Šefildo universiteto (D. Britanija) mokslininkai papildė daktiloskopijos technologiją galimybe išgauti iš žmogaus pirštų atspaudų papildomą informaciją. Pasak jų, tai reiškia, kad įvykio vietoje paimti įtariamojo pirštų atspaudai ne tik gali atskleisti jo tapatybę, bet ir pranešti, ar jis pastaruoju metu vartojo narkotikus, lietė sprogstamąsias ar kitas chemines medžiagas.
Mokslininkų teigimu, šią technologiją teismo ekspertizėje bus galima naudoti jau po 3 metų.
Naujoji britų mokslininkų technologija, pavadinta masės spektrometrijos vizualizacija (Mass Spectrometry Imaging), išplečia tradicinės daktiloskopijos galimybes. Asmenys pagal pirštų atspaudus identifikuojami tik tuo atveju, jei policijos duomenų bazėse jau yra jų pirštų atspaudų pavyzdžiai. Tai reiškia, kad anksčiau į pareigūnų akiratį patekusių žmonių, jeigu jie nebuvo teisti už kriminalinius nusikaltimus, pirštų atspaudų duomenų bazėse nėra, ir įtariamąjį identifikuoti sunkiau. Be to, neretai įvykio vietoje paimti pirštų atspaudai būna neryškūs. Čia į pagalbą kriminalistams ateina naujoji technologija.
Pirštų atspaudams aptikti šiuo atveju naudojami specialūs milteliai, leidžiantys aptikti atspaudus ant stiklo, medžio, metalo, odos ir kitų medžiagų paviršiaus. Po to atspaudas apipurškiamas specialiu aerozoliu su mikrokristalais. Vėliau ekspertai laboratorijoje analizuoja šiuos mikrokristalus ir nustato, prie kokių medžiagų – narkotikų, kosmetikos priemonių, sprogmenų ir t.t. – neseniai lietėsi pirštų atspaudus palikęs žmogus. Ši informacija gali labai praversti įtariamųjų ieškantiems operatyvininkams.