Ieškantiems romantiško kampelio, kuris visas priklausytų vien tik jums, portalas „Lonely Planet“ pateikia paslaptingiausių pasaulio salų sąrašą.
1. Toreso sąsiaurio salos, Australija
Toreso sąsiaurio salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Toreso sąsiaurio salos yra išsidėsčiusios į šiaurę nuo Australijos šiauriausio taško, Jorko kyšulio. Toreso sąsiauryje esančios 274 salos yra išlaikiusios unikalią genčių kultūrą, jungiančią Australiją su Papua ir Naująja Gvinėja. Didysis barjerinis rifas yra visa čia pat. Dviejose iš šių salų yra lėktuvų pakilimo takai bei viešbučiai, tačiau į kitas salas patekti galima tik gavus vietinių genčių leidimą.
2. Jaejama salos, Japonija
Jejama salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Idiliškos Jaejama salos yra pasislėpusios pačioje piečiausioje Japonijos salyno dalyje. Karibų salas primenančios Iriomote, Taketomi ir Išigaki salos leidžia pasimėgauti dideliu kiekiu saulės, jūros, smėlio ir suši. Išigaki sala turi nuostabius paplūdimius, o Taketomi sala garsėja tradiciniais Ryukyuan kultūros namais. Tuo tarpu Iriomote sala yra tipiškas džiunglių kurortas.
3. Iles du Salut, Prancūzijos Gviana
Ilesdu salut salos (nuotr. Gamintojo)
Dauguma žmonių galbūt yra girdėję apie Velnio salą, tačiau mažai kas galėtų parodyti ją žemėlapyje. Ji yra mažiausia iš visų Prancūzijos Gvianoje esančio Iles du Salut salyno salų. Velnio sala anksčiau yra buvusi pataisos kolonija. Nuo Prancūzijos Gvianos ją skiria 11 kilometrų kalstingas ir gausus ryklių vandens ruožas. Garsusis aktorius Steve'as McQueenas bandė kelis kartus pabėgti iš šių salų filme „Papillon“, tačiau daugelį šių dienų lankytojų vilioja linguojančios palmės, čiulbančios aros ir gąsdinančios kolonijinių laikų liekanos.
4. Ulleungdo, Pietų Korėja
Ulleungdo sala (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Ulleungdo salos žavesį pastebėti yra labai lengva. Teigiama, kad pusiaukelėje tarp Pietų Korėjos ir Japonijos esanti vulkaninė sala neturi jokios oro taršos, jokių vagių ir jokių gyvačių. Kitaip tariant tai yra puikiausia vieta iškylauti. Kiekvieną dieną iš žemyninės dalies į salą plaukia keltai. Atvykę čia galėsite pabandyti įkopti į beveik 1 kilometro aukščio Seonginbong viršukalnę.
5. San Blas salynas, Panama
San Blas salynas (nuotr. Gamintojo)
Panama galbūt ir nėra pirmiausiai į galvą ateinanti vieta, kai galvojate apie kelionę į Karibus, tačiau ši Centrinės Amerikos valstybė turi koralų rifus, savo įspūdingumu galinčius konkuruoti su Kaimanų salomis ar Mergelių salomis. San Blas salyną kaip autonominę provinciją valdo Kuna genties žmonės. Šiltuose pietų Karibų jūros vandenyse plūduriuoja 365 mažytės salos. Vis dėlto atvykę čia turėsite pamiršti apie prabangius viešbučius, kadangi vienintelė vieta, kur galėsite apsistoti, yra kaimo nameliai, o valgyti turėsite tai, ką kiekvieną vakarą savo kanojomis atplukdys vietiniai žvejai.
6. Penghu salos, Taivanas
Penghu salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Jei Taivanas yra kitokia Kinija, tuomet Penghu salos yra kitoks Taivanas. Iš sostinės Taipėjaus administruojamos Penghu salos, kurių iš viso yra 90, pasižymi nuostabiais vaizdais, jaudinančia nostalgija, kuri atsispindi nesugadintoje tradicinėje Taivano kultūroje. Salose pamatysite daug senovinių jaučių vežimų, žvejų tinklų, akmeninėmis sienomis aptvertų laukų, bazalto skardžių ir senovinių šventovių, skirtų jūros deivei Matsu. Paplūdimiai bei plaukiojimas burlentėmis čia taip pat paliks jums malonių įspūdžių.
7. Įlankos salos ir Hogo salos, Hondūras
Įlankos ir Hogo salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Pamirškite filmą „Karibų piratai“ – netoli Hondūro esančios salos yra būtent tai, ko jums reikia. Pačiais klestėjimo laikais Roatan, Utila ir Guanaja salos buvo daugiau kaip 5 tūkst. galvažudžių, plėšikų ir piratų namais. Tarp jų buvo ir garsusis Henry Morganas, dar žinomas kaip Juodabarzdis. Šiandien Įlankos salos yra geriau žinomos dėl savo paplūdimių, nardymo po vandeniu ir atpalaiduojančios tropinės nuotaikos. Dar labiau atsipalaiduoti galėsite netoliese esančiose Hogo salose. Hogo salos – tai 13 ilgesingų koralinių rifų ir vienas nuošalus kurortas žydroje jūroje.
8. Con Dao salos, Vietnamas
Con Dao salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Organizatorių)
Vietnamui priklausančios Con Dao salos yra dar vienas buvęs kalėjimas, kuris buvo paverstas tikru rojumi žemėje. Šiose salose buvo kalinami žiauriausi Indokinijos nusikaltėliai, o pataisos kolonija veikė iki Vietnamo karo pabaigos, 1975 metais. Šiandien 16 salų Nacionalinis Con Dao parkas pasižymi tankiomis džiunglėmis, žalsvos spalvos jūros vandeniu ir balto smėlio paplūdimiais. Kol kas salose yra vos viena nardymo parduotuvė ir keletas viešbučių.
9. Ssese salos, Uganda
Ssese salos (nuotr.flickr.com) (nuotr. Gamintojo)
Gali kilti klausimas, kodėl šiame sąraše yra valstybė, kuri net neturi priėjimo prie jūros. Tačiau taip nutiko dėl to, kad čia yra Viktorijos ežeras. Ssese salos turi viską, ko reikia tikrai rojaus salai – auksiniai paplūdimiai, šnabždančios palmės, egzotiška flora ir fauna. Dauguma iš 84 salų Ssese salyne yra neišsivysčiusios, tačiau kai kuriose iš jų yra įkurti nepakartojami kurortai. Be deginimosi saulėje, čia taip pat galima vaikščioti po džiungles, ieškant egzotiškų gyvūnų, o taip pat galima leistis į žygį su kanojomis per Viktorijos ežerą.