Per beveik tris mėnesius trukusią akciją „Lašiša-2014“ užfiksuoti 194 administracinių teisės pažeidimai. Pažeidėjai turės atlyginti per 30 tūkst. litų nustatytą žalą žuvų ištekliams, pranešė Aplinkos ministerija.
Didžiausia nustatyta žala lašišinių žuvų ištekliams padaryta nedrausmingų Vilniaus regione žvejojusių žvejų ir siekia 20 tūkst. litų. Vieno jų aplinkosaugininkai pasaloje tykojo dvi paras. Per 7,5 tūkst. litų gamtai padarytą žalą turės atlyginti ir Klaipėdos regiono pažeidėjai.
Pažeidėjai, įkliuvę akcijos metu, taip pat neteks aštuonių valčių, 33 tinklų, keturių užkabinamųjų žvejybos įrankių, per 80 kitų mėgėjų žvejybos įrankių.
Iš viso aplinkosaugininkai surengė daugiau kaip 320 reidų ir patikrino per 2700 žvejų. Nustatyta, kad 78 iš jų neturėjo leidimų mėgėjų žvejybai.
Iš užfiksuotų 194 administracinių teisės pažeidimų 39 prilyginami šiurkštiems. Tai sudaro apie apie 20 proc. pažeidimų. Pernai tokios akcijos metu užfiksuoti šiurkštūs pažeidimai sudarė apie 12 procentų.
„Tai, jog daugėja šiurkštiems prilyginamų pažeidimų, rodo, kad turime skirti dar daugiau dėmesio šių žuvų apsaugai. Keisime teisės aktus taip, kad lašišų neršto metu žvejojantys brakonieriai netektų ir tam naudojamų automobilių. Taip pat svarstome galimybę skirti baudas už neteisėtą prekybą lašišomis ir jų pirkimą“, – pranešime cituojamas aplinkos viceministras Linas Jonauskas.
Akcija „ Lašiša-2014“ pradėta rugsėjo 1-ąją, baigėsi lapkričio 20-ąją. Jos tikslas – užtikrinti lašišų ir šlakių migracijos kelių ir neršto apsaugą.