• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdami sutaupyti, gyventojai dažnai renkasi paskutinės minutės kelionių pasiūlymus ir ne visada pagalvoja apie galimas rizikas. Pasirinkus pigesnį variantą gali tekti tenkintis atostogos ne tik nenorimame viešbutyje, bet ir šalyje.

Siekdami sutaupyti, gyventojai dažnai renkasi paskutinės minutės kelionių pasiūlymus ir ne visada pagalvoja apie galimas rizikas. Pasirinkus pigesnį variantą gali tekti tenkintis atostogos ne tik nenorimame viešbutyje, bet ir šalyje.

REKLAMA

Ekspertai siūlo keliones užsisakyti iš anksto, nes taip esą išvengsite ribotų pasiūlymų ir nusivylimo. Tačiau tiems, kas gali nesunkiai prisitaikyti, paskutinės minutės kelionė gali būti patraukli pinigine prasme.

Pavyzdžiui, jeigu penktadienį būtumėte sugalvoję, tai šeštadienį jau galėtumėte leisti Egipte. Pigiausios trijų naktų kelionės su paketu „viskas įskaičiuota“ būtų atsiėję vos 279 eurus asmeniui.

Jeigu labiau patinka Kipras, tai vis dar galima įsigyti 7 nakvynių kelionę į šią šalį sausio 27 d. už 339 eurus žmogui.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek brangiau, 607 eurus asmeniui atsieitų savaitės trukmės poilsinė kelionė į Tenerifės salą sausio 24 d.

Tokias paskutinės minutės kelionių kainas siūlo didžiausi šalies kelionių operatoriai. Vis dėlto jie pataria poilsines keliones planuoti iš anksto.

REKLAMA

Paskutinės minutės kelionių pardavimai mažėja

„Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė pasakojo, kad iki pandemijos daugiau klientų keliones planavo iš anksto – bent prieš 3–6 mėn. Tačiau COVID-19 keliautojų įpročius pakeitė.

„Esant neapibrėžtai turizmo situacijai, keliautojai pradėjo atsargiau planuoti keliones, populiarėjo paskutinės minutės pardavimai, kai didžioji dalis poilsiautojų kelione pasirūpindavo likus mėnesiui ar net savaitei iki išvykimo. Remiantis tyrimo rezultatais, 2021 m. taip keliones planavo 46 proc. lietuvių, kai 2019 metais – vos 26 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Tai lemia augantis pilnai paskiepytų žmonių skaičius, aiškūs keliavimo saugos reikalavimai, kelionių draudimas nuo COVID-19, o ir patys lietuviai jau išmoko saugiai gyventi šiomis sąlygomis“, – pabrėžė I. Aukštuolytė.

„Novaturo“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė teigė, kad dėl nežinios pandemijos pradžioje klientai labiau rinkosi paskutinės minutės keliones.

„Tokių kelionių užsakymai vyravo visos pandemijos metu iki pat šių metų vidurio. Nors visos turistinės šalys adaptavosi prie naujos keliavimo realybės ir įsidiegė saugumo bei higienos protokolus dar 2020-aisiais, tačiau kol nenusistovėjo saugaus keliavimo taisyklės, žmonės buvo labiau linkę rinktis paskutinės minutės pasiūlymus. Šiuo metu didžiausia paskutinės minutės pasiūlymų paklausa yra populiariausioms žiemos atostogų sezono kryptims – Egiptui bei Tenerifei“, – kalbėjo D. Zapkutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak įmonės atstovės, Įvedus klientams prieinamas testavimo paslaugas, žmonės vėl ėmė keliauti, turizmo rinka atsigauna.

„Praėjusių metų viduryje vakcinacijos tempai įgavo pagreitį, nuo liepos įsigaliojęs ES skaitmeninis COVID pažymėjimas stabilizavo keliavimo taisykles ir atvėrė galimybes vis daugiau žmonių saugiai keliauti. Testavimo paslaugos keliautojams tapo plačiai prieinamos, daugelyje šalių testus galima atlikti pačiuose oro uostuose. Draudimo kompanijos, bankai taip pat prisitaikė prie pokyčių ir siūlo specialius COVID-19 draudimus, kurie susirgimo atveju, dengia gydymo išlaidas.

