• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pažintinės kelionės „turkiškai“: turistai vežami į kailių ir aukso parduotuves

Keliautojai jaučiasi apgauti, mat pažintinė kelionė virto turu po parduotuves

Kai Lietuvoje karaliauja darganotas ruduo, veikiausiai ne vienas susimąstome apie atostogas šiltuose kraštuose. Tiesa, prieš vykstant į kokią nors rojaus kampelį primenančią vietą vertėtų pasidomėti vietinio turizmo subtilybėmis. Tuo puikiai įsitikino portalo balsas.lt skaitytojas Darius. Vaikinui pažintinė kelionė į Turkiją netikėtai virtu apsipirkimo ypač prabangiose parduotuvėse maratonu prieš jo valią.

Jau pusmetis, kai grupinio apsipirkimo portaluose reklamuojama kelionė į Turkiją, kurios kaina – mažiau nei tūkstantis litų asmeniui.

Į šį puikų pasiūlymą, anot organizatorių, įskaičiuota skrydis Vilnius–Antalija–Vilnius; nuvežimas iš oro uosto į viešbutį ir atgal; 6 naktys 5 žvaigždučių viešbutyje, 1 naktis 4 žvaigždučių viešbutyje Pamukalėje; visi pusryčiai ir vakarienės; 2 dienų ekskursija unikaliame gamtos objekte Pamukalėje (įėjimas ir pietūs neįskaičiuoti); 1 dienos ekskursija po Antaliją. Deja, toli gražu ne viskas čia taip pat gražu ir realybėje.

Primygtinai brukama paslauga „viskas įskaičiuota“

 Darius pasidalijo įspūdžiais iš minėtos kelionės: „Kadangi vokiečių organizatoriaus „Wow travel“ nuolat pateikia akcinių pasiūlymų per grupinio pirkimo portalus Lietuvoje, nebrangių atostogų pasiūlymu susiviliojau ir aš. Nusipirkęs kuponą spalio pabaigoje su antrąja puse išvykau į kelionę. Vos lėktuvui nusileidus Antalijos oro uoste dar pakeliui į viešbutį vietos gidas puolė įtikinėti primokėti 100–150 eurų ir vietoj pusryčių ir vakarienės rinktis apgyvendinimą su paslauga „viskas įskaičiuota“. Kadangi atostogų tikslas nebuvo tik drybsoti prie baseino su alaus bokalu rankoje, šis pasiūlymas nesuviliojo, tačiau kartu keliavę tautiečiai noriai atvėrė savo pinigines“, – pasakojo skaitytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, vietinis gidas nedviprasmiškai leido suprasti, kad keliautojai, kurie nepasirinks varianto „viskas įskaičiuota“, išleis daug daugiau pinigų. Pasak jo, viskas daroma jų pačių labai.

REKLAMA

Ekskursija į prabangią parduotuvę

„Trečios dienos rytą, kuomet turėjo išvykti į Pamu Kale, autobusas netikėtai sustojo miesto pakraštyje prie labai prabangaus odinių drabužių salono. Kelionės vadovas suskubo paskelbti, kad čia užtruksime valandą ir mums bus surengtas produkcijos pristatymas. Parduotuvė buvo tuščia – tik pardavėjai. Jauna mergina padalijo specialias korteles su numerėliais, turistai buvo pavaišinti alkoholiu. Musulmoniškame krašte ir dar ankstyvą rytmetį tai atrodė kiek netikėta. Buvome palydėti į salę, kur jiems parodytas 15 min. trukmės madų šou. Paskui visi paraginti pasivaikščioti po parduotuvę ir aktyviai derėtis su pardavėjais, nes esą tik čia ir tik jums bus pasiūlyta geriausia kaina“, – pasakojo skaitytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvėje drabužių kainos prasidėjo maždaug nuo tūkstančio eurų, tačiau patys prabangiausi gaminiai siekė ir 30 tūkst. eurų, o dar didesnį įspūdį darė nuolaidos, mat buvo siūloma nuleisti net iki 80 proc. prekių kainos.

Anot Dariaus, ne visi turistai buvo patenkinti tokia atrakcija, bet pasirinkimas buvo vienas – laukti lauke ant suoliuko prie autobuso. Skaitytojo teigimu, situacija dar pablogėjo, kai kitą rytą visa turistų grupė iš viešbučio išvyko labai anksti ir buvo nuvežta į pusbrangių akmenų apdirbimo cechą bei labai labai prabangią aukso parduotuvę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gidas klausytis nepanoro

„Kai pareiškėme gidui, kad nesiruošiame pirkti jokių tūkstančius eurų kainuojančių aukso dirbinių, šis tik šyptelėjo ir pasiūlė bent akis paganyti. Karti praėjusios dienos patirtis rodė, kad po tokių „apsipirkimo ekskursijų“ nelieka laiko vietoms, kurių pamatyti keliavome į pačią šalį. Gidas kategoriškai atsisakė sutrumpinti „ekskursijos“ laiką aukso dirbinių centre ir kažkur dingo, o žmonės buvo priversti pusę valandos laukti saulėkaitoje. Juk mokėjau kelionės organizatoriui ne už tokias pramogas“, – piktinosi skaitytojas.

REKLAMA

Pašnekovas pasakojo, kad įvairių „smulkesnių suktybių“ pastebėjo visos kelionės metu: „Norint patekti į Pamukalę iš kiekvieno keliautojo buvo renkama po 10 eurų, nors ant bilietų buvo parašyta 15 Turkijos lyrų – tai beveik dviguba kaina. Apie tai paklaustas kelionės vadovas tik kažką nerišliai suburbėjo. Nemalonus netikėtumas laukė ir žadėtos ekskursijos Antalijoje metu – mus išlaipino centre iš autobuso, 5 minutes papasakojo apie miestą ir pasakė, kad po dviejų valandų turime grįžti į autobusą. Kai turistai pasiteiravo, kodėl tiek mažai laiko duodama, juk prieš akis visa diena, buvo atšauta, kad žmonės, kurie įsigijo paketą „viskas įskaičiuota“, jau nuo popietės turi teisę mėgautis visomis paslaugomis, tad grupė privalo skubėti į viešbutį.“

REKLAMA

Organizatoriai buvo nustebę

Darius susisiekė su telefonu su kelionių organizatoriumi „Wow travel“ ir pasidomėjo ar šie žino, kad turistai tąsomi po prabangias parduotuves.

„Atsakymas buvo dviprasmiškas. Agentūros atstovė teigė, kad kai kurios parduotuvės, pavyzdžiui, kilimų, numatytos programoje, bet apie aukso gaminių centrą teigė girdinti pirmą kartą. Vėliau autobuse kelionės vadovas sulaukė skambučio ir pradėjo viešai gėdinti „kažką, kas liko nepatenkintas“, bet iš tiesų jis veikiausiai už tokių klientų grupių „pristatyma“ gaudavo komisinių“, – pasakojo skaitytojas ir pridūrė, kad prabangiose parduotuvėse gidas su turistai nevaikštinėjo, o kur nors dingdavo valandai. „Juk geriau maustomiems turistams po kojomis nesipainioti“, – juokavo Darius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Makaronų kabinimą „įteisina“ sutartis

Naujienų portalas balsas.lt pasidomėjo, ką apie tokias „papildomas“ pramogas kelionės metu mano Valstybinio turizmo departamento specialistai.

„Iš pateikto klausimo negalima nustatyti tikslių kelionės ir pasirašytų turizmo paslaugų sutarčių sąlygų. Jeigu muziejaus ir/ar parko lankymas buvo įtrauktas į turizmo paslaugų teikimo sutartį kaip privalomos sutarties sąlygos, programos nesilaikymas laikytinas sutarties pažeidimu. Jeigu objektai į turizmo paslaugų teikimo sutartį nebuvo įtraukti arba buvo nurodyti kaip savarankiškai lankomi objektai, kelionių organizatorius turėjo teisę keisti programą“, – teigė Valstybinio turizmo departamento atstovė spaudai Gerda Butkuvienė. Paprašyta pakomentuoti minėtą situaciją pašnekovė kalbėjo: „Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokia informacija buvo pateikta turistams prieš sudarant sutartį (pvz., kelionės pasiūlyme) bei ar minėtų objektų lankymas buvo įtrauktas į sutarties kainą. Turistams iš anksto sumokėjus už parko ir muziejaus lankymą bei negavus nurodytų  paslaugų, konstatuotinas sutarties pažeidimas ir atlygintini dėl to patirti nuostoliai.“  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų