Svetimšaliai į Vilnių plūsta švęsti ne tik bernvakarių. Pastaruoju metu paaiškėjo, jog kaip niekada daug užsieniečių Lietuvos sostinę pasirinko ir Naujuosius metus sutikti, rašo „Lietuvos Ryto“ priedas „Sostinė“.
Į nemažą dalį prestižinių miesto viešbučių ir restoranų vilniečiai net nebepateks. Mat ten vietas jau prieš kelis mėnesius užsisakę svečiai iš kitų šalių.
Rusai, baltarusiai, britai, belgai, vokiečiai, amerikiečiai ir kiti į sostinę išlydėti senųjų metų atvyks ir turistinėmis grupėmis, ir pavieniui.
Restorano ir viešbučio „Stikliai“ administratorė Elina Gudanienė sakė, kad viešbutyje laisvų kambarių Naujųjų metų nakčiai nebėra.
Su kelionių agentūromis atvyksiantys užsieniečiai vietas jaukiame „Stiklių“ viešbutyje užsisakė dar rugsėjį.
Tie, kurie keliauja savarankiškai, kambarius užsisakinėti pradėjo lapkritį.
„Visi viešbučio svečiai paskutinę šių metų naktį švęs restorane „Stikliai“.
Šventinė vakarienė ir grupės „InCulto“ koncertas vienam asmeniui kainuoja 600 litų.
Bilietus į šventinį vakarą perka ir lietuviai, tačiau didžioji dalis svečių bus užsieniečiai“, – pasakojo E.Gudanienė.
Pigiau nei Maskvoje
Naujųjų metų nakčiai visi kambariai rezervuoti ir viešbutyje „Radisson SAS“. 90 procentų jų užsisakė užsieniečiai. Daugiausia tai – rusai ir baltarusiai, rašo „Sostinė“.
„Skrydis iš Maskvos į Vilnių trunka tik valandą. Rusus į Lietuvą vilioja mažesnės kainos. Vilniuje švęsti Naujuosius pigiau nei Maskvoje.
Be to, Baltijos šalys rusams ir baltarusiams primena Vakarus, gal todėl kasmet jų ir sulaukiame“, – spėliojo viešbučio pardavimų departamento vadovė Zinaida Karpičienė.
Naujųjų metų sutiktuvės „Radisson SAS“ viešbutyje vyks restorane ir banketų salėje. Pastaroji jau rezervuota užsieniečiams.
Į restorane vyksiančią šventinę vakarienę su gyva muzika ir keturių patiekalų vakariene parduoti dar ne visi bilietai. Vienas jų kainuoja 350 litų.
Daugiausia laukiama rusų
„Urmu parsiduodame rusams“, – neslėpė „Holiday Inn“ viešbučio direktorius Darius Muižys.
Anot „Sostinės“, jau keletą metų švęsti žiemos švenčių į šį viešbutį daugiausia atvyksta rusai.
„Į Vilnių juos traukia sentimentai, geras ir pigus susisiekimas traukiniais. Jiems jau esame Europa. Rusijos konfliktai su estais ir latviais taip pat skatina rinktis Lietuvą.
Tikriausiai daugelis įsivaizduoja, kad per Naujuosius metus rusai prisigeria degtinės ir šėlsta.
Bet dažniausiai jie atvyksta šeimomis ir švenčia kultūringai“, – kalbėjo D.Muižys.
Pigių pramogų suvilioti į Vilnių dažnai atvyksta ir britai. Jie dažniausiai švenčia bernvakarius.
Atvykėlių iš šios šalies kišenėms pigios pramogos Vilniaus klubuose, o pigus alus ir gražios merginos – pagrindiniai dalykai, kurių jie ieško sostinėje.
Atvažiuoja „atitrūkti“
Renginių organizatorius Jogaila Morkūnas ne kartą vedė naujametinius vakarėlius italams, vokiečiams, rusams.
Jis pastebėjo, kad atvykėliai iš tolimesnio užsienio taip nesureikšmina Naujųjų metų sutikimo, kaip lietuviai ir kaimyninių šalių gyventojai.
„Paprastai jie valgo šventinę vakarienę.
Pavyzdžiui, vyresni italai stengiasi laikytis savo tradicijų, švenčia ramiai. O jaunimas eina į gatves, klubus.
Užsieniečiai čia atvažiuoja atitrūkti nuo kasdienybės.
Maistas ir gėrimai jiems Lietuvoje atrodo pigūs, todėl paprastai jie vartoja daug alkoholio. Ypač skandinavai, pas kuriuos tikriausiai vanduo brangesnis nei pas mus degtinė.
Pažįstu žmonių, kurie turi tradiciją kasmet Naujuosius švęsti vis kitoje šalyje“, – „Sostinei“ pasakojo J.Morkūnas.
Atvykstančiųjų – vis daugiau
Valstybinio turizmo departamento vyriausioji specialistė užsienio ryšiams Lidija Bajarūnienė tikina, kad užsieniečiai per Kalėdas ir Naujuosius metus į Vilnių plūsta todėl, kad daugelyje šalių tarpušventė skirta atostogoms.
„Paturistauti, pažinti šalį, nueiti į renginius, koncertus, pigiai apsipirkti ir pašvęsti – to tikisi į Lietuvą atvykę turistai. Labiausiai Vilniuje jie pasigenda kalėdinių mugių, kurios daugelyje Europos miestų per šventes šurmuliuoja gatvėse ir aikštėse“, – pasakojo L.Bajarūnienė.
Statistikos departamento duomenimis, 2007 metų sausio-rugsėjo mėnesiais Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įmonėse apsistojo 10,8 procento daugiau užsienio turistų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.
Labiausiai šiemet išaugo turistų skaičius iš Baltarusijos – 48,2 procento, Rusijos – 38,6 ir Estijos – 26,9 procento.
Beveik 20 procentų daugiau nei pernai į Lietuvą šiais metais atvyko ispanų. Dėl šiemet organizuoto Baltijos kelionių maratono išaugo turistų iš Estijos ir Latvijos skaičius.