• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pigiausia vieta gyventi

Kai šalta ir kažkur šalia tyko pasislėpusi Krizė, nejučia imi svajoti, kur būtų galima pasprukti – toli, kur šilta ir... pigu (kuo pigiau, tuo geriau). Ką gi, remiantis tarptautinės konsultacijų kompanijos „Mercer“ duomenimis, – vieta, atitinkanti visus išvardytus kriterijus, egzistuoja.

REKLAMA
REKLAMA

Pigiausia sostine kompanijos pagal atliktą kainų palyginimą išrinkta Paragvajaus sostinė Asunsjonas. Šiuo titulu miestas, kurio visas pavadinimas – Nuestra Señora Santa María de la Asunción, didžiuojasi jau penktus metus iš eilės.

REKLAMA

Ar tikrai GALI būti taip pigu? Jei tikėtume „The Independent“ žurnalistais – gali. „Jis ne tik pigus, toks pigus, jog žlugdo bet kokį atsargumą ir susilaikymą“, – tvirtinama straipsnyje. Ir tuoj pat paaiškinama, kodėl – puikaus vyno butelis mieste kainuoja mažiau nei 8 litus, už vietinį į kibiną panašų pyragėlį „empanadą“, jei jūsų neapgaus, sumokėsite nuo vieno iki dviejų litų, o susirasti butą kainuoja iki 300 Lt.  Tiesa, vietiniams, gaunantiems gerokai mažiau nei 500 JAV dolerių per mėnesį, „pigus“ jis tikrai neatrodo.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, 2008-aisiais Asunsjonui atiteko 9 vieta geriausių gyventi Lotynų Amerikos miestų sąraše.


Kodėl viena seniausių Lotynų Amerikos sostinių, įkurta 1537-aisiais, kitaip nei, pavyzdžiui, Rio de Žaneiras ar Buenos Airės, Asunsjonas „išvengė“ turistų? Daug mažiau informacijos apie šį miestą galima rasti ir internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paragvajus, kaip ir daugelis Lotynų Amerikos valstybių, pasižymi itin permaininga ir skausminga istorija: šalis iškentėjo ne tik ilgalaikę diktatūrą, bet ir alinančius karus.

„Užrakinta“ žemyne, neturinti priėjimo prie jūros valstybė, paskendusi savo pačios problemose, ilgą laiką turistų nedomino. Tačiau šiandien čia verta apsilankyti ne tik dėl pigių empanadų ir vyno. Savitas Asunsjonas skiriasi nuo nuolat skubančių aplinkinių šalių sostinių – megapolių. Visoje centrą „aplipusioje“ aglomeracijoje tėra 1,6 mln. gyventojų. Gyvenimą čia „sulėtina“ daugybė žalių parkų ir skverų. Vienas įdomiausių – Herojų aikštė (Plaza de los Heroes). Jos centre – Nacionalinis herojų panteonas, Paryžiaus „Invalidų“ rūmų kopija. Šis panteonas pastatytas buvusio diktatoriaus Lopezo, besižavėjusio Napoleonu, iniciatyva. Šiandien čia palaidota daugelis nacionalinių šalies didvyrių, prie kurių mirties gerokai prisidėjo ir pats F. Lopezas, pradėdamas karą su Brazilija. Šis užpuolimas vėliau virto Trigubo aljanso karu, į kurį įsitraukė Bolivija ir Argentina. Vieno kruviniausių karų moderniojoje pasaulio istorijoje metu šalis neteko beveik pusės savo gyventojų, t. y. beveik 80 proc. visų vyrų. Propaganda į karių gretas ragino įsitraukti ir moteris, ir vaikus. Paskutiniais metais į karą būdavo paimami net 12 metų berniukai...

REKLAMA


Prancūziška dvasia įrengti ir Vyriausybės rūmai – didžioji konstrukcijos dalis pagaminta Paryžiuje ir tik tuomet atgabenta į Paragvajų. Pastatas pastatytas mėgdžiojant Luvrą, o jame esantys baldai taip pat parvežti iš Prancūzijos.

Originalios diktatorių užgaidos keitė ir pačio miesto veidą – viename seniausių Lotynų Amerikos miestų, vadinamame Miestų motina (iš čia užkariautojai keliaudavo į žemyno vidurį), beveik nėra kolonijinio stiliaus pastatų, mat XIX a. pradžios diktatoriai, siekdami modernizuoti Asunsjoną, masiškai perstatinėjo ir keitė miesto gatves. Išimtys – XVIII a. pastatyti Nepriklausomybės namai (Casa de la Independencija) – šiame pastate 1811-aisiais paskelbta nepriklausomybės nuo Ispanijos deklaracija. Šiandien čia įrengtas muziejus, kuriame saugoma įvairūs su nepriklausomybe susiję eksponatai. Be to, iš to pačio laikmečio išlikę restauruoti „Manzana de la Rivera“ (upelio obuolio) kompleksą sudarantys namai, esantys prieš Vyriausybės rūmus.

REKLAMA

Paragvajus buvo pirmoji atsiskyrusi valstybė regione bei pirmoji, kurioje atsirado geležinkelis, laikraščiai bei akademijos... Dabar 1861 metais pastatyta geležinkelio stotis nebeveikia – čia įsikūręs turizmo centras. Greta jo – Urugvajaus aikštė (Plaza Uruguaya). Tai vieta, kur galima pasimėgauti žaluma, paragauti tradicinių gėrimų, patiekalų bei nusipirkti suvenyrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar viena vieta, kurią reikėtų aplankyti, – „Nuestra Senora de la Asuncion“ katedra. Pats XVI a. statinys nėra kuo nors itin įspūdingas, tačiau teigiama, kad jame saugomas kryžius, kurį į Ameriką atsivežė ir kuriuo savo išsilaipinimo vietą pažymėjo Kristupas Kolumbas. Paskutiniais duomenimis, kryžius tikrai pagamintas XV a.,  bet iš vietinės medienos.

REKLAMA

Paragvajus turi ką pasiūlyti ir muziejų mėgėjams: religinio meno eksponatai demonstruojami Metropolitano katedroje, esančioje Konstitucijos aikštėje. Lotynų Amerikos menininkų darbai bei įvairūs istoriniai šaltiniai saugomi Dailiųjų menų muziejuje.

Įdomia ir įvairia (nuo senųjų žemyno civilizacijų dirbinių iki modernių kūrinių) kolekcija gali pasigirti Barro muziejus (Museo del Barro). Tuo tarpu tie, kuriuos labiau domina ikieuropietiško laikotarpio meno kūriniai, turėtų apsilankyti etnografiniame Andres Bardero muziejuje, o besižavintys kolonijiniu periodu – Aduano forte.

REKLAMA

Galiausiai (prisimenant kainas) būtina apsipirkti. Galima viename iš dviejų pagrindinių prekybos centrų, tačiau prekės tikrai nenustebins nei savo originalumu, nei kokybe. Suvenyrus geriau pirkti mažose parduotuvėlėse miesto centre arba dideliame ir judriame turguje – Mercado Cuatro.

Nuotraukos: www.photoatlas.com, www.chaco-wildlife.org

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų