• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vešlūs plaukai – gamtos dovana, kuria norisi džiaugtis kuo ilgiau. Prasidėjęs plaukų slinkimas ar retėjimas daugeliui sumažina pasitikėjimą savimi ir gali pabloginti gyvenimo kokybę. Gydytojai pasakoja, kad viena išeičių tokioje situacijoje – plaukų transplantacija itin moderniu metodu.

Vešlūs plaukai – gamtos dovana, kuria norisi džiaugtis kuo ilgiau. Prasidėjęs plaukų slinkimas ar retėjimas daugeliui sumažina pasitikėjimą savimi ir gali pabloginti gyvenimo kokybę. Gydytojai pasakoja, kad viena išeičių tokioje situacijoje – plaukų transplantacija itin moderniu metodu.

REKLAMA

Pasak Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Estetinės ir lazerinės dermatologijos centro gydytojos dermatovenerologės Renatos Kliunkienės, 8 iš 10 besikreipiančių dėl plaukų persodinimo yra 30–60 m. amžiaus vyrai. Tiesa, kartais kreipiasi ir 35–55 m. amžiaus moterys. Jauniausiam gydytojos pacientui buvo 24, vyriausiam – 82 metai.

Pasak gydytojos, šiai procedūrai nėra amžiaus apribojimų, nebent būtų papildomų kontraindikacijų. Tokiais atvejais būtina išsiaiškinti, ar plaukų slinkimą lemia ne ligos, kurias galima pagydyti, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Vis dėlto labai jauniems pacientams ši procedūra nėra rekomenduojama. Prieš nuspręsdami ją taikyti, turime atlikti daugybę tyrimų, kad atmestume kitas galimas patologijas, ligas, dėl ko galėtų slinkti plaukai. Papildomai, plaukų slinkimas turi stabilizuotis – kol plaukai slenka intensyviai, procedūra taip pat nėra atliekama“, – teigia medikė.

REKLAMA

Pašnekovės teigimu, plaukų išslinkimo priežastys gali būti pačios įvairiausios, dažniausia jų – androgeninė alopecija. Tai yra paveldima liga, kurią lemia lytiniai hormonai androgenai. Vyrams dažniausiai prasideda hormonų ir genetikos kombinacijos sukeltas plikimas, o moterų plaukų slinkimą neretai sukelia skydliaukės problemos.

Pacientai taip pat dažnai kreipiasi norėdami maskuoti galvos plaukuotosios dalies randus, atkurti dėl traumos, nudegimų ar genetinių priežasčių prarastus antakius ar barzdą.

REKLAMA
REKLAMA

Nereikia drastiškų gyvenimo pokyčių

Plaukų persodinimas DHI metodu laikomas pažangiausiu Baltijos regione – procedūros metu perkeliama po vieną plauko folikulą iš paciento donorinės zonos į tą vietą, kurioje pageidaujama atstatyti plaukus ar didinti jų tankumą.

Pasak R. Kliunkienės, plaukų persodinimo procedūra besidomintys asmenys gali būti ramūs – DHI metodika Lietuvoje dirbantys gydytojai ir medicinos seserys yra paruošti pagal aukščiausius DHI Global University Academy standartus. „DHI metodika pasaulyje taikoma ir tobulinama jau 50 metų, o pasaulyje yra 72 klinikos, kurios grąžina pasitikėjimą savimi šimtams tūkstančių žmonių“, – sako medikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

DHI technologiją, anot pašnekovės, pacientai renkasi dėl daugybės privalumų.

„Dauguma pacientų renkasi šią procedūrą vien todėl, kad prieš ją nereikia nuskusti norimos atsodinti zonos plaukų. Plaukų persodinimas nereikalauja drastiškų paciento gyvenimo pokyčių – jau po savaitės jis gali grįžti į darbą ar socialinį gyvenimą“, – sako gydytoja.

REKLAMA

Ji priduria, kad procedūros metu naudojami labai maži kiekiai nuskausminamųjų, pacientas po plaukų persodinimo netvarstomas specialiais tvarsčiais ir yra išvengiama audinių tinimo.

„Pacientas procedūros metu skausmo nejaučia, dažnas jų tiesiog snaudžia. Po plaukų transplantacijos nuskausminamieji vaistai nereikalingi, kai kuriais atvejais jaučiamas niežėjimas dėl gyjančių mikrošašiukų“, – teigia R. Klinkienė.

REKLAMA

Galutinio rezultato reikia palaukti

Gydytoja akcentuoja, kad implantuojant šiuo būdu yra išvengiama kraujavimo, nes naudojami DHI patentuoti milimetrinius antgalius turintys implanteriai, į kuriuos atskirai įdedama po vieną folikulą. Dėl šios priežasties prieš plaukų persodinimą nereikia papildomai pažeisti paciento odos – atliekant analogiškas procedūras pirmiausiai su adata odoje padaromos skylutės, į kurias sodinami plaukai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taikant DHI metodą, kitaip nei kitų plaukų persodinimo operacijų atvejais, nenaudojamos adatos, adatkočiai, kuriais būtų galima pažeisti plauko folikulą, todėl prigyja net 99 proc. transplantuotų folikulų. DHI procedūros metu naudojamas specialus tirpalas – hypotermosolis, kuris leidžia garantuoti plauko išgyvenamumą nuo jo išėmimo iš vienos paciento zonos iki implantacijos į kitą.

Prieš sodindami plaukus juos pirmiausia išrūšiuojame, kad matytume, kur ką perkelsime – priekinėse linijose persodinami ploniausi plaukai, vis didinant jų tankumą pakaušio link. Ši metodika taip pat leidžia transplantuojant parinkti reikiamą plauko augimo kampą, todėl rezultatai būna 100 proc. natūralūs“, – tvirtina R. Klinkienė.

REKLAMA

Anot medikės, nors persodinus plaukus akį džiuginantis rezultatas matomas iš karto, tačiau pacientams dera būti kantriems – tikrasis vaizdas pasimatys praėjus keliems mėnesiams ar net metams.

„Persodinus plaukus po kelių dienų nukrinta šašiukai, plaukeliai pradeda augti, tačiau praėjus mėnesiui didžioji dalis jų iškrenta, ir, priklausomai nuo plauko augimo fazės, jų atsinaujinimo reikia laukti savaitėmis arba mėnesiais. Pacientus apie tai informuojame, tačiau dauguma jų išsigąsta, kad plaukų transplantacija nepavyko ir kreipiasi pagalbos. Tuo atveju rekomenduojame apsišarvuoti kantrybe, nes galutinis rezultatas būna po 9–12 mėnesių“, – pabrėžia „Kardiolitos klinikų“ dermatovenerologė R. Kliunkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų