Dėl dokumentų klastojimo, tikslinės paramos panaudojimo ne pagal paskirtį, apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi kaltintiems keturiems asmenims – buvusiam Plungės teritorinės darbo biržos Užimtumo rėmimo įgyvendinimo skyriaus vedėjui S.S. ir verslininkams – skirtos laisvės atėmimo bausmės, jas atidedant.
Buvusiam tarnautojui S.S. skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas trejiems metams. R.R. skirta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant trejiems metams, R.L. – 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, vykdymą irgi atidedant trejiems metams. D.J. bausmės išvengė dėl senaties, pranešė teismas.
28 tomų apimties byloje teismas nustatė, kad 2008–2011 metais S.S., būdamas valstybės tarnautoju, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, klastojo dokumentus, juos laikė ir panaudojo. Tarnautojas su kitais bylos kaltinamaisiais – uždarųjų akcinių bendrovių vadovais ir individualios įmonės direktore – netinkamai sudarė tikslinės subsidijos sutartis.
Ne pagal paskirtį ir pažeidžiant tvarką panaudotos tikslinės dotacijos neįgaliesiems įdarbinti, sukurti jiems darbo vietų bei darbo užmokesčiui mokėti. Dėl minėtų kaltinamųjų veiksmų valstybė patyrė kelių dešimčių tūkstančių eurų turtinę žalą, tačiau nuosprendžiu ji nepriteista.
Pasak pranešimo, Plungės teritorinės darbo biržos ieškinys dėl žalos atlyginimo paliktas nenagrinėtas, nes nepavyko nustatyti tikslios ieškinio sumos, o valstybei palikta galimybė dėl žalos atlyginimo kreiptis į teismą civilinio proceso tvarka.
Teisme kaltinamieji savo kaltės nepripažino, tačiau teismas padarė išvadą, kad jų kaltė yra visiškai įrodyta byloje surinktais duomenimis. Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad visi kaltinamieji praeityje neteisti, nebausti, charakterizuojami teigiamai, dirbantys.
Nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.