Taip pat nėra aišku, ar paauglys iš tiesų į perėją išvažiavo dviračiu.

Kita vertus, Kelių eismo taisyklėse nėra punkto, draudžiančio dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėją. E. Kudžma sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, ar dviratininkai privalo nulipti nuo dviračio kirsdami gatvę, sunku

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taisyklėse sakome, kad dviratininkai perėja gali važiuoti į kitą važiuojamosios dalies pusę, ir kad pėsčiųjų perėja skirta pėsčiųjų eismui. Vien tik už tai, kad žmogus važiuoja dviračiu pėsčiųjų perėja, jo nebaudžiame“, – kalbėjo jis.

Pasak pareigūno, dviratininkas, kaip ir pėsčiasis, prieš keldamas koją į perėją, privalo įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, įsitikinti saugumu. Tačiau greitai važiuojantys dviratininkai tiesiog nespėja įvertinti šių aplinkybių.

REKLAMA

E. Kudžma teigia, kad tyrimas dėl moksleivio žūties užtruks, nes ekspertizės išvadų paprastai reikia laukti kelis mėnesius. Po nelaimės tapo budresni

Po tragedijos aplinkinių ir netoliese esančių namų gyventojai atidžiau stebi savo vaikus ir anūkus bei apskritai eismą gatvėje. O. Strigienė jaudinasi, kad vaikai skersai gatvę į parką bėga net ne per pėsčiųjų perėjas.

REKLAMA

Ją šiurpina, kad kartu su jais gatvę neretai šitaip kerta ir tėvai. Pensininkei susidarė įspūdis, kad ypač neatsargiai elgiasi Parko gatvėje esančių bendrabučių gyventojai.

„Vairuotojų irgi visokių pasitaiko, bet dauguma prie pėsčiųjų perėjų žmones praleidžia“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pasidžiaugė, kad Parko gatvės 31-ajam namui įsirengus automobilių stovėjimo aikštelę, mažiau jų vakarais ir naktį stovi gatvėje, mažiau užstoja matomumą einantiesiems per perėjas.

Kaip žinoma, ne visi vairuotojai paiso draudimo statyti automobilį ne arčiau kaip 5 metrai iki perėjos. Tačiau minėtame name gyvenanti Jonė Mažeikienė teigė, kad vairuotojai retokai praleidžia pėsčiuosius, daug mašinų Nemuno gatve važiuoja labai greitai.

REKLAMA

„Vasarą šioje gatvėje skraido ir motociklininkai. Tiesa, po nelaimės čia dažniau budi policijos ekipažai. Tada vairuotojai elgiasi drausmingiau, bet, kai nėra pareigūnų, čia tikrai pavojinga“, – „Sekundei“ teigė ji.

Pėsčiųjų perėja ties 27-uoju namu, vedančia tiesiai į parke įrengtą vaikų žaidimų aikštelę ir treniruoklius, pusantrų metų mažylį vežimėliu stūmusi ponia Irena sakė visada gerai apsižvalganti į abi puses.

REKLAMA

„Vairuotojai dažniausiai praleidžia, bet negali drąsiai žengti į gatvę vien dėl to, kad čia perėja. Ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji turėtų būti budrūs“, – sakė moteris. Įrengs perėją su kalniuku

Parke esančioje žaidimų aikštelėje, jei būna šilta diena, susirenka labai daug tėvų, senelių su mažais vaikais. Vakarais ir savaitgaliais pilna paauglių ir jaunuolių vadinamojoje ekstremalų aikštelėje.

REKLAMA
REKLAMA

Į parką žmonės eina pasivaikščioti, jame vedžioja šunis.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pėstiesiems nesudėtinga pereiti gatvę. Vien gatvės dalyje nuo „Cido arenos“ iki ekstremalų aikštelės yra 6 pėsčiųjų perėjos. Tačiau policija svarsto, kad jų galbūt tiek nereikia. Pasak pareigūnų, per daug perėjų – daugiau avarijų.

Perėjos saugios tik tada, kai jos yra su saugumo salelėmis, iš visų pusių apšviestos ir matomos, o ne tik nupieštas vadinamasis zebras.

Pėstieji, žinodami, kad jų pirmumo teisė, per paprastas perėjas skuba net nesidairydami. Kai eina ne per pėsčiųjų perėją, labiau saugosi. Daug perėjų mažina ir vairuotojų budrumą.

Kalbintos moterys taip pat abejoja, ar Parko gatvėje reikalinga tiek daug perėjų, kiek yra dabar.

Jų teigimu, geriau jau jų būtų mažiau, bet su kalneliais. Tada vairuotojai pristabdytų.

E. Kudžma teigia, kad Panevėžio savivaldybei jie jau pasiūlė Parko gatvėje, kitoje perėjoje už tos, kurioje įvyko nelaimė, įrengti greitį ribojantį kalnelį.

„Šiaip jau ši gatvė nepasižymi avaringumu. Čia retai įvyksta eismo įvykių, per kuriuos sužalojami ar žūsta žmonės. Šiuo atžvilgiu pavojingiausios mieste yra Smėlynės, Klaipėdos, Aukštaičių, Beržų gatvės“, – kalbėjo pareigūnas.

REKLAMA

Savivaldybės Saugaus eismo komisijos narys Rimas Valkavičius patvirtino, kad ketvirtadienį vykusiame komisijos posėdyje tokiam pasiūlymui pritarta. Taip pat ketinama įrengti paaukštinimą Aukštaičių gatvės perėjoje ties Sirupio gatve, Klaipėdos gatvės 5 perėjose pagerinti apšvietimą, sutvarkyti Kosmonautų gatvės perėjos ties Statybininkų gatve apšvietimą.

Savivaldybei policija šiais metais siūlo atsisakyti dešimties perėjų įvairiose miesto gatvėse: Ukmergės gatvėje, už turgaus, Beržų gatvėje ties 7-uoju namu, Klaipėdos gatvėje ties 64-uoju namu, Elektronikos gatvėje ties 15-uoju namu, Senamiesčio gatvėje ties 38-uoju namu ir kt.

Pasak R. Valkavičiaus, užpernai mieste buvo atliktas pėsčiųjų perėjų auditas. Paaiškėjo, kad net 32 perėjose reikia atlikti tam tikrus darbus, kad pagerėtų eismo saugumas. Iki šiol sutvarkytos tik kelios perėjos.

Inga Smalskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų