Pasąmonė: paslėptas pasaulis
Pasąmonė yra didžiulė ir paslaptinga mūsų psichikos dalis, kuri slypi tiesiai po mūsų sąmoningo suvokimo paviršiumi. Manoma, kad tai yra mūsų giliausių baimių, troškimų ir nesąmoningų motyvų saugykla ir vaidina lemiamą vaidmenį formuojant mūsų mintis, jausmus ir elgesį.
Nepaisant svarbos, pasąmonė dažnai yra paslėpta nuo mūsų sąmoningo suvokimo, todėl mums sunku suprasti šią savo dalį ir su ja susijungti.
Pasąmonės tyrinėjimo privalumai
Pasąmonės tyrinėjimas gali turėti daug privalumų, įskaitant:
- Savęs suvokimas: giliau suprasdami nesąmoningus modelius ir motyvus, lemiančius mūsų elgesį, galime geriau suvokti tikrąjį save.
- Pagerėję santykiai: nesąmoningų motyvų ir elgesio modelių supratimas gali padėti mums pagerinti santykius su kitais, nes galime geriau suprasti ir užmegzti ryšį su žmonėmis mūsų gyvenime.
- Ribojančių įsitikinimų įveikimas: tyrinėdami pasąmonę, galime nustatyti ir pakeisti ribojančius įsitikinimus ir elgesį, kurie mus stabdo, atverdami kelią asmeniniam augimui ir transformacijai.
Taro kaip pasąmonės tyrinėjimo įrankis
Taro kortos yra galingas įrankis tyrinėjant pasąmonę, nes jos vizualiai atvaizduoja mūsų nesąmoningas mintis ir jausmus. Simboliai ir archetipai, pavaizduoti taro kortose, gali atskleisti paslėptus modelius ir tendencijas, kurios lemia mūsų elgesį, ir gali padėti mums suprasti nesąmoningas motyvacijas ir troškimus, kurie formuoja mūsų gyvenimą.
Pavyzdžiui, taro korta „Bokštas“ reiškia staigius ir netikėtus pokyčius ir gali reikšti jausmą, kad esi apakintas arba nekontroliuojamas. Kai ši korta pasirodo taro dėlionėje, tai gali reikšti, kad asmuo nesąmoningai jaučiasi priblokštas ir pažeidžiamas, todėl jam gali prireikti palaikymo ir patarimų, kaip įveikti pokyčius, su kuriais jis susiduria.
Kitas pavyzdys yra taro korta „Šventikas“, kuri simbolizuoja tradicijas, autoritetą ir dvasingumą. Kai ši korta pasirodo taro skaityme, tai gali reikšti, kad asmuo nesąmoningai siekia stabilumo, vadovavimo ir dvasinio ryšio jausmo.
Bet kaip tai iš tiesų veikia?
Vizualiniai ženklai, uždėti ant aklųjų sąmonės taškų, leidžia pasiekti atokiausias mūsų smegenų vietas ir sužinoti apie save, ko anksčiau neįtarėte. Mokėjimo kalbėti ir ištarti kartais neužtenka, nemažos dalies minčių ir jausmų tiesiog neįmanoma išreikšti žodžiais, reikia kokių nors vaizdinių ar apčiuopiamų pavyzdžių. Iš čia ir kilo posakis „vidinis balsas tau sako“ – tai tada, kai kažką jauti, bet negali to apsakyti žodžiais.
Taro ryšys su mokslu ir pasąmone
Psichoterapijoje yra dažnai naudojama vaizdų ir metaforų įrankiai. Ryškiausias pavyzdys yra “Rorschach testai”: tos pačios rašalo dėmės, į kurias pacientai žiūri ir tada kalba apie tai, ką jautė tuo pačiu metu.
Dauguma, ką patiriame gyvenime, yra mūsų pačių lūkesčių, pasaulėžiūros ir požiūrio į save vaisius. Dabar mus bombarduoja tiek daug informacijos, smegenys turi kažkaip ją filtruoti, kad išvengtų perkrovos.
