Kelionių organizatoriai nurodė, kad tokios kelionės siūlomos likus vienai dienai, daugiausia – mėnesiui iki išvykimo. Dažniausiai vietų lieka į mažiau populiarias vietas ar viešbučius.
Jei atsiranda paskutinės minutės pasiūlymas į daugelio pamėgtą lokaciją, kaina beveik nemažėja. Svarbu ir tai, kad perkant kelionę iš anksto, populiarūs viešbučiai esą siūlo nuolaidas net iki 70 proc. Tad laukti paskutinės minutės, pašnekovų teigimu, neverta.
Vis tik galima rasti neblogų pasiūlymų, pavyzdžiui, 7 naktų kelionę į Turkiją vos už 269 eurus, į Egiptą – už 277 eurus. Iki 600 eurų užtektų aplankyti Graikiją, Tunisą, Italiją ir t. t.
Tačiau tokios kelionės daug labiau apsimoka vykstant iš Lenkijos – ten galima rasti šimtus pasiūlymų, kurie net nesiekia 400 eurų.
Paskutinės minutės kelionės – kaip atsiranda ir kada siūlomos?
Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovės Miglės Bielinytės aiškinimu, paskutinės minutės kelionės neturi itin griežtai apibrėžto dienų intervalo, tačiau natūralu, kad tai kelionės, kurių išvykimas numatytas artimiausiu metu:
„Pavyzdžiui, savo tinklapyje paskutinės minutės keliones klientams siūlome iki išvykimo likus nuo 1–3 dienų, o kai kuriais atvejais ir iki 4 savaičių.“
M. Bielinytės teigimu, šie pasiūlymai dažniausiai atsiranda, kai anksčiau keliones nusipirkę klientai dėl tam tikrų priežasčių pakeičia savo planus ar iš viso atsisako vykti į kelionę. Taip pat tokios kelionės skelbiamos ir tada, kai skrydyje į konkrečią kryptį lieka vietų ir natūralu, kad siekiama maksimaliai jas užpildyti.
Anot pašnekovės, paskutinės minutės kelionių galima rasti į daugelį krypčių, nes šie pasiūlymai dažniausiai priklauso nuo to, kur vykti atsisakė ar planus pakeitė anksčiau kelionę pirkę keliautojai, kur suplanuotame skrydyje liko laisvų vietų.
Kelionės organizuojančios įmonės „Teztour“ atstovė Inga Aukštuolytė įvardijo, kad paskutinės minutės kelionės yra taikomos tada, kai iki kelionės lieka 21 diena ar mažiau. O tokie pasiūlymai pateikiami, kai artėjant kelionei dar yra neužpildytų vietų lėktuve.
„Paskutinės minutės pasiūlymuose galima rasti skrydžių, kuriuose dar yra neužpildytų vietų, o kelionės trukmė priklauso nuo skrydžių datų. Viešbučiai pasiūlomi tie, kurie dar turi laisvų kambarių.
Kadangi pagrindinio atostogų sezono metu populiariausi viešbučiai užsipildo labai greitai, paskutinę minutę dažniau galima rasti ne tokius populiarius variantus“, – dėstė atstovė.
Savaitės poilsis nuo 269 iki 1226 eurų
„Novaturas“ svetainėje paskutinės minutės pasiūlymų 7 naktims šiuo metu galima rasti nuo 269 eurų vienam asmeniui.
Pigiausios kelionės (269 arba 305 eurai), išvykstant kitą dieną, yra į Turkiją, Antaliją, 3 žvaigždučių viešbučius.
Neskaitant Turkijos, už 335–405 eurus galima rasti keliones į Tunisą ir Bulgariją, 3 žvaigždučių viešbučius.
Už 415–599 eurus galima nuvykti į Turkiją, Bulgariją, Graikiją, Juodkalniją, Tunisą, Italiją, Austriją.
Iki 600 eurų kainuojančių paskutinės minutės kelionių šiuo metu yra siūloma 99.
„Teztour“ puslapyje paskutinės minutės kelionės 7 naktims šiuo metu kainuoja nuo 273 iki 1226 eurų vienam asmeniui.
Paatostogauti Turkijoje ar Egipte galima atitinkamai už 273 ar 277 eurus. Už 332–490 eurų galima nuvykti į Bulgariją, Egiptą, Turkiją ir Graikiją.
Brangiau kainuoja nuvykti į Gruziją (511–607 eurų), Kiprą (586–833 eurų), Jungtinius Arabų Emyratus (843 eurai), Dubajų (853 eurai), Ispaniją (1008–1057 eurų) ir Portugaliją (1226 eurai).
Iš viso paskutinės minutės kelionių 7 naktims šiuo metu yra siūloma 33.
Šimtai kelionių vos už 400 eurų ar mažiau
Vis dėlto Lietuvoje paskutinės minutės kelionės yra pastebimai brangesnės nei, pavyzdžiui, kaimyninėje Lenkijoje. Tuo galima įsitikinti panaršius, tarkime, lenkišką paskutinės minutės kelionių puslapį „Super-last-minute“.
Jame skelbiama, kad šiuo metu 7 naktų poilsis pigiausiai kainuoja Bulgarijoje, 3 žvaigždučių viešbutyje (apie 206,90 euro) arba 4 žvaigždučių viešbutyje (apie 222,18 euro).
Vos už 229–359 eurus (1020–1599 zlotų) galima rasti daugybę kelionių į Maltą, Bulgariją, Tunisą, Kroatiją, Turkiją, Graikiją, Maroką, Ispaniją, Portugaliją ir Italiją. O viešbučių yra įvairių – nuo 1 iki 4, daugiausia – 3 žvaigždučių.
Poilsinių 7 naktų kelionių iš Lenkijos, kurios kainuotų bent 1 tūkst. eurų (4451,37 zloto) pasiekti nepavyko, mat pasiūlymų, kurie siekė 426 eurus (1900 zlotų) arba mažiau, buvo keli šimtai. Tad rinktis tikrai yra iš ko.
Paskutinės minutės pasiūlymams kainos sumažėja ne visada
„Teztour“ atstovė nurodė, kad laukti paskutinės minutės neverta – geriausiomis kainomis kelionę galima įsigyti perkant iš anksto, vos prasidėjus naujo sezono kelionių išankstiniams pardavimams.
O paskutinės minutės pasiūlymai aukštesnės klasės viešbučiams dažniausiai būna brangesni nei startavus išankstiniams kelionių pardavimams.
I. Aukštuolytė įvardijo, kad nuo standartinės kelionės kainos sezono metu paskutinės minutės pasiūlymai gali būti pigesni apie 15 proc., kai perkant per išankstinius pardavimus viešbučiai pateikia nuolaidas net iki 70 proc.
Ji pridūrė, kad bendrai kelionės kainai daro įtaką apgyvendinimo kaina, kryptis, viešbutis, iš anksto neužpildytų vietų lėktuve likutis.
„Novaturas“ atstovė taip pat įvardijo, kad paskutinės minutės kelionė tam tikrais atvejais gali būti pigesnė ir iki 20 proc., bet ne visada, nes kainos tikrai varijuoja.
Ji pridūrė, kad kartais paskutinės minutės pasiūlymu gali tapti ir tiesiog staigiai atsilaisvinusi vieta populiarioje kryptyje ar itin keliautojų mėgstamame viešbutyje sezono metu. O tokiu atveju kaina nebūtinai bus mažesnė – siūloma vieta patrauklioje vietoje, kurią keliautojai pamėgę.
Ar tikrai apsimoka?
„Novaturas“ atstovė pabrėžė, kad planuojant paskutinės minutės kelionę lankstumo mažiau, nes reikia derintis prie to, kas siūloma, ir dažniausiai gana skubiai priimti sprendimą.
Ji nurodė, kad tokiuose pasiūlymuose kelionių trukmės ir viešbučiai yra tiksliai fiksuoti. Tai reiškia, kad skrendama konkrečią dieną, konkrečiam laikotarpiui, į konkrečią apgyvendinimo vietą, o pokyčių keliautojai įprastai daryti negali.
„Pastebime, kad keliautojai vis labiau linkę atostogas planuoti iš anksto, o ne paskutinę minutę. Tai reiškia, kad pavasario ir vasaros kelionėmis nemaža dalis lietuvių pasirūpina jau rudenį ar žiemą. Lygiai taip pat būtent pavasarį ir vasarą keliautojai planuojasi kitos žiemos keliones.
Natūralu, kad keliautojai dažniausiai nemėgsta rinktis tik iš to, kas liko, o planuojant poilsį paskutinę minutę taip gali nutikti, ypač – populiariose, daugelio mėgstamose kryptyse“, – komentavo atstovė.
Kaip paskutinės minutės kelionių trūkumus „Teztour“ atstovė išskyrė tai, kad tokių pasiūlymų metu išparduodami likučiai, tad nebūna galimybės rinktis iš pilnaverčio viešbučių asortimento, laisvai rinktis kelionės datos ar trukmės.
„Toks atostogų planavimas labiau tiks neišrankiems keliautojams, kuriems nėra tokia svarbi šalis ar viešbutis, kuriame apsistos. Šie pasiūlymai skirti spontaniškiems keliautojams, kurie pamatę patrauklų pasiūlymą gali tuoj pat vykti atostogauti“, – kalbėjo I. Aukštuolytė.
Ji nurodė, kad laukti paskutinės minutės niekuomet nesiūlo, nes daugiausiai laimi tie, kurie planuoja atostogas iš anksto.