Pieno ūkių savininkai nepatenkinti - supirkėjai mažina kainas.
"Gavome raštą, kad supirkimo kaina mažėja 2 centais už kilogramą. Kodėl - neįmanoma suprasti", - sakė Voniškių (Šakių r.) žemės ūkio bendrovės vadovas Henrikas Braškys. Bendrovė Lukšių pieninei per parą parduoda apie 9 tonas pieno, iš kurio gaminamas fermentinis sūris. Sumažėjus supirkimo kainoms, per mėnesį voniškiečių pajamos už pieną sumažės kone 5 600 litų. Iki šiol jiems mokėta 1,07 lito už kilogramą. Panašios žinios atsivijo ir Griškabūdžio (Šakių r.) žemės ūkio bendrovę, rašo "Lietuvos rytas".
Pasak jos pirmininko Petro Puskunigio, "Žemaitijos pienas" supirkimo kainą sumažino 6 centais.
"Kai kurie kooperatyvai kainas pradėjo mažinti vasarį - po 1-2 centus už kilogramą, o dabar tai daro visos pieno supirkimo įmonės. Tokias madas diktuoja didieji gamintojai", - sakė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis.
Jo teigimu, pieno ūkiams tenka kompensuoti tai, ką perdirbėjai praranda brangiau pirkdami pieną iš Latvijos, Estijos ar Lenkijos. "Ne iš gero gyvenimo Lietuvoje kas mėnesį pienininkystės atsisako apie 1 400 ūkių", - aiškino J. Vilionis. Jo nuomone, mažėjančios supirkimo kainos privers parduoti karves ir likusius smulkiuosius ūkius.
Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos "Pieno centras" vadovo Antano Kavaliausko, vienintelė priežastis, verčianti produktų gamintojus mažinti supirkimo kainas, - tarptautinėse rinkose pingantys pieno produktai. Šiuo metu maždaug 55-60 proc. produktų, kurie pagaminami iš Lietuvoje superkamo pieno, eksportuojami. Tuo tarpu Lietuvos vartotojams gerų žinių dėl palankesnių pieno produktų kainų dar teks palūkėti, jei jų iš viso bus. Pasak bendrovės "Maxima LT" atstovės Olgos Malaškevičienės, prekybininkai negavo jokių signalų iš gamintojų, kad pienas ir jo produktai pigtų ar brangtų.