Cheminė kastracija, kaip netrukus paaiškės, nėra mistinis žodžių derinys, dėl kurio akis išpūtę Seimo nariai diskutuoja ir niekaip nenusprendžia, įteisinti ją, ar ne.
Pasaulio praktika rodo, jog cheminė kastracija - efektyvus būdas, skirtas lytiniams iškrypėliams (dažniausia - pedofilams, taip pat prievartautojams recidyvistams) „nukenksminti“. Jiems skiriami vaistai panaikina lytinį potraukį, seksualines fantazijas ir galimybę seksualiai susijaudinti. Taigi chemiškai kastruoti pedofilai tampa nebepavojingi visuomenei. Tai nustatyta 1981 m. mokslininko P. Gagne atliktu eksperimentu, kurio metu 12 mėnesių 48 pedofilai buvo gydomi specialiais vaistais. 40 iškrypėlių pradėjo nebejausti seksualinio potraukio, nepatirti fantazijų. Nuspręsta, kad šis metodas - veiksmingas seksualiniams nusikaltėliams gydyti.
Pirmąsyk cheminė kastracija išbandyta 1944 metais (jos tikslas buvo sumažinti testosterono kiekį). Po 22 metų JAV mokslininkas Johnas Money'is pirmąsyk paskyrė cheminę kastraciją pedofilui. Nuo tada JAV tai tapo tradicija: vaistai iškrypėliams pastoviai skiriami devyniose valstijose.
Nuo 1973 m. cheminė kastracija imta naudoti Vokietijoje. 2009 m. rugsėjo 25 d. ji įteisinta Lenkijoje, kad būtų pažabotas pedofilų siautėjimas. Mūsų kaimynai nesnaudžia: pernai Lenkijoje per 8 plataus masto operacijas suimti 473 pedofilai, šių metų sausį per specialią operaciją „Roksana“ – net 120 iškrypėlių. Europoje cheminė kastracija dabar vykdoma Vokietijoje, Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje.
2009 m. gegužę du broliai pedofilai iš Izraelio Haifos miesto sutiko su chemine kastracija, kad daugiau nenusikalstų.
„Paslaptingasis“ ciproterono acetatas
Lietuvoje, jau kelintą mėnesį netylant pedofilijos skandalui, cheminė kastracija vis dar neįteisinta. Tačiau kodėl? Ar valdžia tikrai nežinojo, kad cheminei kastracijai skirti vaistai Lietuvoje legaliai parduodami (su receptu) jau kelerius metus? Netikite? Tuomet paskaitykite buvusio sveikatos apsaugos ministro Konstantino Romualdo Dobrovolskio įsakymą, kuriuo jis nuo 2002 m. spalio 1 d. leido Lietuvoje vartoti ciproterono acetatą (tiesa, jis taip pat skiriamas prostatos vėžiui gydyti). Tuo metu pedofilijos skandalai Lietuvos dar nepurtė.
2007 m. birželio 26 d. ir 2007 m. lapkričio 16 d. paskutinį kartą patvirtinti cheminei kastracijai skirtų vaistų pakuočių lapeliai. Šie vaistai, kainuojantys per 100 litų, parduodami net dviem variantais: „Androcur“ ir „Cyproplex“. (Šią informaciją galite pasitikslinti www.vaistai.lt.)
Vaistų, kurių abiejų veiklioji sudėtis yra antiandrogenas (vyriškų hormonų slopintojas) ciproterono acetatas, informacinis lapelis (2007 metais!) aiškiai skelbia: „KAS YRA „ANDROCUR“ IR KAM JIS VARTOJAMAS. „Androcur“ yra hormoninis vaistas veikiantis prieš vyriškus lytinius hormonus. Gydant šiuo vaistu vyrus mažėja jų lytinis potraukis ir pajėgumas, slopinama sėklidžių veikla. Nustojus gydyti vaisto poveikis praeina. Androcur vartojamas vyrų iškrypusiam lytiniam potraukiui mažinti...“
Kitas lapelis: „KAS YRA „CYPROPLEX“ IR KAM JIS VARTOJAMAS. „Ciproterono“ acetatas yra hormoninis vaistas, slopinantis vyriškųjų lytinių hormonų veikimą. Indikacijos: vyrų lytinio potraukio slopinimas tuo atveju, jeigu yra lytinis iškrypimas.“
Atrodo, aiškiau ir parašyti neįmanoma: šie vaistai (išskyrus prostatos vėžiu sergančius vyrus) skirti pedofilams. Deja, Lietuvos valdžia kol kas apsimeta, kad to nežino.
Kareiviams gresia impotencija?
Daugelis tarnavusiųjų sovietinėje armijoje prisimena, jog priverstinai teko vartoti kažkokius vaistus, kurie slopino lytinį potraukį. Pasak specialistų, tai buvo tas pats ciproterono acetatas (C22H27ClO3) arba kuris kitas antiandrogenas.
Apie antiandrogenų poveikį ir būtinybę juos vartoti kalba ir dabartiniai JAV kariai.
Lietuvoje šiuo metu į karo prievolininkų registrą įtraukta beveik 700 000 karo prievolininkų. Šauktinius keičia profesionali kariuomenė, tačiau išlieka keli tūkstančiai savanorių. Pasak mūsų kalbintų kelių savanorių ir buvusių šauktinių, karinės tarnybos bei karinių pratybų Lietuvoje metu jiems duodavo specialių tablečių, kartais į maistą berdavo paslaptingus miltelius. Karininkams, kaip pastebėjo pašnekovai, būdavo duodamas maistas be „priedų“.
Pasekmės paprastos: vyrams išties nebesinorėjo galvoti apie moteris, kai kurie, grįžę iš kariuomenės pas žmonas, ilgą laiką jusdavo erekcijos sutrikimus. Pasireikšdavo ir kiti ciproterono acetato šalutiniai poveikiai (apie juos taip pat kalbama www.vaistai.lt): nuovargis, staigus svorio didėjimas arba mažėjimas, prakaitavimas, išbėrimas. Pasak specialistų, ciproterono acetatas itin pavojingas kepenims: ėda jas kur kas greičiau nei tai darytų kasdienė girtuoklystė.
Kodėl Lietuvos kareiviams duoti ir duodami tokie pat vaistai, kurie turi būti, bet nėra skiriami pedofilams? Ar tai reiškia, kad valdžios dėka pedofilai ramiai vaikšto laisvėje, o Lietuvai tarnaujantis jaunimas sąmoningai tos pačios valdžios nuodijamas?
Viliuosi, kad kariuomenės vadai nepalaikys šio nedidelio žurnalistinio tyrimo tėvynės išdavyste.