Net ir toks nedidelis daiktas kaip piniginė gali pasakyti daug ką. Žinoma, prieš rašant apie piniginę, visų pirma reikėtų išsklaidyti mitą, kad ji gali turėti kokios nors įtakos mūsų finansinei gerovei. Magijos prasme tai - iš tiesų mitas, bet jis sukurtas dėl visai paaiškinamų ir suvokiamų priežasčių.
Susitarkime, kad ši kartą medžiaga, spalva ir forma pinigų kiekiui jokios įtakos neturi arba beveik neturi, tačiau piniginė gali daug ką pasakyti apie savo šeimininką ir jo piniginius reikalus.
Piniginės medžiaga
Pirmiausia, apie ką reikėtų kalbėti, tai iš kokios medžiagos pasiūta jūsų piniginė. Magijoje palankiai žiūrima į tris iš jų. Tai – oda, zomšas ir audinys. Kiekvienas iš jų parodo jūsų požiūrį į pinigus ir jų šaltinius.
Odinė piniginė (žinoma, iš natūralios odos) pabrėžia jūsų pajamų stabilumą ir įsitikinimą, kad pinigų nepritrūks. Jeigu tokios piniginės savininkas kartais ir jaučia įtampą, jis vargu ar išsems savo atsargas iki dugno.
Zomšinei piniginei pirmenybę atiduoda tie, kurie pasitiki ne vien savimi, bet ir turi numatę kelis papildomus pajamų gavimo šaltinius.
Piniginė iš audinio – pats prasčiausias variantas, nes jos savininko požiūris į pinigus labai paviršutiniškas. Dėl nekontroliuojamų išlaidų tokio žmogaus finansinio stabilumo periodus nuolatos keičia visiškas pinigų stygius.
Tiesa, yra dar piniginių iš egzotiškų medžiagų, tokių kaip krokodilo arba gyvatės odos, rūšis. Jos nėra paprastos nei tiesiogine, nei perkeltine šio žodžio prasme. Tokia piniginė sako, kad jos savininko požiūris į pinigus – nestandartinis. Žinoma, tai gerai, jeigu jis tiksliai žino, ko nori ir siekia. Tačiau lygiai taip pat tokia piniginė gali simbolizuoti, kad jam tuoj dėl pinigų kils problemų, ypač jeigu jis nėra pasiruošęs naujovėms.
Piniginės spalva
Toliau pagal svarbą ir reikšmę reikėtų atkreipti dėmesį į piniginės spalvą.
Juoda ir ruda – tai dvi pagrindinės ir labiausiai tinkamos piniginėms spalvos. Ir priežastis visai ne ta, kad juoda yra pinigų spalva, o ta, kad piniginės šeimininkas, rinkdamasis tokią spalvą savo „rankiniam seifui“, pritaria pinigų pasaulyje egzistuojančioms taisyklėms. Ir tiesą sakant, šis pritarimas tampa abipusis.
Geltona, aukso spalva – antra pagal savo aktyvumą piniginių spalva. Skirtumas tik tas, kad ji atspindi minkštesnius, lankstesnius žmogaus santykius su pinigais. Galima būtų pasakyti, kad toks požiūris labiau būdingas kūrybinių profesijų, meno žmonėms, tiems, kuriems pinigai nėra visa ko pagrindas.
Kitos spalvos - mėlyna, žydra, raudona, violetinė ir pan. – „mėgėjų“ spalvos. Tokios piniginės turėjimas arba noras ją įsigyti kalba apie tai, kad žmogus nėra pasirengęs pasinaudoti standartinėmis pinigų uždirbimo schemomis. Tiesa, jis pasiruošęs jų turėti, ir nemažai, tačiau kartais net nežino, kaip ir iš kur gaus pajamų. Išimtį sudaro tik dovanotos tokios spalvos piniginės.
Piniginės forma
Tai kitas jūsų materialinių galimybių išraiškos elementas.
Stačiakampė, vertikali forma labiausiai būdinga piniginėms, kurias vadina „portmone“. Tokios piniginės šeimininkas judrus, ryžtingas ir stengiasi į ją įsidėti kuo daugiau pinigų. Ir perkeltine prasme - kad kuo daugiau uždirbtų, ir tiesiogine prasme – tam, kad daugiau jų nešiotųsi.
Stačiakampė horizontali piniginė kalba apie tai, kad jos šeimininkas mėgsta tvirtą pagrindą po kojomis, jam piniginė yra tik laikina pinigų prieglauda. Paprastai joje būna nedaug grynųjų, o kiti laikomi daug patikimesnėse ir saugesnėse vietose. Tai – „aktyvi“ piniginė, atspindinti aktyvų šeimininko požiūrį į pinigus.
Apvali arba ovali piniginė yra šiek tiek ribojanti ir tai rodo, kad jos šeimininkas yra suvaržytas lėšų arba, tiksliau sakant, jam ne visada pakanka pinigų.