Žemės ūkio ministerija informavo, kad gegužę vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina, palyginti su balandžiu, sumažėjo. Kodėl tuomet parduotuvėse kai kurie produktai ne pigo, o brango? Ar iš tiesų pieno produktai mūsų šalyje yra vieni brangiausių Europoje, „Respublika“ teiravosi Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjo Alberto Gapšio, rašo „Respublika“.
„Lietuvoje maisto kainos aukštos, nes vidaus rinkoje dominuoja oligopolinės įmonės, jos ir diktuoja savo sąlygas. Vis didesnės pelno dalies nori žemdirbiai, gamintojai, prekybininkai ir mažiausiai matomas rinkos dalyvis - valstybė. Valstybė paima mokestį už tai, kad žmogus valgo“,- A. Gabšys tvirtina, kad maistas mūsų šalyje yra vienas brangiausių Europoje ir dėl bendrosios valstybės politikos.
Pieno produktai nebe kiekvienai piniginei. Palyginti su praėjusių metų geguže, natūralaus pieno supirkimo kainos yra padidėjusios 24 proc. Tačiau ūkininkai tvirtina iš to mažai pasipelnę. Vos tik pabandė atsitiesti, juos tuoj lyg vilkai apstojo degalų pardavėjai, trąšų gamintojai, vaistų ir mineralų pardavėjai. Visi taip sukėlė kainas ir taip troško didesnės savo dalies, kad žemdirbiai pamatė, kad svajonė prasigyventi žlunga.