Prekybos tinklas „Pepco” skaičiuoja, kad praėjusių metų rugpjūčio-rugsėjo mėn. iš viso jų parduotuvėse buvo įsigyta daugiau nei 150 tūkst. kuprinių ir beveik 0,6 mln. penalų. Kaip pastebi įmonės atstovė, planuojant mokyklinių pirkinių sąrašą, vis dar klientų pasirinkimą lemia infliacinė aplinka.
„Infliacinis spaudimas tęsiasi, dėl to Rugsėjo 1-ajai besiruošiantiems mūsų klientams ypač svarbios žemos prekių kainos. Apsižvelgdami į šį poreikį, siūlome būtiniausių mokyklinių prekių rinkinį už mažiau nei 13 eurų. Žinome, kad klientams svarbu ir patogumas – jie mėgsta apsipirkti vienoje vietoje, todėl savo parduotuvėse siūlome platų vaikiškų drabužių bei mokyklinių reikmenų asortimentą. Siekiame atliepti visų pas mus apsilankančių pirkėjų poreikius“, – sako Agnieszka Jaworska, „Pepco Group“ komercijos direktorė.
Pasak jos, tam, kad vaikams būtų lengviau adaptuotis ir mokymasis taptų malonia patirtimi, reikėtų parūpinti jiems kruopščiai parinktu pirmokėlio rinkiniu bei visomis kitomis reikalingomis priemonėmis. Kad pasiruošti naujiems mokslo metams būtų paprasčiau, pristatomi 6 svarbūs patarimai.
#1. Pasirūpinkite privalomu mokyklinių reikmenų sąrašu
Tinkamai paruoštame pirmokų rinkinyje yra visi reikalingi reikmenys, jis teigiamai veikia ir vaiko požiūrį į mokymąsi ir kasdienes pareigas. Juo pravartu pasirūpinti iš anksto, įtraukiant ir patį vaiką į priemonių pasirinkimą.
Tarp mokyklinių reikmenų turi būti: rašiklis, pieštukai, kreidelės, trintukas, drožtukas, saugios žirklės apvaliais galais, piešimo reikmenų rinkinys, sąsiuviniai (linijomis, langeliais) bei kiti naudingi reikmenys, pavyzdžiui, markeriai, žymekliai, sąsiuvinių aplankalai, A4 ir A5 formato bloknotai, akvarelė, teptukai, piešimo sąsiuviniai, plastilinas, mokyklinis kalendorius.
#2. Vadovaukitės mokytojo rekomendacijomis
Mokyklinių reikmenų išsirinkimas gali būti iššūkis daugeliui tėvų, ypač kai jų vaikai eina į pirmą klasę. Pirmokui reikalingų daiktų sąrašas gali būti šiek tiek ilgesnis nei vyresniems vaikams – daug ilgiau tarnausiančių reikmenų teks pirkti pirmą kartą.
Todėl verta pasikliauti mokyklų skelbiamais išsamiais būtinų mokyklinių priemonių sąrašais. Jei abejojate, pasikonsultuokite su mokytoju, kuris pasakys, kas yra būtina, o ko galima atsisakyti, kad išvengtumėte nereikalingų išlaidų.
#3. Išsirinkite patvarią kuprinę
Įsigijus visus reikmenis, pats metas pasirinkti svarbiausią viso rinkinio elementą – kuprinę. Pirmiausia ji turėtų būti erdvi, funkcionali ir lengva, kad per daug neapsunkintų stuburo, bei su daugybe kišenių.
Itin svarbūs paminkštinti, platūs ir reguliuojami diržai, pagaminti iš patvaraus, dėvėjimuisi atsparaus audinio. Ji taip pat turėtų turėti keletą šviesą atspindinčių elementų, didinančių vaiko saugumą kelyje, ypač rudens ir žiemos sezonu, tvirtą dugną, kuris neleis nusidėvėti, taip pat didelius, erdvius skyrius ir lengvai užsegamus užtrauktukus.
Be kuprinės, reikmenų sąraše turėtų būti ir specialus batų krepšys, skirtas sportinei avalynei, jis taip pat gali būti naudojamas būtiniems daiktams neštis pasivaikščiojimo ar kelionės dviračiu metu.
#4. Atnaujinkite mokyklinės aprangos garderobą
Prieš prasidedant mokslo metams, reikėtų peržiūrėti vaiko drabužius ir įsitikinti, kad jis turi pakankamai patogių marškinėlių, sportinių kelnių, tamprių, palaidinių, sijonų ir elegantiškų baltų marškinėlių, kurie pravers įvairių mokyklos renginių metu.
Perkant drabužius pirmokams, verta rinktis patogius drabužius, pagamintus iš aukštos kokybės medvilnės. Džemperiai, muslino marškinėliai ir kiti iš minkštų audinių pasiūti drabužiai leis vaikui jaustis patogiai ir per pamokas, ir per pertraukas. Taip pat vaikų mėgstami drabužiai su kūrybiškais raštais ir piešiniais, pavyzdžiui, populiarių animacinių filmukų personažais. Dėvint tokius drabužius gali padidėti vaikų pasitikėjimas savimi naujoje aplinkoje.
Taip pat labai svarbu per kūno kultūros pamokas laisvai judėti – tam pravers laisvi marškinėliai, patogūs šortai, sportinės kelnės ar tamprės. Nereikėtų pamiršti ir sportinės avalynės, geriausia – guminiu, neslystančiu padu, kuris apsaugos vaiką nuo traumų.
Mokyklose, siūlančiose plaukimo pamokas, taip pat reikės maudymosi kostiumėlio ar šortų, šlepečių į baseiną, rankšluosčio, plaukimo kepuraitės ir akinių.
#5. Įsigykite pietų dėžutę
Pirmokams reikia daug energijos aktyviai dienai mokykloje, todėl apie pilnavertę vaiko mitybą galvojantys tėvai turėtų pasirūpinti sveikais ir maistingais pusryčiais. Rekomenduojama rinktis specialias pietų dėžutes, geriausia – su skyreliais viduje, į kuriuos tilptų vaisiai, daržovės, sumuštiniai ir kiti vaiko mėgstami skanėstai. Jos yra lengvos, funkcionalios ir lengvai prižiūrimos, tad tokios dėžutės pravers ir savaitgalio išvykų metu.
Taip pat verta įsigyti daugkartinio naudojimo maišelių maistui, vandens gertuvę, taip pat stalo įrankių.
#6. Užtikrinkite tvarką mokinio kambaryje
Kad pirmokui būtų lengviau mokytis, tinkamai sutvarkykite jo erdvę. Labai svarbu turėti patogų rašomąjį stalą ir funkcionaliai įrengtą kambarį, kuriame būtų galima ir mokytis, ir ilsėtis. Tinkamas erdvės išdėstymas padeda vaikui tvarkingai laikyti sąsiuvinius, vadovėlius ir būtinus mokyklinius reikmenis. Tai padės susikaupti atliekant namų darbus bei padidins jų motyvaciją.
Mokytis maloniau, kai aplinkui yra patrauklių daiktų – vaikai labiausiai įvertins dekoracijas, kuriose puikuojasi jų mėgstamų animacinių filmų herojai ar spalvingi paveikslėliai.