„Facebook“ pastarosiomis dienomis susilaukė didžiulės kritikos namuose ir užsienyje po to, kai paaiškėjo, kad Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi bendrovė „Cambridge Analytica“, bendradarbiavusi su Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) rinkimų kampanija, esą rinko ir netinkamai panaudojo 50 mln. „Facebook“ vartotojų duomenis.
„Mes dabar spaudžiame stabdį, nes matome smarkiai padidėjusią riziką, susijusią su vadovavimu ir duomenų apsauga“, – sakė „Nordea“ Atsakingo investavimo padalinio vadovė Katarina Hammar.
„Nordea“ fondų valdytojams uždrausta pirkti „Facebook“ akcijų tris mėnesius, tačiau jie gali parduoti jau turimas, nurodė bankas.
„Mums reikia laiko kruopščiai įvertinti šios problemos mastą, todėl skelbiame šiai kompanijai karantiną“, – sakė K. Hammar.
Šiuo metu „Facebook“ akcijų turi tik fondas „Nordea Global Stars“, investuojantis į kompanijas, kurios, jo vertinimu, gerbia žmonių teises, laikosi aplinkosaugos ir darbo rinkos standartų. Šios akcijos sudaro mažiau nei 2 proc. bendro investicinio portfelio.
Tuo tarpu „Facebook“ skelbia pasamdžiusi skaitmeninės ekspertizės firmą, kad išsiaiškintų, kaip galėjo nutekėti tiek duomenų, ir galėtų užtikrinti, kad bet kokie sukaupti duomenys būtų sunaikinti.
Savo ruožtu „Cambridge Analytica“ neigia kaltinimus, jog ji netinkamai panaudojo „Facebook“ vartotojų duomenis per D. Trumpo prezidentinę rinkimų kampaniją.