Pirmą kartą per pusę amžiaus Vokietijos farmacijos koncernas „Gruenenthal“ atsiprašė aukų, nukentėjusių nuo vaistinio preparato talidomido, praneša „Euronews“.
Tą padaryti koncernas nusprendė, kai buvo atidengtas paminklas vaikams, nukentėjusiems nuo medikamento.
Skulptūra simbolizuoja kūdikį, gimusį be galūnių. Kompanijos vadovas pabandė paaiškinti tokį ilgą tylėjimą tiek savo paties, tiek savo pirmtakų „šoku, kurį sukėlė sužaloti žmonių likimai“.
„Mes prašome atleisti už tai, kad beveik per 50 metų neradome žmogiško priėjimo prie jūsų, o vietoje to tylėjome. Mums labai, labai gaila“, - pasakė kompanijos generalinis direktorius Haraldas Stockas.
Daugelis nukentėjusiųjų nuo talidomido ir jų giminaičiai pasijuto įžeisti labai pavėluotu atsiprašymu ir koncerno „Gruenenthal“ vadovybės pasisakymą įvertino kaip reklaminį triuką.
Preparatą talidomidą koncernas „Gruenenthal“ sukūrė praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, jis buvo išrašomas nėščioms moterims. Tačiau jį naudojusios moterys pagimdė tūkstančius vaikų su fizine negalia. Daugelis iš jų mirdavo labai jauni. Ilgą laiką kompanija atsisakė pripažinti savo atsakomybę, pareikšdama, jog atliko visus reikalingus tyrimus, rašo „gazeta. ru“.
Preparatas iš rinkos buvo išimtas 1961 metais. Daugelis aukų tik dabar gavo kompensacijas.