Kad jūsų sklype užaugtų dideli ir saldūs burokėliai, turite žinoti keletą šios kultūros priežiūros paslapčių. Burokėliai mėgsta neužsikrėtusią derlingą dirvą, todėl prieš sodindami būtinai į žemę įberkite pelenų. Be to, šiems augalams reikia tinkamo apšvietimo, nes priešingu atveju daigai blogai prigyja ir yra silpni.
Burokėliams svarbi vidutinė drėgmė, tačiau nepamirškite, kad dirvą reikia reguliariai purenti. Liepos mėnesį šakniavaisiai jau būna visiškai susiformavę, todėl augalui reikia tam tikrų trąšų, kurios padės gauti gausų derlių. Be to, šiuo laikotarpiu laistymą jau galima sumažinti.
Burokėlių tręšimas
Liepos mėnesį burokėliams ypač reikia tokių naudingų medžiagų kaip boras, varis, kalis, fosforas ir azotas. Taip pat daržininkai rekomenduoja tręšti mineralinėmis trąšomis, naudojant kompostą arba humusą.
Per sezoną, ekspertų teigimu, paprastai atliekami du tokie tręšimai. Pirmą kartą – po pirminio retinimo (papildomai reikėtų įterpti 10 g karbamido 1 kv. metrui), o po to – uždarius tarpueilius (papildomai 10 g kalio chlorido ir 8 g superfosfato 1 kv. metrui).
Liepos mėnesį atidžiai stebėkite augalų būklę. Jei reikia, būtinai patręškite trąšomis. Pavyzdžiui, pageltonavus lapams, įberiama kalio. Norint paruošti trąšas, kibire vandens praskiedžiama 80 g kalio chlorido ir 200 g kalkių. Tręšiama du kartus.
Rudenėjant į išpurentą dirvą įterpiama natrio. Čia į pagalbą ateis medžio pelenai, barstomi tarp eilučių. Papildomai lapai apipurškiami sūdytu vandeniu.
Jei burokėlių lapai per šviesūs, tai rodo, kad trūksta kalio. Esant tokiai problemai, praskieskite 8 litrais vandens 1 litrą karvių, užpilkite skaičiuodami, kad šis kiekis išeis 1 kv. m. Norint padidinti cukraus kiekį daržovėje liepos mėnesį, augalas papildomas vandens ir druskos tirpalu (1 valgomasis šaukštas druskos kibirui vandens).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!