Kaip buvo skelbta anksčiau, Vaiko teisių gynėjai per kalėdinį savaitgalį sulaukė 390, o per naujametį savaitgalį – 388 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Tačiau, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba pabrėžia, kad pranešimų skaičius nuosekliai didėja kasmet.
„Pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus daugiau gauname ne tik švenčių metų, gaunamų pranešimų skaičius nuosekliai didėja kasmet. Didėjantis pranešimų skaičius reiškia, kad tampame atidesni, labiau rūpinamės aplinkiniais, dažniau kreipiamės pagalbos ir vis daugiau vaikų jos sulaukia“, – Eltai teigė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos viešųjų ryšių specialistė Alina Žilinaitė.
Su išvadomis, kad tai rodo didesnį visuomenės sąmoningumą sutinka ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
„Pranešimų skaičiaus didėjimas rodo visuomenės brandą, neabejingumą ir jautrumą kalbant apie vaikus ir jų apsaugą. Tad pranešimų augimas labiau sietinas su teigiamais pokyčiais. Apskritai pastaruosius kelerius metus pastebimas vis labiau mažėjantis visuomenės pakantumas smurtui prieš vaikus, apimant ir fizines bausmes, ir vaiko nepriežiūrą“, – Eltai pateiktame atsakyme nurodė SADM.
Ministerija pabrėžia, kad dažnu atveju iškvietimu per šventes priežastimi tampa vartojamas alkoholis.
„Šventės visada yra susijusios su padidėjusiais pranešimų skaičiais, nes nemaža dalimi tas yra susiję ir su įpročiu šventines dienas, laisvalaikį, poilsį sieti su pvz., alkoholio vartojimu. Dėl to atitinkamai didėja konfliktų, smurtinių atvejų, vaikai atsiduria nesaugioje jiems aplinkoje“, –
„Labai svarbu, kad bendrai, didėtų visos visuomenės sąmoningumas, kad šventės, kitos pramogos neturi sietis su alkoholio vartojimu, ypatingai nesaikingu vartojimu, o taip pat, kad kiekvienu atveju svarbu pagalvoti apie tai, kas pasirūpins vaikų saugumu aplinkoje, kurioje vyks šventė“.