Ši parama bus mokama valdos valdytojams, kurie 2014 metais pateiks paraiškas gauti paramą už deklaruotus žemės ūkio naudmenų bei pasėlių plotus ir šiose paraiškose pažymės, kad pageidauja gauti specialiąją paramą už valdos valdytojo ar partnerių vardu 2013–2014 kvotos metais parduotą perdirbti ar tiesiogiai vartoti pieną. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad duomenys apie parduoto natūralaus pieno kiekius bus imami iš Kvotų administravimo informacinės sistemos, todėl gamintojams paraiškoje pieno kiekių nereikės nurodyti.
Preliminarus išmokos dydis bus 28 litai už parduoto pieno toną. Konkretus išmokos dydis paaiškės vėliau, kai baigsis paraiškų administravimas ir paaiškės tikslus šios paramos gavėjų skaičius.
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras apskaičiuos pradines paramos sumas, o Nacionalinė mokėjimo agentūra, atlikusi administracines patikras ir patikras vietoje, nustatys galutines paramos sumas. Jeigu Kvotų administravimo informacinėje sistemoje nurodytas pieno kiekis viršys apskaičiuotąjį patikrų metu, parama bus mažinama, o tyčinių pažeidimų atvejais iš viso neskiriama.
Parama nebus mokama ir tuo atveju, jeigu pieno gamintojai, parduodantys pieną tiesiogiai vartoti, pavėluos pateikti tiesioginių pardavimų deklaracijas iki š. m. gegužės 14 d., taip pat tiems pieno gamintojams, kurių valdose nei valdytojų, nei partnerių vardu 2013–2014 kvotos metais nebuvo registruotų pieninių karvių.
Žemės ūkio ministerija primena, kad Lietuva 2014 metais specialiajai paramai gali skirti iki 6,5 proc. tiesioginių išmokų sumos. Iki šiol buvo galima skirti tik 3,5 proc., kurie buvo nukreipti išmokoms už mėsinius galvijus ir mėsines avis. „Šiemet kreipėmės į Europos Komisiją dėl papildomų 3 proc. pieno sektoriui stiprinti. EK pritarė mūsų siūlymui, kad papildoma parama būtų skirta tiems pieno gamintojams, kurie 2013–2014 kvotos metais pardavė pieną perdirbti arba tiesiogiai vartoti“, – sako žemės ūkio ministras V. Jukna.
2014 metų specialiosios paramos už pieną administravimo taisykles galima rasti čia.