Evaldas Kairys – 6,5.
Pagrindinis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas. Dainius Adomaitis ir penktadienį Kosove, ir sekmadienį Klaipėdoje E. Kairį metė į starto penketą.
27-erių krepšininkas Balkanuose žaidė 12 minučių ir per tokį trumpą laiką buvo netoli dvigubo dublio – pelnė 10 taškų, atkovojo septynis kamuolius.
Kosovo rinktinė turi varganą priekinę liniją, tad E. Kairio pasirodymas buvo svarbesnis sekmadienį – 21 minutė, šeši taškai ir septyni atkovoti kamuoliai. Svarbiausia – gynyba prieš galingus Lenkijos rinktinės aukštaūgius.
Deividas Gailius – 6.
Klaipėdietis Kosove žaidė naudingai – 11 taškų ir aštuoni atkovoti kamuoliai per 18 minučių.
Lietuvoje D. Gailius statistiškai pasirodė kukliau – pelnė penkis taškai. Vis dėlto, krepšininkas buvo vienas galingo antrojo kėlinio, kurį lietuviai laimėjo 25:8, kalvių.
„Geriausias mūsų penketas buvo su D. Gailiumi atakuojančio gynėjo pozicijoje. Tada nestigome ūgio, gerai gynėmės“, – po sekmadienio rungtynių vertino vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis.
Adas Juškevičius – 6,5.
Adas fantastiškai pasirodė Kosove. Gynėjas buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje, „įsūdęs“ 16 taškų ir taikliai šaudęs reikiamu metu. Maža to, Panevėžio „Lietkabelio“ lyderis atliko penkis rezultatyvius perdavimus.
Klaipėdoje A. Juškevičiaus taikiklis užsikirto. Gynėjas pelnė keturis taškus, o jo tritaškių labai trūko sunkesnėje pirmojoje rungtynių dalyje. A. Juškevičius pramėtė visus tris tolimus metimus.
Renaldas Seibutis – 6.
Renaldas Kosove žaidė 17 minučių ir pelnė aštuonis taškus. Gynėjui ne kartą teko sunki užduotis – stabdyti šeimininkų lyderį Dardaną Berishą. Lengva nebuvo – Kosovo krepšininkas nardė, žaisdamas vienas prieš vieną, ir sumetė 19 taškų, atliko penkis rezultatyvius perdavimus.
Klaipėdoje R. Seibutis buvo nepastebimas – du taškai per 10 minučių. Lietuvos rinktinė sunkiai įsivažiavo, o Renaldas rungtynes pradėjo starto penkete. Vėliau D. Adomaitis labiau pasitikėjo kitais, ritmą puolant pajautusiais, krepšininkais.
Kšištofas Lavrinovičius – 6,5.
Kšištofas per abejas rungtynes svarbaus vaidmens aikštėje neatliko. 38-erių puolėjas Kosove žaidė 11 minučių, Klaipėdoje – 10. Penktadienį Brolis pelnė septynis taškus, sekmadienį – keturis.
Tačiau šioje rinktinėje, kuriai stinga patyrusių krepšininkų, K. Lavrinovičiaus vaidmuo kitoks. Brolis – komandos kapitonas, ekipos pozityvas ir idėjinis lyderis.
„Kosove įvyko komandos susirinkimas. Kol mes, treneriai, nuėjome išgerti kavos, Brolis surengė dar vieną pasitarimą – vien krepšininkų. Tai nematuojama taškais ar atkovotais kamuoliais. Net nereikia sakyti, kaip Kšištofas myli krepšinį, Lietuvos krepšinį. Jis šiandien net nubėgo į greitą ataką. 38-erių krepšininkas! Tai tik parodo jo didžiulį norą“, – sekmadienį Brolį gyrė D. Adomaitis.
Gediminas Orelikas – 8.
Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ lyderis, išvykęs į Turkiją, o vėliau Italiją, tapo protingesniu ir universalesniu krepšininku.
G. Orelikas Kosove inicijavo Lietuvos rinktinės spurtą, trečiąjį kėlinį pradėjęs dviem tritaškiais. Nepaisant to, kad pirmojoje rungtynių dalyje snaiperio metimai skriejo pro šalį. Kai Gediminui nekrito, jis ieškojo kitų alternatyvų. Viena tokių – perdavimai. G. Orelikas Kosove pritraukdavo prie savęs porą oponentų ir taip maitindavo kamuoliais komandos draugus – centrus Vaidą Čepukaitį ar E. Kairį.
Devyni taškai, septyni atkovoti kamuoliai. Solidi G. Oreliko statistika buvo ir sekmadienį Klaipėdoje. Ne veltui vyriausiasis Lenkijos rinktinės treneris Mike’as Tayloras prieš rungtynes Gediminą įvardijo kaip pavojingiausią ir įdomiausią Lietuvos komandos narį.
Vaidas Čepukaitis – 6.
Aštuoni Vaido taškai ir septyni atkovoti kamuoliai Kosove. Ten vidurio puolėjas žaidė 21 minutę. Centras sekmadienį Klaipėdoje rungtyniavo perpus mažiau – aikštėje praleido 10 minučių.
Alytiškis į lenkų krepšį „įvertė“ du taškus, bet po krepšiais sugriebė septynis kamuolius. Tačiau didžiausias visų Lietuvos rinktinės aukštaūgių nuopelnas – sustabdyta galinga Lenkijos komandos priekinė linija.
Mindaugas Girdžiūnas – 7.
Mindaugas, ne kartą savo karjeroje likęs greta Lietuvos rinktinės 12-uko, įrodė, kad gali patikimai vadovauti komandai. Gynėjas Kosove atliko septynis, o Klaipėdoje tris rezultatyvius perdavimus. Mindaugas pirmajame mače pasižymėjo septyniais taškais, antrajame – 11.
M. Girdžiūnas į puikiai pažįstamus „Švyturio“ arenos krepšius pataikė svarbių tritaškių. Kamuolys tinklelius po tolimų gynėjo metimų skrodė tris kartus.
Eimantas Bendžius – 8.
Kosove E. Bendžius įsibėgėjo tuomet, kai viskas buvo aišku. Krepšininkas rezultatyviu ir naudingu žaidimu prisidėjo prie varžovų triuškinimo, surinkdamas 11 taškų bei atkovodamas šešis kamuolius.
Gimtojoje Klaipėdoje Eimantas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynių žaidėjas. Jis pelnė 18 taškų bei įsirašė 16 naudingumo balų. 27-erių krepšininkas pataikė visus penkis dvitaškius. Didžioji jų dalis buvo galingi dėjimai iš viršaus, kėlę nuo „Švyturio“ arenos kėdžių sirgalius.
Šarūnas Vasiliauskas – 5,5.
Nors Kosove Lietuvos rinktinė šeimininkus sutriuškino 38 taškų skirtumu, Š. Vasiliauskas surinko neigiamą naudingumo balų skaičių – -1. Įžaidėjas buvo vieninteliu tokiu Lietuvos komandos krepšininku. Šarūnas per 16 minučių prametė visus penkis metimus iš žaidimo ir taškų nepelnė. Gynėjas atliko rezultatyvų perdavimą.
Klaipėdoje Šarūnas jautėsi užtikrinčiau, bet vėl prametė abu metimus. Įžaidėjas per 15 minučių realizavo abi baudas ir surinko du taškus, atliko rezultatyvų perdavimą.
Puikiomis snaiperio savybėmis pasižymintis Š. Vasiliauskas, būdamas prie trijų taškų zonos, į krepšį beveik nežiūrėjo. Įžaidėjo vaidmuo buvo persivaryti kamuolį į kitą aikštės pusę ir pabandyti konstruoti atakas.
Š. Vasiliauskas abejas rungtynes sužaidė gerokai prasčiau nei rungtyniauja stiprioje Turkijos lygoje. Ten lietuvis meta 13,6 taško ir atlieka 5,7 rezultatyvaus perdavimo. Šarūnas Turkijoje puikiai atakuoja, dvitaškius realizuodamas 63, tritaškius – 40, baudas – 93 procentų taiklumu.
Rokas Giedraitis – 5.
Nėra labai daug ką vertinti. Rokas Kosove žaidė 11 minučių, Klaipėdoje – pusantros.
R. Giedraitis penktadienį pasižymėjo trimis taškais ir dviem atkovotais kamuoliais, sekmadienį – niekuo.
„Rokui trūksta geros gynybos. Kaip ir kitiems jauniems žaidėjams. Jauni krepšininkai privalo gerai gintis. R. Giedraitis puikiai žaidžia „Lietuvos ryte“, bet čia neturėjome daug laiko gynybos sistemoms, todėl Rokas rungtyniavo nedaug“, – aiškino D. Adomaitis.
Arnas Butkevičius – 8.
Atradimas. Arnas šiame sezone jaučiasi it žuvis vandenyje. Jis tapo Klaipėdos „Neptūno“ lyderiu, FIBA Čempionų lygos rungtynėse spėjo surinkti trigubą dublį.
A. Butkevičius be didesnės įtampos debiutavo Lietuvos rinktinėje. Krepšininkas ir Kosove, ir Klaipėdoje mačus pradėjo starto penketuose. Krepšininkas penktadienį žaidė 17 minučių, sekmadienį – daugiausia iš visų susitkimo žaidėjų. D. Adomaitis Arną ant parketo laikė 29 minutes.
Ne veltui – puolėjas pelnė 12 taškų ir surinko tiek pat naudingumo balų. A. Butkevičius buvo pastebimas abejose aikštės pusėse – ne tik puikiai atakavo, o ir patikimai gynėsi, perėmęs penkis kamuolius.
Dainius Adomaitis ir jo trenerių štabas – 9.
Kosovo rinktinės lyderiai D. Berisha ir Scottas Bamforthas pridarė problemų, kartu pelnę 36 iš 61 komandos taško. Vis dėlto, tai D. Adomaičio ekipai nesutrukdė švęsti užtikrintos pergalės.
Lietuvos rinktinė Klaipėdoje sirgalius privertė nervintis pirmajame kėlinyje, o antrąjį laimėjo 25:8 ir nutolo.
Didžiulis trenerių nuopelnas – sumenkinta rimčiausia Lenkijos rinktinės jėga. Priekinė svečių linija kartu pelnė 24 taškus iš 55. Daugiausia jų buvo rungtynių pradžioje arba tada, kai mačo baigtis tapo aiški.
Tokiam lenkų bokštų pasirodymui daug įtakos turėjo ir greitos Damiano Kuligo bei Przemyslawo Karnowskio pražangos.