„Silantavimas – labai sveikintinas dalykas. Tačiau silantai naudingiausi tuomet, kai juos lydi nuolatinė taisyklinga burnos higiena“, - sako vaistininkė Darata Žemaitaitytė.
Ji priduria, kad vaikams procedūra finansuojama PSDF lėšomis, o jos efektyvumas įrodytas daugeliu mokslinių tyrimų, todėl pasiūlymu tikrai verta pasinaudoti. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad tai nėra sprendimas, apsaugantis nuo visų galimų dantų problemų.
„Silantai neapsaugo nuo dantų ėduonies pilnai. Kad būtų lengviau identifikuoti ant vaikų dantukų susidariusias apnašas ir jas nuvalyti, verta naudoti specialias dantų apnašas nudažančias tabletes ir vieno danties šepetėlius“, - teigia vaistininkė.
Ji pataria esant galimybei, pasirinkti skaidrų padengimą, kuris leistų laiku pamatyti prasidėjusį dantų gedimo procesą.
Būtina atkreipti dėmesį, kad silantais gali būti dengiami tik nesugedę ir ėduonies nepažeisti dantys. Jei vaiko dantis pažeidžia ėduonis, tuomet silantuoti jau per vėlu, tokiu atveju dantis reikia gydyti.
Silantavimas – tai visiškai neskausminga procedūra. Dantų paviršius nuvalomas, apdorojamas specialia pasta ir padengiamas silantu, kuris sukietinamas panaudojant specialią šviesą.
Rekomenduojama silantais padengti vos tik išdygusius krūminius dantis, nes tuomet jie yra dar sveiki. Sveiki dantys yra labai jautrūs ėduonies atsiradimui ir ilgiau uždelsus silantuoti gali būti per vėlu.
Praėjus keliems mėnesiams nuo pirmojo dantų silantavimo reikia vėl apsilankyti pas odontologą ir pasitikrinti dantis. Jei silantas iškrenta, procedūra atliekama iš naujo.
Nemokamais silantais padengti nuolatinius krūminius dantis galima gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo. Vaikų krūminių dantų silantavimo prevencinė programa skirta vaikams nuo 6 iki 14 metų.