REKLAMA

Visa tai atsispindi ir rezultatuose – antrasis ir ypatingai trečiasis metų ketvirčiai aiškiai parodė sparčiai atsigaunančią turizmo rinką, staigiai išaugusius keliaujančiųjų srautus. Turizmo rinka palaipsniui grįžta prie įprasto išankstinių kelionių planavimo ir mažėja paskutinės minutės pardavimų“, – džiaugėsi D. Zapkutė.

Paskutinės minutės kelionės – lankstiems klientams

I. Aukštuolytės teigimu, žmonės dažnai atostogas planuoja iš anksto ir jau dabar aktyviai rezervuojama keliones vasarai.

REKLAMA

„Keliautojai puikiai žino ir supranta išankstinio planavimo naudą, kai galima išsirinkti sau patogią datą, norimą viešbutį ir sutaupyti. Jau dabar matome, kad keliautojau aktyviai rezervuoja keliones kitai vasarai“, – pasakojo I. Aukštuolytė.

Esą pasirinkus paskutinės minutės keliones, galima susidurti su vietų trūkumu – jų trūksta viešbučiuose.

„Išankstinio planavimo privalumas yra ir tai, kad tokiu būdu yra užsitikrinamas atostogų planas. Nes turizmo sektoriui atsigaunant ir vis daugiau didžiųjų pasaulio rinkų keliautojams grįžtant į kurortus, kyla kitas iššūkis – vietų populiariuose viešbučiuose trūkumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią situaciją stebėjome ir šventiniu periodu, kai tiesiog nebėra paskutinės minutės pasiūlymų. Šiuo metu atostogauja didžioji pasaulio dalis, tad susiduriama su vietų stygiumi Egipto, Tenerifės, Dubajaus viešbučiuose“, – atkreipė dėmesį skyriaus vadovė.

JI atkreipė dėmesį, kad dėl nestabilios COVID-19 situacijos, klientai dažnai renkasi sumokėti dalį kelionės vertės, nebijo keisti planus.

„Pastebime ir dar vieną tendenciją – nuolat kintančių keliavimo sąlygų kasdienybėje lietuviai paprasčiau planuoja ateities keliones ir lengviau keičia savo planus. Tapo visiškai normalu, kad planai gali pasikeisti, taip pat ir planuojant atostogas.

REKLAMA

Žmonės atlieka rezervaciją, sumoka tik 10 proc. kelionės vertės, o vėliau gali tuos planus nesudėtingai pakeisti: koreguoti žmonių skaičių, pakeisti kelionės datą ar net kryptį. Juolab, kad kelionių organizatoriai sudaro tam patogias ir lanksčias sąlygas“, – komentavo I. Aukštuolytė.

Pasak jos, paskutinės minutės kelionėmis žmonės labiausiai žavisi ne sezono metu.

„Daugiausiai paskutinės minutės pasiūlymų būna ne pagrindinio atostogų sezono metu – pavasario pradžioje, rudens pabaigoje. Tuo metu dažniausiai perkami kelionių į Turkiją, Graikiją, Bulgariją, Ispaniją paketai“, – vardijo I. Aukštuolytė.

REKLAMA

Ji įspėjo, kad paskutinės minutės kelionės yra rizikingos, jas perkantys klientai turi būti lankstūs ir priimantys ribotus pasirinkimus.

