Misijų tikslas buvo pristatyti ten tuo metu įstrigusiems kariams reikalingų atsargų bei vaistų, rašo UNIAN.
Iš viso buvo surengtos septynios tokios misijos, jose dalyvavo 16 sraigtasparnių.
Internete plinta unikali filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas Ukrainos sraigtasparnių skrydis į „Azovstal“. Specialią operaciją vykdė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos ir „Azov“ pulko specialistai.
Anksčiau Ukrainos žvalgybos vadovas Kyrylas Budanovas sakė, kad Ukrainos pajėgos beveik tris mėnesius buvo įsitvirtinusios didžiulėje plieno gamykloje. Gamyklą apsupo ir nuolat bombardavo rusų kariai.
Baigiantis maisto, vandens, vaistų ir amunicijos atsargoms bei didėjant sunkiai sužeistųjų skaičiui, augo ir pagalbos prašymų skaičius.
Pasak K. Budanovo, iš pradžių ukrainiečiams sekėsi gerai, tačiau per penktą ir septintą misiją buvo numušti du ukrainiečių sraigtasparniai.
Anot K. Budanovo, trečiasis sraigtasparnis, atskridęs padėti vienam iš jų, taip pat buvo sunaikintas.
Ukrainos prezidentas pripažino, kad vykdant „Azovstal“ gynėjų gelbėjimo misiją, žuvo daug ukrainiečių pilotų.
Pasak „Azov“ įkūrėjo Andrijaus Bileckio, specialioji operacija buvo suplanuota ir įvykdyta vadovaujant Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiajai žvalgybos valdybai.
Pats A. Biletskis buvo atsakingas už išsilaipinimo organizavimą. Specialioji operacija leido sraigtasparniais į Mariupolį atgabenti 72 „Azov“ karius, kad būtų sustiprinta miesto gynyba.