Gydytoja teigia, kad, priešingai nei dažnai manoma, krūtų operacijos nėra tik krūtų didinimas, o jų sėkmę nulemia ir gydytojo ryšys su paciente, ir minčių galia, rašoma pranešime spaudai.
Moterys nori pokyčių dėl savęs
Populiariojoje kultūroje, serialuose ar filmuose plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija neretai vaizduojama šaržuotai: akcentuojant itin ryškius, pabrėžtinai nenatūraliai atrodančius pokyčius. Bet gydytoja G. Latakaitė-Čiuladė atkreipia dėmesį, kad realybė yra kitokia, dominuoja subtilūs, vos pastebimi pokyčiai.
„Daugiausia sulaukiu pacienčių, siekiančių natūralaus rezultato. Moterys sako: „darausi dėl savęs“ ir nori, kad aplinkiniai nepastebėtų akivaizdžių pokyčių. Todėl jos renkasi subtilias, natūraliai atrodančias korekcijas, o ne drastiškas transformacijas.
Viena dažniausių plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos procedūrų yra krūtinės operacijos, kurios, priešingai nei manoma, nėra tik apie didinimą. Vis dažniau pasitaiko moterų, kurios yra patenkintos savo krūtų dydžiu ir nori pakoreguoti tik jų formą.
Tokiais atvejais implantai nėra naudojami – užtenka suformuoti natūralius krūties audinius taip, kad krūtinė būtų stangri ir speneliai atsidurtų norimoje padėtyje“, – pasakoja gydytoja.
Į operacinę atveda ir estetinės, ir sveikatos priežastys
G. Latakaitė-Čiuladė pasakoja, kad krūtinės operacijų priežastys yra ne tik estetinės, plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija padeda spręsti ir gyvenimo būdo iššūkius bei sveikatos problemas.
„Grožis – tik vienas iš procedūrų tikslų. Dažnai moteris į operacinę atveda dėl krūtinės kylantys nugaros ar pečių skausmai, vasarą varginantys bėrimai arba iššutimai po krūtimis, taip pat diskomfortas sportuojant arba sunkumai surasti tinkamą liemenėlę“, – vardija „Kardiolitos klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.
Naujų mamų rūpesčiai ir pokyčiai
Kita situacija, kuomet moterys pradeda svarstyti pasinaudoti plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos procedūromis – kūno pokyčiai susilaukus vaiko.
Besilaukiančios moters organizmas gamina daugiau tam tikrų hormonų: progesterono, estrogeno ir prolaktino. Šie hormonai paruošia moters kūną kūdikio gimimui ir maitinimui – kai jų padaugėja, krūtys natūraliai padidėja, tampa pilnesnės ir jautresnės, nes ruošiasi pieno gamybai.
Nors po žindymo laikotarpio hormonai grįžta į pusiausvyrą, kai kurioms moterims krūtų audiniai ir oda ne visuomet spėja prisitaikyti prie šių pokyčių.
Dėl to krūtinė gali prarasti buvusią formą, tapti mažiau stangri, atrodyti tuštesnė ar šiek tiek nusvirti. Yra moterų, kurios šiuos pokyčius priima kaip gamtos dovaną – reikšmingą priminimą, kad jos išnešiojo ir maitino kūdikį. O kitoms norisi atgauti buvusias formas ir taip vėl pasijusti savimi.
„Tokiais atvejais aš prisimenu savo guru, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Džovanio Bočio, žodžius: „Nėra vienos suknelės visiems metų laikams.“ Sutinku su juo – mes visos esame skirtingos, ir tai, kas tinka vienai, nebūtinai tiks kitai. Tad nereikėtų ieškoti universalių sprendimų, viskas yra labai individualu, o pati svarbiausia yra kiekvienos moters asmeninė nuomonė“, – pabrėžia gydytoja.
Pirmas žingsnis į pokyčius – konsultacija
Kai moteris apsisprendžia kreiptis į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistą, prasideda kruopšti ir rūpestinga komunikacija, siekiant susikalbėti kuo tiksliau.
Gydytoja G. Latakaitė-Čiuladė pasakoja, kad konsultacijų metu nori įsigilinti į pacienčių tikslus bei lūkesčius ir įvertinti, ar jų sprendimas gultis ant operacinio stalo yra gerai apgalvotas ir užtikrintas.
„Visuomet stengiuosi vizualiai paaiškinti, kaip vyktų operacija, kur būtų pjūviai ir kokių randų galima tikėtis. Aptariame ir gijimo laikotarpio rekomendacijas, kad pacientė galėtų tinkamai tam pasiruošti.
Žinoma, kalbame ir apie galimas komplikacijas – medicinoje svarbu, kad moteris būtų supažindinta su visa jos sveikatai reikšminga informacija“, – pasakoja gydytoja G. Latakaitė-Čiuladė.
Kas sieja plastinę ir rekonstrukcinę chirurgiją su minčių galia?
„Kardiolitos klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja pasakoja, kad kelyje į pokyčius pasitarnauti gali ir minčių galia: „Aš labai tikiu minčių galia. Jei žmogus yra tvirtai apsisprendęs, ilgai apie tai galvojęs ir tikrai norintis pokyčių – visa tai gali prisidėti prie sklandaus sveikimo.
Tokiais atvejais pacientai ateina pasiruošę, jų lūkesčiai yra tikslūs, o pasitikėjimas procesu – didesnis. Visa tai tiesiogiai veikia ir organizmą: žmogus labiau įsiklauso į gydytojų rekomendacijas ir lengviau įveikia gijimo etapą. Tad procedūroms besiruošiantiems pacientams rekomenduoju nepamiršti minčių pozityvumo“, – pataria G. Latakaitė-Čiuladė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!