• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, Parlamento galerijoje Seime ketvirtadienį bus pristatyta atsiminimų knyga apie rezistencijos kovų dalyvį, paskutinįjį Aukštaitijos partizaną Antaną Kraujelį.

REKLAMA
REKLAMA

Partizano sesers Janinos Šyvokienės knygoje "Gyvenimą paaukojęs Tėvynei" pateikiami atsiminimai, artimųjų, draugų pasakojimai, leidinį papildo apie šimtas fotografijų, archyviniai dokumentai iš A.Kraujelio bylos.

REKLAMA

Kaip BNS pasakojo J.Šyvokienė, rašydama knygą ji norėjo ne tik papasakoti savo šeimos istoriją, bet ir priminti jaunajai kartai , koks sunkus buvo Lietuvos kelias į laisvę.

"Knygą rašiau norėdama pasidalinti prisiminimais, papasakoti savo šeimos istoriją. Norėjau priminti pokario, sovietmečio terorą, kurį patyrė ne tik mūsų, bet ir 10 tūkst. Lietuvos šeimų. Taip pat norėjau, kad jaunimas žinotų, kad laisvės, kurioje dabar gyvename, siekis buvo labai sunkus", - sakė J.Šyvokienė.

REKLAMA
REKLAMA

A.Kraujelis (1928-1965) - rezistencinių kovų dalyvis, vienas paskutiniųjų Lietuvos partizanų, savo gyvenimą paskyręs kovai su okupacija. 1946-1947 metais jis veikė kaip partizanų ryšininkas, vėliau pats tapo partizanu. Jis aktyviai veikė iki 1965 metų, kuomet saugumiečiams apsupus namus, kuriuose slapstėsi A.Kraujelis, nenorėdamas pasiduoti gyvas, partizanas nusišovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"A.Kraujelis buvo toks žmogus, kuris negailėjo savęs ir visomis jėgomis siekė tėvynės laisvės. Jis žuvo sulaukęs 36 metų, prieš tai 17 metų partizanavo. Tikiu, kad knyga bus naudinga istoriniu, pažintiniu požiūriu ateities kartoms, galbūt taip išliks gyvas pasakojimas apie legendinį partizaną", - pasakojo J.Šyvokienė.

Atkūrus šalies nepriklausomybę, A. Kraujeliui buvo pripažintas Kario savanorio statusas, jis apdovanotas 3-iojo laipsnio Vyčio Kryžiaus ordinu, jam po mirties suteiktas vyriausiojo leitenanto laipsnis.

REKLAMA

J.Šyvokienės teigimu, paskutiniojo aktyvaus Lietuvos partizano atminimas dar nėra tinkamai įamžintas.

"Iki šiol tam skiriama ne per daugiausiai dėmesio. Jo palaikų buvimo vieta nežinoma. Namas, kuriame jis slapstėsi ir žuvo, neprižiūrimas. O ten tikrai galėtų būti įrengtas A.Kraujelio memorialinis muziejus", - teigė J.Šyvokienė.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena švenčiama trečiąjį gegužės sekmadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų