Mėnesinės vėluoja jau keletą dienų? Veikiausiai tave visą jau persmelkė nerimastingas laukimas: ar tai tik nereiškia, kad „užkibai“? Vienos šios žinios laukia su viltimi, kitos – su stingdančia baime. Kaip iš šalutinių požymių atskirti, ar tai gali būti nėštumas, ar tai – tik užsitęsęs PMS?
Jei iki šiol dar nebuvai pastojusi, gali būti išties sunku pasakyti, ką jauti – ar PMS, ar ankstyvuosius nėštumo simptomus. Juk nė nenutuoki, ką tavo kūnas gali iškrėsti.
PMS būdingas pilvo pūtimas, pabrinkę, skausmingos krūtys, silpnumas, galvos maudesiai, nerimas, nuotaikos svyravimas, pakitęs skonis, pilvo skausmai gali būti būdingi ir ankstyvajam nėštumo laikotarpiui.
Vis dėlto jei labai skubi išsiaiškinti, ar nepastojai, patikimiausia nesulaukus mėnesinių pasidaryti nėštumo testą. O jei vis dėlto nori „burti“ iš šalutinių požymių – štai palyginimai, kurie bent šiek tiek padės susigaudyti.
Silpnumas – būdinga ir PMS, ir nėštumui
Silpnumas, vangumas – tai daugeliui moterų neatsiejamas premenstruacinės būklės simptomas. Tiesa, šis požymis būdingas ir nėštumui. Silpnumą sukelia šoktelėjęs hormono progesterono kiekis organizme – o kaip tik šis hormonas padeda išsaugoti apvaisintą kiaušinėlį. Maždaug savaitė po pastojimo natūralu patirti silpnumą. Tačiau šis laikas sutampa ir su PMS pradžia.
Silpnumas paprastai kamuoja tik nėštumo pradžioje ir pabaigoje. Vidurinėmis nėštumo savaitėmis (nuo 14 iki 27) savijauta pastebimai pagerėja.
Patinę, jautrios krūtys
Dar vienas simptomas, būdingas ir nėštumui, ir PMS – jautrios, skausmingos, patinusios krūtys. Tai ypač juntama jei moters krūtys didelės. Mažesnės paprastai būna ne tokios skausmingos, tik juntama, kad jos akivaizdžiai padidėja. Prasidėjus mėnesinėms šie reiškiniai praeina.
Pastojus didesnės ir jautresnės krūtys priskiriamos prie ankstyvųjų nėštumo simptomų. Jis pasireiškia praėjus 2–3 savaitėms nuo pastojimo, tokius pokyčius sukelia organizme vykstantys hormonų svyravimai.
Rytinis pykinimas – nėštumo požymis?
Rytinis pykinimas ir vėmimas – vienas žinomiausių nėštumo požymių. Manoma, kad jį anksčiau ar vėliau pajunta maždaug 90 procentų besilaukiančių moterų. Tiesa, kai kurios šio klasikinio nėštumo simptomo išvengia. Pykinimas pradeda varginti maždaug antrą–aštuntą savaitę po pastojimo.
Esama ir tokių moterų, kurias rytinis pykinimas kamuoja ir PMS metu, tačiau jų nedaug, taigi šis požymis nėra laikomas įprastu premenstruacinio sindromo reiškiniu.
Neprasidedančios mėnesinės
Jei tavo mėnesinių ciklas reguliarus – tai reiškia, kad mėnesinės prasideda vienodais intervalais, be nukrypimų, – laiku neprasidėjęs naujas ciklas, labai tikėtina, reiškia, jog pastojai.
Kai kurios moterys dar prieš prasidedant mėnesinėms pajunta lengvą tepimą – implantacijos kraujavimą, kai apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtina gimdoje.
Moterys, kurių mėnesinių ciklas nereguliarus, implantacijos kraujavimą gali palaikyti mėnesinėmis. Kartais nutinka ir taip, kad nedidelių tepimo, kraujavimo epizodų pasitaiko viso nėštumo metu. Kaip tik toks reiškinys pavienes moteris taip supainioja, jog apie savo nėštumą jos sužino besilaukdamos jau ilgą laiko tarpą ar netgi prieš pat gimdymą (paprastai tai būna didelį viršsvorį turinčios moterys su itin nereguliariomis mėnesinėmis).
Implantacijos kraujavimą nuo mėnesinių periodo skiria išskyrų gausa: jei tai – ne mėnesinės, pasireiškia tik tepimas arba itin negausus kraujavimas, dažniausiai – švelniai rausvos arba rusvos spalvos.
Ir vis dėlto kas būdinga PMS, o kas – ankstyvajam nėštumui? Pamėginkime apžvelgti visus pagrindinius požymius:
Simptomas: Dingę mėnesinės
PMS: Ne, mėnesinės prasideda.
Nėštumas: Taip.
Simptomas: Patinimai, skysčių užsilaikymas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip (edema).
Simptomas: Krūtų pabrinkimas, jautrumas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip.
Simptomas: Nemiga, sunku užmigti.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip (dažniau II ir III trimestre).
Simptomas: Jaunatviniai spuogai, suintensyvėjęs bėrimas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip.
Simptomas: Silpnumas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip (I ir III trimestrą).
Simptomas: Virškinimo sutrikimai, vidurių užkietėjimas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip.
Simptomas: Galvos skausmas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip (I trimestre).
Simptomas: Nugaros skausmai.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip (dažniau II ir III trimestre).
Simptomas: Apetito pokyčiai, specifinių maisto produktų noras.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip (dažniausiai prasideda II trimestre, praėjus rytiniam pykinimui).
Simptomas: Sudėtinga sukoncentruoti dėmesį.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip, dažnai pablogėja ir atmintis.
Simptomas: Nuotaikų kaita.
PMS: Taip, dažniausiai pasireiškia bloga nuotaika, verksmingumas.
Nėštumas: Taip, dažniausiai pasireiškia vadinamieji emocijų kalneliai: liūdesį ir sudirgimą greitai keičia džiaugsmas, euforija, ir atvirkščiai.
Simptomas: Išskyros iš spenelių.
PMS: Kartais pasitaiko.
Nėštumas: Taip, dažniau nuo II trimestro, išsiskiria priešpienis.
Simptomas: Libido pokyčiai.
PMS: Taip.
Nėštumas: I trimestre libido dažnai susilpnėja, II trimestre – sustiprėja.
Simptomas: Skausmai pilvo apačioje.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip, dažniau pasireiškia nuo II trimestro, kai augantis vaisius spaudžia pilvo sieneles.
Simptomas: Padažnėjęs noras šlapintis.
PMS: Ne.
Nėštumas: Taip.
Simptomas: Melasma, odos patamsėjimas.
PMS: Ne.
Nėštumas: Taip.
Simptomas: Pykinimas.
PMS: Taip.
Nėštumas: Taip, dažniausiai – su vėmimu.
Simptomas: Pakilusi bazinėkūno temperatūra.
PMS: Taip, ji vėl krenta prasidėjus mėnesinėms.
Nėštumas: Taip, jei ji išlieka aukštesnė ir praėjus 2 savaitėm po ovuliacijos – nėštumas labai tikėtinas.
REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
TOLIAU SKAITYKITE
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą