Atominės jėgainės Fukušima-1 pirmojo ir antrojo reaktoriaus išoriniame apsaugos sluoksnyje dėl slėgio padidėjimo ir įšilimo atsirado plyšių, kurių skersmuo nuo 7 iki 10 cm.
Pro šiuos plyšius išmetamos radioaktyvios dujos ir radioaktyvus vanduo, praneša TEPCO. Tokie paskaičiavimai remiasi slėgio svyravimais reaktorių viduje.
TEPCO ekspertai perspėja, kad jie nėra tikri dėl įrenginių parodymų tikslumo, nes jie galėjo būti pažeisti per avariją ir dėl to radiacijos protrūkiai yra tik numanomi.
Antradienį TEPCO pranešė, kad tikėtina, jos visuose trijuose reaktoriuose yra pažeidimų ir išsilydė branduolinis kuras dėl to, kad nustojo veikusi aušinimo sistema. Ši išsilydžiusi masė susikaupė įrenginių dugne.
Vienu metu temperatūra reaktorių viduje siekė 2000 laipsnių. Preliminariais paskaičiavimais, dėl to buvo pažeisti milžiniški reaktorių korpusai, kurie gali atsilaikyti 300 laipsnių temperatūroje.
Žemės užterštumo radioaktyviomis dalelėmis lygis aplink atominę jėgainę Fukušima-1 prilygsta rodikliams po Černobylio avarijos. Tokius tyrimo duomenis pateikė Japonijos vyriausybės atominės energijos komisija.
Japonai prisipažino, kad branduolinis kuras išsilydė visuose Fukušima-1 reaktoriuose
Paviešinti pažeistų Fukušima-1 reaktorių vaizdai
TEPCO patvirtino informaciją apie kuro nuotėkį trijuose Fukušimos reaktoriuose
Fukušimos jėgainės operatorės nuostoliai