• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siuntą iš pašto atsiėmusi siuntą vilnietė Miglė jau gailisi savo pirkinio. Anot merginos, pridėjus muito mokesčius jos nusipirktas džemperis pabrango trečdaliu, iš viso jis merginai atsiėjo daugiau nei 80 eurų. Lietuvos paštas aiškina, kad siuntoms taikomi importo mokesčiai, kurie nuo liepos 1 d. bus taikomi jau visoms prekėms, nepriklausomai nuo jų kainos.

Siuntą iš pašto atsiėmusi siuntą vilnietė Miglė jau gailisi savo pirkinio. Anot merginos, pridėjus muito mokesčius jos nusipirktas džemperis pabrango trečdaliu, iš viso jis merginai atsiėjo daugiau nei 80 eurų. Lietuvos paštas aiškina, kad siuntoms taikomi importo mokesčiai, kurie nuo liepos 1 d. bus taikomi jau visoms prekėms, nepriklausomai nuo jų kainos.

REKLAMA

Portalo tv3.lt skaitytoja Miglė pasakojo, kad pirkinys iš JAV išaugo trigubai, kai susimokėjo muito mokesčius.

„Prieš kelis mėnesius iš vienos internetinės JAV parduotuvės užsisakiau džemperį. Prieš tai iš Amerikos ar kitų trečiųjų šalių pati nesu nieko pirkusi, bet šįkart norėjau prisidėti prie vienos kūrėjos darbo, o ir šiaip pats drabužis man patiko.

Taigi, jo kaina eurais išėjo apie 52 eurus, o su siuntimu sumokėjau apie 61 eurą. Tiesa, gali būti šiokia tokia valiutos skaičiavimo paklaida“, – pasakojo mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Dar prieš pirkdama Miglė domėjosi muito mokesčiais.

„Nepamenu, kokiame tiksliai puslapyje žiūrėjau, galbūt reikėjo labiau atkreipti dėmesį, bet jame buvo parašyta, kad muitų drabužiams iš JAV nėra. Todėl ir nusprendžiau pirkti tą džemperį“, – sakė mergina.

REKLAMA

Ji teigė, kad po užsakymo siuntinio laukė lygiai 2 mėnesius. Kai jis atėjo gavau pranešimą, kad atsiimant pašte reikės dar apie 23 eurus primokėti.

Nustebau, bet dar kartą patikrinau informaciją internete ir radau paaiškinimą, kad reikia sumokėti PVM (21 proc.) ir pašto bendradarbiavimo su muitine mokestį – 8,69 euro. Na, gerai, PVM – suprantama, bet iš kur tie 8,69 – ar tai mokestis už patikrinimą, siuntos dokumentų išrašymą? Prie siuntos buvo prisegtas pluoštas popierių – pirkimo dokumentų, kurių, tiesa pasakius, per daug atidžiai ir neperžiūrėjau. Išeina, kad čia už tą krūvelę popieriaus lapų reikia paštui susimokėti“, – retoriškai klausė Miglė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, suprantanti, kad mokesčius reikia mokėti. Tačiau šiuo atveju anot jos, mokesčiai sudarė beveik trečdalį visos prekės kainos su siuntimu.

„Iš pradžių maniau, kad siunta kainuos 60 eurų, galiausiai sumokėjau daugiau nei 80 eurų. Būčiau žinojusi, kad tiek teks mokėti, būčiau to džemperio nepirkusi“, –tikino Miglė.

Nuo liepos 1 d. visos siuntos bus apmokestintos

Lietuvos pašto komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė teigė, kad importo mokesčiai yra numatyti įstatymuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu apmokestinamos siuntos iš trečiųjų šalių, kai jų vertė siekia 22 eurus ir daugiau. Šioms siuntoms taikomas importo PVM, kuris yra 21 proc. nuo prekės/siuntos vertės. Kai siuntos vertė viršija 150 eurų, prie importo PVM prisideda ir importo muitas, tiesiogiai priklausantis nuo siunčiamų prekių pobūdžio ir prekių kilmės šalies.

Nuo liepos 1 d., kai visos ES mastu bus panaikinta PVM lengvata mažos vertės siuntoms iš trečiųjų šalių, apmokestintos bus visos siuntos – ir tos, kurių vertė bus iki 22 eurų. Visos siuntos bus apmokestintos muito PVM, o toms, kurių vertė bus didesnė nei 150 eurų, bus taikomas ir importo muitas“, – aiškino pašto atstovė.

REKLAMA

Pasak jos, jeigu siunta bus deklaruojama per tarpininką, šalia šių mokesčių bus taikomas ir tarpininkavimo mokestis.

„Jį kiekvienas paslaugos tiekėjas nustato pats – įkainiai yra skirtingi. Lietuvos pašte jis šiuo metu siuntoms, kurių vertė siekia iki 1000 eurų – 8,69 eurų, o kai siuntos vertė yra didesnė nei 1000 eurų, už pirmą deklaracijos lapą taikomas 11,89 eurų tarpininkavimo mokestis, už kiekvieną kitą – 5,95 eurų.

REKLAMA

Taip pat norime perspėti gavėjus, kad dėl nuo liepos 1 d. atsiradusio papildomo siuntų išmuitinimo proceso, siuntų kelionė iš trečiųjų šalių bus ilgesnė. Dėl to labai svarbu prieš įsigyjant prekę iš trečiosios šalies įsivertinti – ar ji spės atkeliauti iki liepos 1 d. ir ar jai nebus taikomi importo mokesčiai“, – pasakojo U. Bartašiūtė.

Anot jos, importo mokesčiai bus taikomi pagal siuntos atvykimo į Lietuvą datą, o ne prekės pirkimo datą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, jeigu prekė bus įsigyta birželio 15 d., tačiau Lietuvą ji pasieks liepos 3 d., jai bus taikomi numatyti importo mokesčiai. Sklandžiai siuntos kelionei ir išmuitinimo procesui bus itin svarbus gavėjo telefono numeris – tokiu atveju gavėjus SMS žinute informuosime apie siuntos kelionę, deklaravimo procesą.

Taip pat reikėtų nepamiršti nurodyti teisingą adresą: turi būti nurodytas pilnas gatvės pavadinimas – rekomenduojame nerašyti trumpinių; namo ir buto numeris (jeigu yra); pašto kodas – jis itin svarbus, nes jis padeda identifikuoti, į kurį miestą ar kaimelį siunčiama (jis itin svarbus, kai sutampa miestelių pavadinimai); miestas arba gyvenvietė, kartu nurodant ir rajoną; šalį“, – klientus perspėjo pašto atstovė.

Ji pastebėjo, kad iš užsienio į Lietuvą daugiausiai siuntų atkeliauja iš Kinijos (apie 70 proc. visų gaunamų siuntų iš užsienio), toliau tarp populiariausių importo šalių – Jungtinė Karalystė, Vokietija, Belgija, Olandija, Lenkija, Latvija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų