• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pensijų kaupimo vingrybės: kas, kaip ir kiek?

Svarbiausia informacija ir naudingos nuorodos

Rami ir finansiškai saugi senatvė – kiekvieno dirbančio žmogaus svajonė. Iki lapkričio 30 d. Lietuvos gyventojai, dalyvaujantys papildomame pensijų kaupime, turi apsispręsti ir pasirinkti, kokiu būdu toliau kaups savo senatvės pensiją.

Rami ir finansiškai saugi senatvė – kiekvieno dirbančio žmogaus svajonė. Iki lapkričio 30 d. Lietuvos gyventojai, dalyvaujantys papildomame pensijų kaupime, turi apsispręsti ir pasirinkti, kokiu būdu toliau kaups savo senatvės pensiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ne vienam šis sprendimas atrodo painus ir sudėtingas.

Ką pasirinkti, jei tik pradėjote dirbti, o gal iki pensijos beliko pora metų? Kuris kaupimo būdas rizikingiausias, o kuris saugiausias? „Tai kiekvieno žmogaus asmeninio apsisprendimo reikalas“, – pabrėžia ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

REKLAMA

Smulkią informaciją apie Lietuvos pensijų sistemą ir jos naujoves galite rasti specialioje interneto svetainėje www.pensijusistema.lt.

Čia surašyti ir svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš apsisprendžiant dėl dalyvavimo naujojoje pensijų kaupimo sistemoje.

„Apsispręsti [iki lapkričio 30 d.] turi tik tie, kurie jau dalyvauja antros pakopos pensijų kaupime, t.y. kurie iki 2013 m. pasirašė sutartis su II pakopos pensijų fondais“, – paprastai paaiškina A. Pabedinskienė. Jei priklausote šiai grupei, galite rinktis iš šių trijų tolesnio kaupimo būdų:

REKLAMA
REKLAMA

1) toliau dalyvauti tik „Sodros“ pensijų sistemoje ir senatvėje gauti jos pensiją kaip vienintelę (iki nutraukiant sutartį pensijų fonde sukauptos lėšos toliau bus investuojamos kol asmuo sulauks pensinio amžiaus, pensijų išmoka bus mokama Pensijų kaupimo įstatymo nustatyta tvarka);

2) toliau kaupti, kai į pensijų fondą pervedama nustatyta procentinė „Sodros“ įmokos dalis;

3) toliau kaupti, kai kaupimo sumą sudaro minėtoji dalis, paties asmens nuo atlyginimo skiriama procentinė dalis ir valstybės skiriama to paties procento dalis nuo šalies vidutinio darbo atlyginimo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Suskaičiuoti, kokios pensijos galite tikėtis pasirinkęs vieną ar kitą kaupimo būdą, padės Būsimos senatvės pensijos skaičiuoklė. Čia vertinamas jūsų darbo stažas, pajamos, pasirinktas kaupimo būdas ir likęs laikas iki pensijos.

Jei apsispręsite dalyvauti pensijos kaupime, teisingai pasirinkti padės specialistų paruošti atsakymai į pačius svarbiausius klausimus.

REKLAMA

Daugelis specialistų vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems iki pensijos liko tik keleri metai, rekomenduoja atsargiai rinktis, ar apskritai dalyvauti antros pakopos kaupime. Ši sistema pritaikyta ilgalaikiam kaupimui, tad kuo žmogus vyresnis, tuo mažiau jo įmokų pasieks pensijų fondus ir tuo mažiau jis turės galimybių senatvei sukaupti papildomų lėšų

REKLAMA

Atidžiai savo galimybes patariama vertinti ir mažesnių pajamų gavėjams – tikėtina, kad jiems kaupti pensiją labiau vertėtų prie kaupimo prisidedant savo lėšomis ir gaunant papildomą įmoką iš valstybės

Visus Lietuvoje veikiančius pensijų fondus ir gyvybės draudimo įmones rasite ČIA.

Taip pat gali peržiūrėti ir viešai skelbiamus fondų finansinius rezultatus – kuris pastaruoju metu buvo pelningiausias, o kuriam sekėsi ne taip gerai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, kiekvienas atvejis yra išskirtinis, tad informacijos internete gali ir nepakakti. Jums rūpimais klausimais galite kreiptis į „Sodros“ informacinį centrą. Paskambinus trumpuoju numeriu 1883 arba ilguoju (+370) 5 250 08 83 pasirinkite jus dominančią temą ir būsite sujungti su tos srities specialistu.

REKLAMA

Konsultacijos teikiamos darbo dienomis be pietų pertraukos pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8:00 iki 17:00 val., penktadieniais – nuo 8:00 iki 15:45 val.

Skambinant trumpuoju numeriu 1883 skambučiai yra mokami pagal ryšio operatorių nustatytus įkainius, o skambinant ilguoju numeriu (+370) 5 250 08 83 skambučiai mokami pagal asmens turimą pokalbių mokėjimo planą.

REKLAMA

Susitikti su specialistais, kurie paaiškins ir padės apsispręsti dėl pensijos kaupimo, galite ir atvykę į artimiausią teritorinį „Sodros“ skyrių. Visos Lietuvos „Sodrų“ kontaktus galite rasti čia.

Pensijos kaupimo klausimais, ypač domintis II-ąją ir III-iąją sistemos pakopa, kai kaupiama ne vien „Sodroje“, galite konsultuotis ir su jūsų pasirinkto privataus fondo specialistais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų