Abu jie traukiami atsakomybėn pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 187 straipsnio 2 dalį. Ji skelbia, kad policijos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, reiškiamas žodžiu ar kūno gestais, įžeidžiančiu elgesiu, kibimu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.
Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė pirmadienį pranešė, kad V.Šustausko administracinė byla bus nagrinėjama rugpjūčio 20 dieną.
Seimo nario P.Gražulio administracinės bylos posėdis dar nepaskirtas.
Kadangi sankcijoje numatytas areštas, imunitetą turintį parlamentarą patraukti administracinėn atsakomybėn reikia Seimo sutikimo.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas spaudai Paulius Radvilavičius BNS sakė, kad policija yra išsiuntusi prašymą į Generalinę prokuratūrą dėl P.Gražulio neliečiamybės panaikinimo. Pagal įstatymus, tik generalinis prokuroras gali kreiptis į Seimą dėl parlamentaro neliečiamybės panaikinimo.
Prieš homoseksualų eitynes Vilniuje liepos 27 dieną P.Gražulis buvo sulaikytas, kai su šių eitynių priešininkais bandė prasibrauti pro policininkų užkardą. Seimo narys buvo įsodintas į policijos automobilį ir išgabentas.
P.Gražuliui jau skirta 200 litų bauda už tai, kad jis renginio metu Gedimino prospekte perėjo specialią policijos nutiestą "Stop" juostą.
Vidaus reikalų ministerija praėjusią savaitę pranešė pradėjusi tyrimą dėl P.Gražulio sulaikymo, sakydama, kad tyrimu "siekiama nustatyti incidento tarp Seimo nario P.Gražulio ir policijos pareigūnų, kuris įvyko liepos 27 dieną Lietuvos gėjų lygos organizuotų eitynių "Už lygybę" metu, aplinkybes". Pasak ministerijos pranešimo, šio tyrimo išvadų pagrindu būtų sprendžiamas klausimas dėl tarnybinio patikrinimo inicijavimo.
Tuo metu Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas išaiškinti, ar nebuvo supainioti interesai, kai "Tvarkos ir teisingumo" partijos atstovo Dailio Alfonso Barakausko vadovaujama Vidaus reikalų ministerija (VRM) pradėjo tyrimą dėl "tvarkiečio" parlamentaro P.Gražulio sulaikymo per gėjų eitynes.
2010 metų spalį Seimas neleido baudžiamojon atsakomybėn patraukti per tais metais vykusias gėjų eitynes protestavusių Seimo narių P.Gražulio ir Kazimiero Uokos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.