• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturios iš šimto Kalėjimų departamento išnuomotų elektroninio probuojamųjų stebėjimo apyrankių  jau nebeguli probacijos tarnybų stalčiuose. Neseniai į laisvę išėjo keturi pirmieji lygtinai paleisti nuteistieji, kurių prašymus nešioti elektroninio stebėjimo priemones – apyrankes – patenkino teismai. Išeiti į laisvę anksčiau ir užsimauti tokias apyrankes pageidavo 35 nuteistieji.

REKLAMA
REKLAMA

Pagaliau padaryta pradžia

Vienas iš tų keturių vyrų, kurie pirmieji praktiškai išbandys elektronines stebėjimo apyrankes, yra Panevėžio apygardos probacijos tarnybos priežiūroje. Šios tarnybos Probacijos skyriaus viršininkas Ričardas Dovidonis sakė, kad kol kas jo stebėjimas vyksta sklandžiai.

REKLAMA

Šio nuteistojo dėvimas asmens tapatybės atpažinimo įtaisas – apyrankė – skleidžia koduotą radijo signalą. Jis veikia iki 100 m spinduliu ir yra aptinkamas kontrolės zonoje pastatytų nuteistojo asmens buvimo vietos stebėjimo įtaisų.

Kitaip sakant,  jo namuose yra sumontuota speciali aparatūra, kuri signalais kontaktuoja su  elektronine apyranke ir duomenis perduoda Probacijos tarnybos stebėjimo centrui. Pareigūnai kompiuterio monitoriuje mato, ar probuojamas asmuo būna toje vietoje ir tuo metu, kur jis yra įpareigotas būti.

REKLAMA
REKLAMA

Lygtinai į laisvę paleisto žmogaus buvimo vietos kontrolė elektroninėmis stebėjimo priemonėmis, dar vadinama intensyviąja priežiūra, gali būti vykdoma tris mėnesius ir pratęsta ne ilgiau kaip iki vienerių metų.

Moterys irgi nori apyrankių

Panevėžio apygardos probacijos tarnybos pareigūnai veikiausiai netrukus sulauks ir daugiau lygtinai į laisvę išleistų nuteistųjų, kurios bus kontroliuojamos elektroninėmis apyrankėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio pataisos namų lygtinio nuteistųjų paleidimo komisija patenkinto trijų moterų prašymus, kad pritaikius intensyviąją stebėjimo priemonę, t. y. elektroninę apyrankę, jos į laisvę būtų paleistos  anksčiau. Komisija dėl vienos iš jų paleidimo jau pateikė rekomendaciją teismui. Dar dvi moteris teismui siūlys paleisti artimiausiu metu.

REKLAMA

Nuo liepos 1 dienos, kai įsigaliojo Probacijos įstatymas, iki šiol iš viso  pageidavo būti probuojamos su apyrankėmis 11 nuteistųjų iš 93 pasiprašiusiųjų  į laisvę anksčiau, nei sueis bausmės atlikimo terminas.

Pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Regina Stankuvienė sakė, kad ta intensyviosios priežiūros priemonė, be kita ko, negali būti taikoma asmeniui, kurio namuose nėra elektros arba jis daug įsiskolinęs už elektrą ir yra tikimybė, kad ji gali būti išjungta, jei nėra telefoninio  mobiliojo ryšio, probuojamo asmens nuteistieji prieštarauja, kad šis būtų paleistas su elektroninę sekimo apyrankę, o namuose montuojama speciali sekimo aparatūra.

REKLAMA

Taupymas irgi kainuoja

Teisingumo ministerija giria naujovę ir teigia, kad ji padės taupyti. Esą dabar vieno  nuteistojo išlaikymas valstybei kainuoja apie 60 litų per dieną, o pritaikius  elektronine stebėjimo apyranke atpigs iki 13 litų.

Žiniasklaidoje skelbta, kad 100 Kalėjimų departamento įsigytų elektroninių apyrankių nuoma per mėnesį atsieina per 40 tūkstančių litų.

Tiesa, svarstoma galimybė nuteistiesiems patiems susimokėti už asmens tapatybės įtaisus.

Inga SMALSKIENĖ,

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų