Dirbtinė širdis ir itin lengvas jos variklis. Geresnės oro linijos Brazilijai. Šokoladas iš Madagaskaro ir futbolo marškinėliai, pagaminti iš plastikinių vandens butelių. Visus šiuos dalykus sieja vienas žodis – inovacijos.
Interneto portalas „Fast Company“ išrinko pažangiausias 2011 metų kompanijas, pasirinkusias unikalų savo plėtros kelią. Šiandienos verslo pasaulyje yra pilna pasenusių kompanijų, kurių vadovai desperatiškai bando susikrauti kiek įmanoma daugiau pelno ir kuo toliau atidėti tai, kas yra neišvengiama. Kiek tokių kompanijų vis dar dominuos 2025 metais, klausia portalas „Fasto Company“?
Ateities verslo pasaulyje pirmaus kompanijos, siekiančios atsikratyti tradicinių idėjų, pasiruošusios žlugti dėl nenusisekusių projektų ir užtikrintai siekiančios savo užsibrėžto tikslo. Štai pažangiausios pasaulio kompanijos, kurias išrinko portalas „Fast Company“.
1. „Apple“
Pamirškite „Apple“ kompanijos patekimą tarp geriausių technologijų kompanijų pasaulyje. Net ir neskaitant kompanijos sukurto „iPhone 4“ išmaniojo telefono sėkmės, ši kompanija vis dar išliktų šio sąrašo pirmoje vietoje. Įspūdingiausia yra tai, kad „Apple“ kompanija sukūrė savitą išradingumo sistemą, apjungiančią žaidimų, finansų bei mikroschemų gamybos pramones.
2. „Twitter“
Už penkių metų įspūdingą kompanijos augimą, kuris iš esmės pakeitė bendravimą.
3. „Facebook“
Už 600 mln. vartotojų. Ir visa tai be Holivudo pagalbos. 2010 metais „Facebook“ vartotojų skaičius išaugo 145 proc. Tai leido kompanijai aplenkti „Google“ ir tapti populiariausiu interneto puslapiu. „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas susikrovė 50 mlrd. JAV dolerių turtą ir atsidūrė šalie tokių asmenų kaip Billas Gatesas ir Warrenas Buffetas, kurie nusprendė paaukoti pusę savo turto labdarai. M. Zuckerbergą žurnalas „Times“ išrinko metų žmogumi.
4. „Nissan“
Už tai, kad sukūrė pirmąjį plačiajai rinkai pritaikytą elektromobilį „Leaf“. Dar visai neseniai „Nissan“ kompanija buvo kalama prie gėdos stulpo dėl hibridinio savo modelio ir kompanijos vadovo Carloso Ghosno užsispyrimo investuoti į elektrines technologijas. Tačiau „Leaf“ elektromobilis išsiveržė į priekį elektromobilių rinkoje, taip paneigdamas visų skeptikų teiginius.
5. „Groupon“
Už tai, kad iš naujo atgaivino mažmeninę prekybą ir sukaupė 6 mlrd. JAV dolerių pelną. „Groupon“ kompanijos iškilimas yra geriausias dalykas mažmeninės prekybos rinkoje nuo „eBay“ įsikūrimo.
6. „Google“
Už tai, kad akimirksniu ištobulino paieškos sistemą. Be tokių ambicingų „Google“ planų kaip roboto valdomo automobilio kūrimas, pagrindiniu ir didžiausiu kompanijos produktu išlieka internetinės paieškos sistema. Šio „Google“ produkto vadybininkė Johanna Wright teigė, kad kompanija atlieka po 100 patobulinimų paieškos sistemoje kiekvieną ketvirtį. Jos teigimu tobula interneto paieškos sistema turi būti inteligentiška, asmeniška ir interaktyvi.
7. „Dawning“
Už tai, kad sukūrė greičiausią pasaulyje superkompiuerį. Praeitų metų spalio mėnesį buvo sukurtas greičiausias pasaulyje superkompiuteris, galintis atlikti 2,57 kvadrilijonų skaičiavimų per sekundę. Tačiau „Tianhe–1A“ kompiuteris nebuvo sukurtas kokioje nors laboratorijoje Silicio slėnyje ar Japonijoje. Jį pagamino Kinijos mokslininkai, dirbantys Nacionaliniame superkompiuterių centre Tianjin mieste. Šio kompiuterio kūrėjai yra valstybės valdoma kompanija „Dawning Information Industry“.
8. „Netflix“
Už tai, kad uždirbo 9 mlrd. JAV dolerių ir sunaikino „Blockbuster“ kompaniją. 2002 metų gegužės mėnesį „Netflix“ kompanija pateikė savo akcijas visuomenei. Tuomet skeptikai svarstė, ar tai yra dar vienas dotcom žlugimas, turint omenyje konkurenciją su nuomos gigante, kompanija „Blockbuster“. 2010 metais bankrutuoja kompanija „Blockbuster“ ir tuomet „Netflix“ tampa nesustabdomi. 2010 metais „Netflix“ akcijų vertė išaugo 229 proc.
9. „Zynga“
Už tai, kad yra 500 mln. JAV dolerių pelną gaunanti socialinių žaidimų lyderė. „Zynga“ kompanija sukūrė populiariuosius žaidimus, tokius kaip „FarVille“, „CityVille“ ir daugelį kitų, kuriuose žaidėjai moka pinigus, kad gautų virtualias prekes, kurias naudoja kurdami savo svajonių pasaulius. „CityVille“ šiuo metu turi per 84 mln. aktyvių žaidėjų ir tai yra sparčiausiai augantis žaidimas istorijoje.
10. „Epocrates“
Už tai, kad akimirksniu suteikia daktarams ir seselėms informaciją apie vaistus. Daktarai ne visuomet gali atsiminti vaistų vartojimo informaciją ar galimą jų pašalinį poveikį, tačiau su „Epocrates“ sukurta programa jiems to nereikia. Ši programa leidžia daktarams išrašyti tinkamiausius vaistus vos vienu mygtuko paspaudimu. Šiuo metu ja naudojasi 45 proc. visų JAV gydytojų.