Auginant arbūzus taip pat svarbu parinkti saulėtą ir atvirą vietą, užauginti kokybiškus daigus ir pasodinti juos pasibaigus šalnoms.
„Sėti reikėtų vis dėlto balandžio mėnesio pradžioje arbūzų sėklas, anksčiau nei sėjate moliūgus ir sėti į puodelius, vėliau po vieną, dvi sėkleles į puodelį, palikti tvirčiausią daigą ir vėliau gegužės viduryje sodinti į nuolatinę vietą. Labai svarbi yra vieta, pavyzdžiui, mes esame lauke, kuris yra apsutas medžių, kuriame nėra tų šiaurinių vėjų, reikėtų pietinę pusę“, – patarimais dalijosi L. Kunigiškytė.
L. Kunigiškytė siūlo pradėti auginti arbūzus ir tiems, kurie to dar nebandė, nes Lietuvoje tai jau tampa mada, o ir juos auginti galima įvairiai.
„Juos auginti galima ant agroplėvelės. Tos, ant kurios auginate ir braškes. Taip galite turėti nežolėtą ir švarų arbūzų lauką. Arba pasirinkti kitą auginimo būdą – be agroplėvelės“, – sakė L. Kunigiškytė.
Dar vienas naudingas patarimas arbūzų augintojams – atviroje vietoje esantį daržą apsodinti aukštaūgiais augalais.
„Geriausia tai būtų kukurūzai ir sudaryti tiems augalams palankias auginimo sąlygas“, – teigė ji.
Tinkamiausios veislės
L. Kunigiškytės minėtoji „Prima orange“ veislė suteikia nedidelius, tačiau saldžius arbūzus.
„Sėklos mažos, jų nėra daug. Skonis ir kvapas – vien iš vaizdo galima nuspręsti, kad jis be galo skanus, saldus arbūzas. Dėl spalvos jame yra ir karotino, tai, manau, vaikams tikrai bus skaniau valgyti šiuos arbūzus nei morkas“, – pasakojo specialistė.
Lietuvoje taip pat tinkama veislė auginti yra „Janosik“. Tai arbūzai geltonu vidumi.
„Jis iš tiesų skanus ir net nesvarbu, kad tai yra nedidelis vaisius, sveriantis tik porą kilogramų, bet rugpjūčio pradžioje mes turime prinokusį skanų arbūzą. Ši veislė užaugina didesnius vaisius nei „Prima orange“. Paprastai „Janosik“ veislės arbūzas sveria 3–4,5 kg“, – sakė L. Kunigiškytė.
Daugiau įdomybių apie arbūzų auginimą ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11.00 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ RASITE: