Kairiųjų ir žaliųjų partijos kartu surinko daugiau nei 46 proc. balsų, o centro dešiniųjų UMP partija – 34 proc. Antrasis rinkimų turas vyks kitą savaitę. Nuo rezultatų priklausys, ar prezidentas F. Hollande'as galės lengvai ir greitai vykdyti pažadėtas reformas, taip pat ir tai, ar tos reformos bus labai radikalios.
Rinkėjų aktyvumas buvo 57 proc. Apklausų bendrovės „TNS Sofres“, „Ipos“ ir OpinonWay" sutaria, kad socialistai ir jų sąjungininkai žalieji 577 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose gali gauti nuo 283 iki 347 vietų. Tačiau potencialūs socialistų sąjungininkai antikapitalistinis Kairiųjų frontas gautų nuo 13 iki 20 vietų ir padėtų užsitikrinti daugumą. Kairiųjų frontas pirmame rate surinko 6,9 proc. balsų.
Kraštutinių dešiniųjų partija Nacionalinis frontas gavo beveik 14 proc. balsų, bet pagal Prancūzijos rinkimų sistemą tai jiems suteiks daugiausia tris vietas parlamente, o galbūt ir nė vienos. Vis dėlto kraštutinius dešiniuosius iš dalies galima laikyti trečiąja pagal dydį Prancūzijos partija.
Korespondentai perspėja, kad tiksliai nuspėti antrojo rinkimų rato rezultatus sunku. Tačiau socialistai jau turi daugumą aukštuosiuose parlamento rūmuose – Senate ir atrodo, kad F. Hollande'ui pavyks iškovoti daugumą ir žemuosiuose rūmuose. Tai jam leis lengvai įgyvendinti savo reformas.