Viktoras Muntianas, pas valstiečius liaudininkus Seime nuvedęs Pilietinės demokratijos partijos narius, netrukus gali likti ir be partijos, skelbia „Lietuvos rytas“.
Šią savaitę dviejų partijų derybininkai iš esmės sutarė sudaryti bendrą sąrašą per kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus.
Nors valstiečiai liaudininkai atsiėmė reikalavimą, kad V. Muntiano vadovaujama Pilietinės demokratijos partija iki rinkimų turi būti išformuota, anksčiau ar vėliau iš politinio žemėlapio ji turėtų dingti.
„Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, politikos paviršiuje siekiantys išsilaikyti V. Muntianas ir jo bendražygiai linkę atsisakyti partijos pavadinimo.
To yra pareikalavęs vienas valstiečių liaudininkų lyderių Ramūnas Karbauskis ir jo šalininkai.
Įvykdęs šią sąlygą V. Muntianas gali tikėtis Valstiečių liaudininkų sąjungos vicepirmininko posto ir aukštos vietos kandidatų į Seimą sąraše.
Derybose buvo ir šantažo?
V. Muntianas jau dabar neabejoja, kad dėl bendro kandidatų sąrašo pavyks susitarti.
Bet apie tai, jog Pilietinės demokratijos partijos nariai, jungdamiesi su valstiečiais liaudininkais, turėtų atsisakyti savo partijos pavadinimo, Seimo vadovas kalbėjo nenoriai: „Negirdėjau apie tokią sąlygą, nežinau, kas tokią kelia“.
Politiko tvirtinimu, iki šiol buvo kalbama tik apie koalicinį sąrašą.
Šaltinių teigimu, V. Muntianas ir jo bendražygiai per derybas su valstiečiais liaudininkais nevengia ir šantažo.
Norėdami padidinti savo vertę jie esą užsiminė, jog yra viliojami socialdemokratų.
Bet Seimo vadovas „Lietuvos rytui“ tvirtino, jog tai yra gandai.
Mezga pokalbius ir su kitais
Apie bendradarbiavimą rinkimuose ir K. Prunskienė, ir V. Muntianas atsargiai kalba ir todėl, kad tuo pat metu mezga pokalbius ir su kitų partijų lyderiais.
Seimo vadovas ir „Lietuvos rytui“ užsiminė, jog kol nėra žinomi galimi rinkimų koalicijos partneriai, negali būti galutinai aiškūs ir bendro sąrašo sudarymo principai: „Dabar minimas koalicijos narių skaičius tikrai nėra galutinis“.
Tuo metu žemės ūkio ministrė patvirtino šią savaitę susitikusi ir su opozicijoje esančių socialliberalų lyderiu Artūru Paulausku ir aptarusi galimybę bendradarbiauti per Seimo rinkimus.
„Socialliberalų ir liberalcentristų derybos nėra perspektyvios.
Tuo metu socialliberalų galimybė vesti dialogą su valstiečiais liaudininkais yra gana reali“, – intrigavo K. Prunskienė.