„Paskutinės minutės pasiūlymo esmė yra gera kaina. Tačiau tokie pasiūlymai yra tarsi loterija. Visų pirma, tokių pasiūlymų išvykimo datos yra labai artimu laikotarpiu, todėl žmonės turi turėti lanksčias sąlygas planuoti savo ir kitų drauge keliaujančių laiką, darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas svarbus aspektas, – ribotas pasirinkimas. Paskutinės minutės pasiūlymai reiškia, kad keliautojai renkasi ne iš to, ko nori, bet iš to, kas yra likę pasiūloje. Tai liečia tiek pačias atostogų kryptis, tiek ir viešbučius ar kambario tipus“, – pabrėžė komunikacijos vadovė.

D. Zapkutė klientams rekomenduoja nesirinkti paties pigiausio varianto, o keliones rezervuoti iš anksto, taip bus išvengiama nusivylimo.

REKLAMA

„Jei keliautojai nori išvengti konkurencijos dėl mėgstamiausių viešbučių su kitų šalių keliautojais, tikrai verta keliones įsigyti iš anksto. Šią vasarą aktyviai keliavo ne tik Baltijos šalių žmonės. Po pauzės atsivėrė ir Vakarų Europos rinkos, keliautojai grįžta į pamėgtus kurortus.

Prognozuojama, kad dėl sugrįžtančių turistų srautų, šios vasaros sezonas bus itin aktyvus, populiariausi viešbučiai bus užpildyti gerokai prieš prasidedant vasaros sezonui. Stebėdami šias tendencijas, išankstinių 2022 m. vasaros atostogų pardavimus į populiariausias Turkijos, Graikijos bei Bulgarijos kryptis atidarėme dar praėjusį birželį, o nuo lapkričio mėnesio ir į visas likusias atostogų kryptis“, – kalbėjo D. Zapkutė.

REKLAMA

Už kelionę mokama dalimis

Kelionių organizatoriai neslepia, kad paskutinės minutės kelionės skirtos žmonėms neturintiems didelių lūkesčių, jiems gali atitekti bet kokia vieta.

„Tokios kelionės kartais atrodo labai viliojančiai dėl patrauklių kainų, vis tik toks atostogų planavimas labiau skirtas neišrankiems keliautojams, kuriems nėra tokia svarbi šalis ar viešbutis, kuriame apsistos. Šie pasiūlymai skirti spontaniškiems keliautojams, kurie pamatę patrauklų pasiūlymą gali tuoj pat krautis lagaminus“, – kalbėjo I. Aukštuolytė.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pasak jos, paskutinės minutės kelionės pamažu praranda populiarumą, klientai renkasi kokybę, norimą, o ne likusį viešbutį.

„Tuo labiau, kad ir išankstinių pardavimų sąlygos labai palankios. Pavyzdžiui, rezervuojant šios vasaros atostogas, pradinė įmoka už kelionę tik 50 eurų, o likusią sumą žmonės turi sumokėti likus 2 savaitėms iki išvykimo. Kelionę įsigijusiems išankstinių pardavimų metu, dovanojame galimybę vieną kartą pakeisti kelionės planus (atostogų kryptį, datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą), jei to prireiktų.

Atsitikus nenumatytiems atvejams, žmonės gali pakeisti net drauge keliaujantį asmenį be papildomų išlaidų. Ir, žinoma, planuojantieji iš anksto gali rinktis iš didžiausios galimos krypčių bei viešbučių pasiūlos“, – atkreipė dėmesį komunikacijos vadovė.

Paskutinės minutės kelionės išliks, tačiau žmonės renkasi planuoti keliones, tai rekomenduoja ir įmonės.

„Paskutinės minutės pasiūlymų, žinoma, bus ir šiais metais. Tačiau turizmo rinka palaipsniui grįžta prie įprasto išankstinių kelionių planavimo, kuomet keliones žmonės gali susiplanuoti labai palankiomis sąlygomis tiek kainos atžvilgiu, tiek ir vertinant galimybes lanksčiai planuoti būsimas keliones. Svarbu paminėti, kad pasikeitusi keliavimo realybė fiksuoja vieną esminį pokyti keliautojų elgesyje – jiems labai svarbus išlieka kelionių planavimo lankstumo faktorius“, – užbaigė D. Zapkutė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų