• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip ir kasmet, pernykštės žolės deginimas pavasarį kelia didelį rūpestį tiek aplinkosaugininkams, tiek ir žemės ūkio specialistams.

REKLAMA
REKLAMA

Bloga tradicija tampa velykinės piktavalių išdaigos. Aplankę artimuosius kaime, žmonės, užuot ėję kiaušinių marginti, puola tvarkytis ir deginti žolę. Žolė deginama, nepaisant jokių priešgaisrinės saugos reikalavimų. Neretai išdega ne tik deginamas plotas, tačiau ir šalia esantys sklypai.

REKLAMA

Šiemet pirmieji pievų gaisrai užfiksuoti Suvalkijoje. Žolė jau sudeginta daugiau kaip 3 hektarų teritorijoje. Didžiausias žolės plotas išdegintas Vilkaviškio rajone, Donelaičių kaime, o pavojingiausias gaisras buvo kilęs Kalvarijos savivaldybės Reketijos kaime. Čia degė pieva šalia miško, tad bet kurią akimirką liepsnos galėjo persimesti į krūmokšnius ir medžius.

REKLAMA
REKLAMA

Pernykštė žolė deginta ir visai šalia Marijampolės. Net keletą kartų ugniagesiai jos gesinti važiavo į priemiestinį Mokolų kaimą. Degė pieva ir Kalvarijos miesto pakraštyje.

Žemdirbiai, savo plotuose degindami žolę, rizikuoja ne tik gauti baudą, bet ir netekti paramos tiesioginėmis išmokomis už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos tam tikras priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemės ūkio ministerija ragina ūkininkus būti sąmoningus ir primena, kad deklaruojant pasėlius būtina laikytis Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, kaip nurodyta Tiesioginių išmokų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų administravimo bei kontrolės taisyklėse. Vienas šių reikalavimų skelbia, kad ganyklose arba pievose žolė, taip pat ražienos negali būti deginamos.

REKLAMA

Žolės ir ražienų deginimas laikomas tyčiniu reikalavimų pažeidimu, todėl tokie pažeidėjai negaus tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenas ir pasėlių plotus bei paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos vadinamąsias plotines priemones. Pažeidus reikalavimus parama nemokama einamaisiais metais, o, įvertinus pažeidimo mastą, galima jos nebegauti ateinančius trejus metus.

Aplinkos ministerija ir jos įgaliotos institucijos nustato žolės deginimo atvejus bei apie tai informuoja Nacionalinę mokėjimo agentūrą prie Žemės ūkio ministerijos, kuri prieš išmokant paramą atitinkamai pritaiko sankcijas. Pernai sankcijos pritaikytos Vilniaus ir Širvintų rajonų ūkininkams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų