Skrandis, kasa, kepenys ir tulžies pūslė turi dirbti daug didesniu pajėgumu nei įprastai, mat dideliam maisto kiekiui suvirškinti reikia ir daugiau fermentų, o pats organizmas to padaryti jau nebepajėgia. Tad dažnas traukia į vaistinę.
„Perka kasdien, dideliais kiekiais. Mes daug valgome ir daug perkame. Prasideda nuo lapkričio, o gruodį intensyviausias“, - tvirtina vaistininkė Zita Janušauskienė.
Mėgstantiems prisivalgyti vaistinėse parduodami fermentai, pasak gydytojų, iš tiesų padeda. Geriausia juos vartoti jau iš anksto, kol skausmai dar neprasidėjo: prieš pat valgį ir valgio metu.
„Kiekvienam maisto produktui priskiriami tam tikri skaldymo fermentai. Riebalus skaldo vienas, angliavandenius, baltymus – kiti. Kai žmogus suvalgo visko ir daug, organizmas nesupranta, kaip išskirti. Tuomet papildomas fermentų keikis padeda produktus suskaldyti. Bet nerekomenduoju persivalgyti, tada nereikės ir fermentų gerti“, - aiškina gydytoja Daiva Makaravičienė.
Fermentus gerti gydytojai skiria turintiems virškinimo, kasos ligų, o sveikiems gerti nerekomenduoja, na nebent išimtiniais atvejais. Tiesa, prie fermentų, anot gydytojos, organizmas nepripranta.
O kad virškinimo fermentų neprireiktų, specialistai pataria valgyti tokiu pat dažnumu, kaip įprastai ir nepraleisti nei pusryčių, nei pietų, likus kelioms valandoms iki sočių pietų ar vakarienės rekomenduojama tiesiog išgerti virškinimą gerinančios arbatos ar mineralinio vandens. O šiaip geriausia ir per šventes tiesiog nepersivalgyti. Į lėkštę neprisikrauti per daug maisto, visko ragauti po truputį, o kai pasijusite sotūs – daugiau nebevalgykite.
Plačiau apie tai - TV3 reportaže.