Pirmąją pergalę ketvirtosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės turnyro Rytų konferencijos finalo rungtynėse iškovojo reguliariojo sezono nugalėtojas Dainiaus Zubraus Bafalo "Sabres" klubas.

Po trijų nesėkmių iš eilės "Sabres" ledo ritulininkai trečiadienį svečiuose 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) įveikė Otavos "Senators" komandą ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:3.

Pirmąsias dvejas konferencijos finalo rungtynes savo arenoje Bafalo komanda varžovams pralaimėjo 2:5 ir 3:4 (po dviejų pratęsimų), o trečiajame susitikime svečiuose nusileido 0:1.

Trečiadienio mače lietuvis dėl traumos žaidė vos 4 minutes ir 6 sekundes. Viešai D. Zubraus, kuris mačo išvakarėse praleido dvi treniruotes, traumos pobūdis neskelbiamas.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Derekas Roy`us, Maksimas Afinogenovas ir Chrisas Drury`s.

Šeimininkų gretose pasižymėjo Deanas McAmmondas ir Peteris Schaeferis.

Beje, jau devintąją susitikimo sekundę pasižymėjęs D. Roy`us įmušė greičiausią "Sabres" ekipos įvartį atkrintamųjų NHL varžybų istorijoje. Jis pagerino Henriko Tallinderio rekordą, kuris 2006 metų gegužės 13 dieną įvartį į Otavos komandos vartus įmušė 33-ą sekundę.

Absoliutus rekordas ir toliau priklauso Los Andželo "Kings" klubo žaidėjui Donui Kozakui, kuris 1977 metų balandžio 17-ąją atkrintamosiose rungtynėse pasižymėjo jau šeštąją sekundę.

NHL Stenlio taurės varžybų istorijoje kol kas tik dviem klubams pavyko iškovoti pergalę pralaimint serijoje 0:3: 1942-aisiais Stenlio taurės turnyro finalo serijoje Toronto "Maple Leafs" ledo ritulininkai pralaimėję trejas pirmąsias rungtynes vėliau iškovojo Stenlio taurę, o 1975 metais Niujorko "Islanders" klubas laimėjo Rytų konferencijos ketvirtfinalio seriją po trijų nesėkmių starte.

Penktąsias Rytų konferencijos finalo serijos rungtynes "Sabres" ir "Senators" komandos šeštadienį jau žais Bafale.