Anot „Maximos“ atstovės spaudai Renatos Saulytės, vakar alkoholio buvo parduodama apie 35 proc. daugiau nei įprastomis dienomis. Galima tvirtinti, kad dieną prieš rugsėjo 1-ąją alkoholio nuperkama tiek, kiek nebūtų nuperkama per abi dienas, jei draudimas apskritai nebūtų įteisintas. „Vietoj vieno butelio vyno nuperkami du“, - apie išankstinį pirkėjų apsirūpinimą didesniu alkoholio kiekiu kalbėjo R. Saulytė.
R. Saulytei pritarė ir „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis. Jo teigimu, apsiperkant rugpjūčio 31-ąją suveikia psichologinis faktorius, ir pirkėjai alkoholio pasiima tiek, kad užtektų ir atsargai. „Po rugsėjo 1-osios įsigyjamo alkoholio kiekis sumažėja“, - teigė D. Ryliškis.
„Iki“ Komunikacijos skyriaus vadovas Valdas Lopeta teigė, jog ankstesniais metais alkoholio pardavimo apimtys rugsėjo 1-osios išvakarėse padidėdavo du kartus. Šiemet, palyginus su įprastu antradieniu, rugpjūčio 31-ąją alkoholio buvo parduota 70 proc. daugiau. „Manome, kad jau yra susiformavęs pirkėjų įprotis nusipirkti alkoholio iš anksto, nes rugpjūčio 31 dieną alkoholio pardavimai tikrai išauga, ir tai stebime jau kelerius metus“, - kalbėjo „Iki“ prekybos centro atstovas.
Į klausimą, ar galima pastebėti kokių nors teigiamų draudimo prekiauti alkoholiu rugsėjo 1-ąją rezultatų, „Maximos“ atstovė spaudai tvirtino, jog labiau išauga parduodamo alaus bei vyno kiekis. Tuo metu stipriųjų gėrimų parduodama ne tiek daug. „Iki“ Komunikacijos skyriaus vadovas taip pat komentavo, jog daugiausia vakar buvo parduodama lengvųjų alkoholinių gėrimų, bet pirkėjai tradiciškai pirko ir brendį bei degtinę. „Norfos“ atstovas spaudai teigė, kad draudimas iš dalies padeda „išblaivinti Lietuvą“, kadangi ne visi pirkėjai spėja apsirūpinti alkoholiu iš anksto, o pavėlavusieji, ieškodami kur nusipirkti alkoholinių gėrimų, susiduria su sunkumais.
Tiesa, sauso įstatymo išvengia pusiau legalios visą parą veikiančios parduotuvės, pasirūpinusios barų licencijomis, todėl tikrai norintys išgerti visada randa, kur tai padaryti.
Pernai rugsėjo 1-ąją dėl viešosios tvarkos pažeidimų į Vilniaus komisariatus buvo pristatyti 34 asmenys, 32 iš jų buvo nubausti dėl alkoholio vartojimo arba dėl to, kad viešoje vietoje pasirodė neblaivūs. Buvo sučiupti ir keturi nepilnamečiai. Policijos departamento Komunikacijos skyriaus pavaduotojo Ramūno Matonio teigimu, nepilnamečių alkoholio vartojimo mastams kontroliuoti vien draudimo prekiauti alkoholiu neužteks. „Turi būti visas kompleksas priemonių“, - sakė R. Matonis.