Tai taip pat suteikia saugią erdvę pasąmonei tyrinėti. Skirtingai nuo tradicinės terapijos, taro nereikalauja, kad asmuo atskleistų asmeninę informaciją arba būtų pažeidžiamas kito asmens akivaizdoje. Vietoj to, tai yra prieinamas, privatus ir įgalinantis savirefleksijos ir tyrinėjimo įrankis.
Šiuolaikinė psichoterapija daugiausia remiasi rimtais akademiniais testais, tai yra, visuotinai pripažintais metodais, tačiau jokiu būdu negalima atmesti patikrintų dvasinių ir meditacinių praktikų naudos.
Kas tie archetipai ir kokia jų nauda?
Vienas iš pagrindinių būdų, kaip taro kortos gali padėti mums ištirti pasąmonę, yra archetipų naudojimas. Psichologijoje archetipai laikomi instinktyviais mąstymo ir elgesio modeliais, kuriais dalijasi kultūros ir kartos ir kurie daro įtaką individo asmenybei bei elgesiui. Archetipas yra universalus simbolis arba modelis, pasikartojantis žmonijos istorijoje ir įvairiose kultūrose.
Taro yra gausu archetipų, kurių kiekvienas atspindi skirtingą žmogaus patirties aspektą ir kiekvienas suteikia įžvalgos apie nesąmoningus modelius ir motyvus, lemiančius mūsų elgesį. Jei paimsite visas 78 kortas, pastebėsite, kad juose pavaizduotas visas gyvenimo ciklas, visas žmogaus gyvenimo kelias nuo gimimo iki mirties. Todėl naudodami tik vieną kaladę galite pamatyti žmogaus reakciją į daugelį galimų įvykių per visą jo gyvenimą.
Pavyzdžiui, taro korta „Imperatorius“ reiškia valdžią, struktūrą ir kontrolę, gali rodyti stabilumo poreikį ir valdžios bei kontrolės troškimą savo gyvenime. Kita vertus, taro korta „Kvailys“ simbolizuoja nekaltumą, nuotykius, rizikos jausmą ir gali reikšti, kad žmogus nesąmoningai siekia naujos patirties ir laisvės nuo apribojimų jausmo.
Archetipų derinys taro skaityme gali suteikti unikalią ir galingą nesąmoningo proto įžvalgą ir padėti žmogui suprasti įvairius jo psichikos aspektus, kurie lemia jo elgesį ir daro įtaką jo gyvenimo patirčiai.
Kaip panaudoti Taro tyrinėjant pasąmonę?
Norint gauti kuo daugiau naudos iš taro kaip pasąmonės tyrinėjimo įrankio, svarbu į taro skaitymus žiūrėti atvirai ir noriai bendrauti su pasąmone. Tai reiškia norą įsigilinti į paslėptas savo dalis, būti pasirengusiam priimti tai, kas nežinoma, ir tyrinėti tai, kas nežinoma.
Vienas iš būdų yra sutelkti dėmesį į konkrečią sritį ar klausimą, kurį norėtumėte ištirti. Pavyzdžiui, jums gali būti įdomu ištirti nesąmoningus motyvus, susijusius su jūsų karjera ar santykiais. Sutelkdami savo taro skaitymą į šias sritis, galite giliau suprasti nesąmoningus modelius ir tendencijas, kurios formuoja jūsų elgesį ir patirtį šiose jūsų gyvenimo srityse.
Taro kortos yra galingas įrankis tyrinėjant pasąmonę ir gali padėti mums giliau suprasti save bei atrakinti pasąmonės galią. Nesvarbu, ar siekiate ištirti konkrečias savo gyvenimo sritis, ar intuityviau ir natūraliau užmegzti ryšį su nesąmoningu protu, taigi kodėl gi nepabandžius įtraukti taro į savo savęs tyrinėjimo kelionę ir pamatyti, ką kortos gali atskleisti apie paslėptas jūsų asmenybės dalis.