Pienas – skanus ir naudingas produktas. Ar žinojote, kad pagardinus jį prieskoniais galima išspręsti ne vieną sveikatos problemą?
Nuo nemigos rekomenduojama gerti pieną su gvazdikėliais ir kvapiaisiais pipirais – jis padės nusiraminti ir atsipalaiduoti. Gvazdikėliai – labai stiprus antiseptikas, ypač naudingas tada, kai lauke drėgna ir šalta.
Nuo depresijos padės pienas su kardamonu ir pankoliais.
Nuo peršalimo ir nusilpusio imuniteto tiks pienas su ciberžole. Ciberžolė valo kraują gydo ligas, slopina sąnarių uždegimus, gerina kepenų veiklą, stiprina kaulus ir pasižymi daugybe kitų naudingų savybių.
Šafranai – prieskonių karalius. Įmaišyti į pieną anksti rytą padės išsibudinti, be to, padeda pieną geriau įsisavinti tiems, kas jį prastai toleruoja. Šafranai padeda pagerinti veido spalvą, išlyginti odą, išvalyti ir sustiprinti organizmą, stimuliuoja tulžies išsiskyrimą, stiprina atmintį, ilgiau išsaugo jaunystę.
Cinamoną geriausia maišyti į pieną ryte. Jis šildo ir pasižymi nuskausminamuoju poveikiu. Pirmenybę teikite cinamono lazdelėms, nes maltas cinamonas dažnai padirbinėjamas. Cinamonas normalizuoja virškinamojo trakto, kepenų, inkstų, tulžies pūslės veiklą. Imbieras šalina iš organizmo toksinus, stiprina imunitetą, pasižymi šildomuoju poveikiu.
Pankoliai naudingi virškinimui, stiprina imunitetą. Naudingi visiems be išimties. Slopina uždegimus, nuskausmina, pasižymi diuretiniu ir antioksidaciniu poveikiu, padeda nuo pilvo pūtimo, gerina veido spalvą.
Muskatų riešutai stiprina atmintį, padeda nuo galvos skausmo ir nemigos, gydo gerybinius auglius, stimuliuoja ir tonizuoja, todėl prieš naktį jų geriau nevartoti.
Kaip ruošiamas pienas su prieskoniais?
Pieną reikia nuolat maišant užvirinti, nukaisti ir pagal skonį pagardinti prieskoniais bei cukrumi. Gerti karštą.
Galima vietoje cukraus įmaišyti ir medaus, tačiau pienas tokiu atveju turi būti ne karštesnis nei 40 laipsnių, kad nežūtų naudingosios medžiagos.