Pernai Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) šalies transliuotojus ir retransliuotojus baudė 17 kartų.
Tokie duomenys pateikiami Seimo sekretoriatui ketvirtadienį pateiktoje LRTK 2008 metų veiklos ataskaitoje.
Anot ataskaitos, 2008 metais LRTK iš viso skyrė 12 įspėjimų ir 4 administracines baudas, o vienam radijo transliuotojui dviem mėnesiams sustabdė licencijos galiojimą.
LRTK duomenimis, daugiausiai nuobaudų skirta "TV3" televizijai - jai LRTK pernai skyrė 3 įspėjimus ir vieną tūkstančio litų baudą.
Du įspėjimus gavo "LNK" televizija, įspėjimas ir 1,5 tūkst. litų bauda buvo skirta "LTV" televizijai, vieno įspėjimo sulaukė "Penktas kanalas" (dabar - "Lietuvos ryto televizija").
Anot ataskaitos, dažniausiai televizijos buvo baudžiamos už Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų pažeidimus.
Griežčiausia bausmė - licencijos galiojimo sustabdymas dviem mėnesiams - pernai buvo skirta "Žemaitijos radijui", nesumokėjusiam kasmetinio mokesčio už licenciją. Prieš pristabdydama licencijos galiojimą LRTK šiam transliuotojui buvo skyrusi įspėjimą.
Dėl tos pačios priežasties LRTK buvo įspėti ir "Aukštaitijos radijas" bei radijo programą "Jazz FM" transliuojanti bendrovė "Proarsa".
Tarp nubaustųjų ataskaitoje taip pat minimos kabelinės televizijos paslaugas teikiančios bendrovės "Mikrovisatos TV" ir "Viginta", bei "Užupio radiją" transliuojanti viešoji įstaiga "Užupio vaizdelis", kuri, anot LRTK, netransliavo licencijoje numatytos programos 4 dienas iš eilės ir nevykdė licencinių įsipareigojimų dėl programos sandaros.
2008 m. viena iš dažniausiai taikytų nuobaudų buvo įspėjimas, kurio skyrimą už įstatymų reikalavimų pažeidimą reglamentuoja Visuomenės informavimo įstatymas. 2007 metais dažniau buvo taikytos administracinės baudos, numatytos Administracinių teisės pažeidimų kodekse.
LRTK - nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos transliuotojų ir retransliuotojų veiklą reguliuojanti ir kontroliuojanti institucija. LRTK dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką ir yra Seimo bei Vyriausybės ekspertė radijo ir televizijos transliavimo ir retransliavimo klausimais.