Sodininkystės ekspertai iš „National Greenhouse“ tvirtina, kad yra trys natūralūs sodo piktžolių naikinimo būdai ir jie beveik nieko nekainuoja, rašo express.co.uk.
Karštas vanduo
Ekspertai įvardija „verdančio vandens“ naudojimą kaip „greitą ir veiksmingą būdą“ naikinti piktžoles. Jie sako: „Jei jau kurį laiką užsiimate sodininkyste, žinote, kad stiprios cheminės piktžolių naikinimo medžiagos gali pakenkti kitiems augalams ir laukinei sodo gamtai.
Verdantis vanduo yra greitas ir efektyvus būdas naikinti įsisenėjusias piktžoles, kartu apsaugant likusią sodo dalį. Karštis ardo augalo ląstelių struktūrą ir po kelių dienų pamatysite, kaip piktžolės pradeda nykti“.
Kai kurioms ištvermingoms piktžolėms gali prireikti daugiau nei vienos procedūros verdančiu vandeniu. Naudojant šį metodą lysvėse, bus lengviau išrauti ir pašalinti piktžoles.
Jei naudojate šį metodą vejoje, pasinaudokite galimybe ant viršaus pasodinti naujų sėklų, kai išnaikinsite piktžoles, nes per storą ir sveiką žolę joms bus sunkiau išdygti.
Ištraukti piktžolę su šaknimis
„Kitas paprastas sprendimas gali būti „iškasti piktžoles su šaknimis“, – sako sodininkystės profesionalai. Jie sako „Ar gali būti geresnis būdas atsikratyti piktžolių nei visiškai jas iškasti?
Naudodami pasirinktą įrankį, išraukite tas sodo piktžoles su šaknimis. Įsitikinkite, kad iškasėte visą augalą. Tiesa, tai šiek tiek senamadiška, bet tikrai laiko patikrintas metodas“.
Piktžolių kasimas yra vienas iš tų patikimų, visiškai natūralių metodų, kurie daro stebuklus, jei, žinoma, tinkamai atliekami.
Naudokite sodo šakutę arba rankinę mentelę ir švelniai išraukite augalą iš dirvožemio, pašalindami visą šaknų sistemą.
Tas būdas idealiai tinka, jei sode auga tik viena ar dvi piktžolės, bet jei jų pilna veja, galbūt norėsite investuoti į rimtą piktžolių naikinimo įrankį.
Mulčias
Geresnė prevencinė priemonė, mulčias, yra puikus būdas sustabdyti piktžolių karaliavimą soduose. Ekspertai sako:„Populiariausias būdas pagerinti sodo sveikatą, išvaizdą ir užkirsti kelią piktžolėms – mulčias.
Mulčias būna ir biologiškai skaidžių, ir neskaidžių formų, o būtent biologiškai neskaidžios formos neleis piktžolėms vėl atsirasti“.