Pirmąjį ketvirtį augo ir vidutinis vienos išmokos dydis – per pirmuosius tris šių metų mėnesius jis sudarė 4732 litus ir, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu padidėjo 27 proc. Vidutinė išmoka į pensiją išėjusiam žmogui siekė 5834 litus. Vidutinė suma, kurią gavo kaupusio žmogaus artimieji jo mirties atveju, sudarė 3111 litų.
„Nuo šių metų įsigalioję pensijų sistemos pakeitimai leidžia tikėti, kad žmonių kaupiamos lėšos pensijų fonduose augs sparčiau, o kartu su jomis – ir išmokos. Mat nemaža dalis papildomai pensijai kaupiančių žmonių šiemet pasirašo sutikimus tam skirti ir dalį savo pajamų bei pasinaudoti valstybės paskatinimu“, – teigia Artūras Bakšinskas, Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas.
Per visą laikotarpį nuo fondų veiklos pražios į pensiją išėjusiems ir lėšas senatvei kaupusiems asmenimis išmokėta 75,73 mln. litų. Kai nelaimės atveju tokių asmenų artimiesiems pervesta 27,45 mln. litų.
Iš viso antros pakopos pensijų fonduose sukauptas lėšas gavo 21 801 asmuo. Iš jų didesnė dalis, arba 12 980 gyventojų pensijas kaupė patys, o 8823 žmonės sukauptas lėšas gavo paveldėjimo būdu.
Naujoji pensijų kaupimo tvarka buvo patvirtinta pernai metų pabaigoje, kai buvo priimti atitinkami įstatymų pakeitimai. Keletą mėnesių intensyviai dirbo tiek pensijų kaupimo bendrovės, tiek „Sodra“ ir kitos su pensijų kaupimu susijusios valstybės institucijos. Vienas svarbiausių darbų buvo būsimos pensijos skaičiuoklės parengimas, kuri pasiekiama adresu www.pensijuskaiciuokle.lt.
Pensijų kaupimo sistema startavo 2004 metais, siekiant išvengti „Sodros“ mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs. Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš „Sodros“.