Pasirodo, kad dėl paskutinio teiginio buvome pusiau teisūs. Maža kišenėlė iš tikrųjų vadinama kišenėle ir atlieka labai svarbią funkciją – padeda palaikyti makšties sveikatą, rašo glamourmagazine.co.uk.
Nors moteriški apatiniai drabužiai dažnai gaminami iš sintetinių medžiagų, pavyzdžiui, nėrinių, tarpkojo sritis paprastai gaminamas iš medvilnės – kvėpuojančios medžiagos, kuri geriau sugeria išskyras ir kitą drėgmę nei sintetinės medžiagos. Tai sumažina infekcijų tikimybę.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis apatinius?
Pasak „Elite Aesthetics“ kosmetikos gydytojos ir intymios sveikatos ekspertės daktarės Shirin Lakhani, kai visą dieną vaikštome su tomis pačiomis kelnaitėmis, mūsų kūnas išskiria prakaitą ir drėgmę, kuri gali užsilaikyti apatiniuose drabužiuose.
Prakaite esančias bakterijas gali sugerti apatiniai drabužiai, kurie vėliau priglunda prie intymių vietų, tokių kaip vulva ir išangė, ir taip sukelia jų kaupimąsi.
Dr. Lakhani tęsia: „Susikaupęs prakaitas taip pat gali pakeisti natūralų makšties PH lygį, o tai savo ruožtu gali padidinti tokių ligų, kaip bakterinė vaginozė, mielių infekcijos ir šlapimo takų infekcijos, tikimybę.
Mielės ir bakterijos iš tikrųjų klesti drėgnose ir tamsiose vietose, o tam tikros apatinio trikotažo medžiagos gali sukurti tokią drėgną aplinką, ypač jei nėra makštį saugančio pamušalo.
Taigi, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį pirkdami apatinį trikotažą? Pasak daktaro Lakahni, reikia atkreipti dėmesį į pralaidumą orui – tokios medžiagos kaip likra ir nailonas tikrai neleidžia makščiai kvėpuoti, ir nors dėvėdamos iš šių medžiagų pagamintus apatinius 100 proc. neužsikrėsite infekcija, norėdamos sumažinti riziką, galbūt norėtumėte jų vengti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!