• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėsė Amerikos Valstijose – naujas šiaurės-pietų karas, kuris įsiplieskė dėl milžiniškos pabėgėlių bangos. Niujorką, Čikagą, Los Andželą ir Filadelfiją užplūdo dešimtys tūkstančių migrantų iš šalies pietų. Iš viso autobusais iš pietų į šiaurę atgabenta daugiau kaip 90 000 migrantų.

Jungtinėsė Amerikos Valstijose – naujas šiaurės-pietų karas, kuris įsiplieskė dėl milžiniškos pabėgėlių bangos. Niujorką, Čikagą, Los Andželą ir Filadelfiją užplūdo dešimtys tūkstančių migrantų iš šalies pietų. Iš viso autobusais iš pietų į šiaurę atgabenta daugiau kaip 90 000 migrantų.

REKLAMA

JAV užklupusi problema giliau nagrinėjama TV3 laidoje „TOP 3“.

Migrantus autobusais į demokratų valdomus miestus daugiausia transportuoja Teksaso gubernatorius, respublikonas Gregas Abbottas, kuris vien į Čikagą išsiuntė daugiau kaip 28 000 prieglobsčio prašytojų.

„Tikslas yra vienas – sustabdyti nelegalių migrantų patekimą į Teksasą“, – teigė Teksaso gubernatorius.

Didžiausia problema ta, jog migrantai iš JAV pietų gabenami į šiaurę autobusais nesuderinus su vietos valdžia ir išlaipinami tiesiog gatvėse be jokios tvarkos.

REKLAMA
REKLAMA

Mušami migrantų srautų rekordai

Beveik visi migrantai atgabenami apsirengę vienais marškinėliais, nepasirengę Amerikos šiaurės klimatui. Tokiu būdu tūkstančiai migrantų tampa milžiniška problema didiesiems JAV miestams, nes vietos valdžia nebūna pasirengusi netikėtam daugiatūkstantinių benamių armijų antplūdžiui.

REKLAMA

„Šiais metais mušami nauji rekordai. Kasdien į JAV legaliais ar nelegaliais būdais bando patekti per 10 tūkstančių žmonių. Tai yra gerokai didesni srautai, nei buvo prieš keletą metų, bet neturėtų tai paslėpti fakto, kad migracija kaip problema yra ilgalaikė.

Tas faktas, kad šalies politiniai lyderiai jau kelis dešimtmečius nesugeba susitarti dėl migracijos politikos, yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ši situacija taip paaštrėjo dabar“, – pasakoja politologas, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl tokios savivalės ir Amerikos šiaurės miestuose keliamo chaoso, vietos valdžia bando sulėtinti migrantų antplūdį, reikalauja, kad autobusų vežėjai koordinuotų atvykimą, grasina transporto konfiskavimu, baudomis ir net kalėjimu.

„Buvo siunčiami autobusai, netgi ir lėktuvai į tas valstijas, kurios tiesiogiai migracijos srautų nepatiria, nes yra geografiškai labiau nutolusios. Tai sukėlė pakankamai didelį chaosą: mes matome Niujorko, Čikagos merus, kalbančius labai atvirai, kad jie nesuvaldo situacijos, nes autobusai atvažiuoja bet kuriuo paros metu, žmonės nežino, ką jiems daryti toliau, nėra pakankamai prieglaudų, kurios galėtų užtikrinti bent jau bazinius poreikius pirmosiomis dienomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai dar kartą parodo, kad bendros politikos nebuvimas tampa kovos tarp dviejų partijų objektu ir čia pietinės valstijos, kurios yra fronto linijoje, jos bando parodyti, kad problema yra labai didelė ir kad ją turėtų pajausti ir tie, kurie gyvena šiauriau“, – teigia L. Kojala.

Respublikonų ir demokratų nesutarimai

Tačiau Teksaso ir Arizonos valdžia atkerta, kad pagaliau likusi Amerika gali suprasti ir pajausti tai, ką šalies pietūs patiria nuolat. Tokiu atviru būdu vyksta Donaldo Trumpo respublikonų ir Joe Bideno demokratų partijų konfliktas. Respublikonai beda pirštu į Jungtinų Valstijų pietinės sienos problemas, jas užkraudami visai Amerikai, o Joe Bideno demokratai stengiasi spręsti geopolitines Ukrainos ir Izraelio problemas.

REKLAMA

„Akivaizdu, kad respublikonai nusprendė susieti šiuos jautrius klausimus, matydami, kad rinkėjams migracijos politika greta ekonomikos yra pats svarbiausias veiksnys rinkiminiais metais. Jie bando tokiu būdu spausti demokratų administraciją daryti nuolaidas ir įkaitu laiko du klausimus: Izraelį ir Ukrainą. Sąsajos tarp šių temų nėra“, – tikina politologas.

Tačiau respublikonai kategoriški: pagalba Ukrainai ir Izraeliui negali būti teikiama, jei nebus susitarta dėl sienų saugumo. Respublikonų teigimu, migrantų problema – Amerikos nacionalinio saugumo klausimas, be kurio sprendimo negalima kalbėti apie pagalbos Ukrainai ir Izraeliui teikimą.

REKLAMA

„Tai yra milijardinės investicijos, kurios yra reikalingos ir kurios neturi aiškumo ta prasme, kad nėra žinoma, kokie tie srautai galėtų būti po mėnesio ar dviejų, po pusės metų, koks tų žmonių būtų teisinis statusas. Turi būti nauja sisteminė reforma, kuri neapimtų vieno elemento, pavyzdžiui, fizinio barjero. Reikia bendros politikos kaitos ir aiškaus sutarimo, kuriuo keliu judėti, kitaip ši problema pasikartos“, – sako L. Kojala.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent šios JAV politikų vidaus problemos pjautynės dabar ir stabdo Ukrainai gyvybiškai svarbią finansinę paramą.

Jungtinėse Amerikos Vastijoje veikia dvipartinė – respublikonų ir demokratų – sistema. Įstatymų leidžiamasis organas yra Jungtinių Valstijų Kongresas, kurį sudaro dveji rūmai Atstovų Rūmai ir Senatas.

Daugiau šia tema sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. tik per TV3!

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

tv3.lt

Veža i “sanctuary” zonas - ten kur tie patys demokratai pasiskelbė, kad pabėgėlius priims be problemu.

Beje, daugiausia net neveža (skaityti, zurnaliugos, reikia) - imigrantai PATYS nuvažiuoja. Nes jiems koks Niujorkas ar Čikaga kur kas geriau tinka, negu imigrantu atvirai nemėgstantys teksasieciai.
Čia reikia, kas kviečia visokius specialistus, apgyvendinti atskiruose kvartaluose ir tiems valdininkams leisti tik tokiuose kvartaluose gyventi.
Bidono valdžia pati tuos migrantus priima,tai kame problema?nepriimkit ir nevažiuos tie migrantai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų