Pentagono atstovas spaudai Peteris Cookas atsakomųjų priemonių konkrečiai neįvardijo, bet sakė, kad nesugebėjimas laikytis Miunchene galingųjų šalių sudaryto susitarimo taps veiksniu, į kurį bus atsižvelgta Amerikos kariškiams priimant sprendimus.
„Atidžiai stebėsime tuos, kas jos laikosi ir kas nesilaiko, ir turėsime galimybę aiškiai tai pasakyti, o esant būtinybei – reaguoti, jeigu bus to kovos veiksmų nutraukimo pažeidimų“, – sakė P.Cookas per spaudos konferenciją Pentagone.
Šis perspėjimas buvo paskelbtas po to, kai pirmadienį Sirijos šiauriniame Alepo mieste ir jo apylinkėse aviacija smogė taikiniams, tarp kurių buvo ligoninių ir mokyklų. Jungtinės Tautos pareiškė, kad tie smūgiai, nusinešę apie 50 žmonių gyvybių, yra „akivaizdus tarptautinių įstatymų pažeidimas“.
Nei JT, nei Vašingtonas tiesiogiai nekaltino Maskvos įvykdžius tuos smūgius, bet JAV Valstybės departamentas pirmadienį pareiškė, kad tos atakos verčia abejoti Rusijos ryžtu arba gebėjimu sustabdyti kovos veiksmus.
„Tai yra išbandymas rusams“, – pabrėžė P.Cookas, sakydamas, kad penktadienį Miunchene sudaryta sutartis yra „nauja gairė, nauja linija Rusijai ir kitiems, kurie turi jos laikytis“.
Planuota, kad susitarimas sustabdyti kovos veiksmus ir užtikrinti humanitarinių siuntų patekimą į apsiaustus Sirijos miestus įsigalios per savaitę nuo jo pasirašymo.
Tačiau antradienį Valstybės departamentas pripažino nesantis tikras, kad susitarimas bus pradėtas vykdyti kaip numatyta.
„Negaliu kategoriškai pasakyti, kad praėjus savaitei nuo vasario 11 dienos kovos veiksmai turi būti sustabdyti – bet aišku, jog tikėsimės, kad bus pažanga“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovo spaudai pavaduotojas Markas Toneris.